Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vendéglátósok, turizmusban...

Vendéglátósok, turizmusban dolgozók, ti mit csináltok most munka nélkül, vagy milyen új munkakörben helyezkedtetek el?

Figyelt kérdés

2020. dec. 22. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Pihenek, és várom a vakcinát.
2020. dec. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
igyekszem öngyilkosnak lenni, de még az sem megy. kicsit feladtam az egészet.
2020. dec. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy pultos lány ismerősöm ideiglenesen àrufeltöltő lett.

Egy sales-es pedig a kevés munka miatt másodállásban pizza futár.

2020. dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Csodálom, hogy emberek bíznak a vakcinában még.
2020. dec. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tönkrement az életem, várom hogy történjen valami pozitív, addig is megvagyok ba...va. Gondolkodtam az öngyilkosságon, még nem adtam fel, de egyenlőre nincs kiút. Mindenhol rossz, de a legroszabb a fejekben vannak.
2020. dec. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Bármikor bekövetkezhet újra ez az állapot, ezért muszáj kétlábra tudni állni! Ez a turizmus-vendéglátás szinte amúgy is egyenlő volt a nullával. Eleve nincsenek hétvégék, nincsenek ünnepnapok, van úgy, hogy 14-16 órákat dolgozok ünnepnapokon, aztán váratlanul jön egy ilyen helyzet és leáll az egész, aztán éljél meg a megtakarításaidból. Még egyszer újrakezdhetném az életemet biztos nem ezt a szakmát választanám. És még nem is említettem az idegbeteg konyhát, a zsugori vezetőséget, és a dolgozni nem akaró munkatársakat. Majd gyakornokokkal megoldjuk, mert azoknak nem kell annyit adni. Ez a mostani generáció ez kuka. És akkor még a vendégekről nem is beszéltem, az egy külön story.
2020. dec. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egyszer vége kell legyen ennek a cirkusznak. Én ebben bízom. Addig is tanulok, meg járok próbanapokra ide-oda, mert hosszútávon nem vesznek fel. Ami őrület szerintem a képzettségeimhez képest.

Tartsatok ki és majd írjunk, hogy kivel mi lett.

2020. dec. 23. 08:05
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én még az első hullám idején lettem munkanélküli (bölcsész-turizmus végzettségű vagyok).

Most egy iskolában dolgozom mint recepciós-adminisztrátor, nagyon unalmas, de maga a munkakörnyezet normális, emiatt annyira nem vagyok depressziós.

2020. dec. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

azért elég szomorú, hogy 2en is öngyilkos gondolatokkal küzdenek a helyzet miatt.

az pedig még szomorúbb hogy a kormány ilyen szinten hagyta cserben a veszélyeztetett szektorok dolgozóit, a honfitársait európában egyedülálló módon.


am nem vok vendéglátós, de idevág a sztorim.

kiskereskedő voltam több mint 10 évig, de az 1. hullámban ez a maradj otthon téma meg a du 3kor zárás, úgy betett a boltomnak, hogy meg kellett hoznom azt a döntést, hogy fel kell adjam, mert csak a pénzt viszi, bevétel meg nincsen, ahogy állami segítség sem.


ezért először elkezdtem másodállásban dolgozni mint targoncavezető, ami bohó ifjúságomban voltam pár évig.

száguldozni a raktárban...

aztán amikor szembesültem vele, hogy ez a vírus mizéria tartós állapot lesz, akkor visszaadtam a vállalkozást és főállásban kezdtem el.


ami esetleg idevág, hogy a 30 fős fizikai állományból 3an dolgoztunk már raktárban előzőleg.

mindenki más felszolgáló, szakács, szállodás, személyi edző, vagy hozzám hasonló tönkrement vállalkozó irányból jött.

2021. máj. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én külföldön dolgoztam, nem tudom itt milyen a támogatás. Úgy tudom, a nagyobb szállodák megtartották a dolgozókat csökkentett üzemmódban. Én annak is örültem volna.
2021. máj. 8. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!