Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem lehet a munkahelyen...

Miért nem lehet a munkahelyen nyugodtan ebédelni? Titeket nem szoktak mások zavarni?

Figyelt kérdés

A munkahelyem egy ipari parkban van, ahol a közelben nincs étterem, így vagy rendelek vagy otthonról viszek és az étkezőben eszem meg. Direkt fél 11-kor megyek ebédelni mindig, mert akkor még nincsenek olyan sokan, viszont nagyon zavar, hogy a kollégák nem tudnak csendben enni. Persze egymással nyugodtan beszélgetnek, de én szeretek csendben, az ételre koncentrálva enni, kifejezetten zavar, ha evés közben beszélnem kell. Ennek ellenére legtöbbször mindig hozzám szólnak vagy jönnek, hogy "ne egyek egyedül". Itthon sem szeretek evés közben beszélni, pláne nem a munkahelyen főleg pletykákról csak hogy ne legyen csend.

Az irodánktól az ebédlő egy hosszú folyosónyira van, mégis tisztán lehet hallani ahogy délben megtelik és ebéd közben mindenki összevissza vihog.

Titeket nem zavarnak az ilyen dolgok?


2016. jan. 14. 19:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
51%
Itt a te viselkedésed nem megszokott, a többiek viselkednek normálisan.
2016. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
63%
Nem zavarnak. Nem vagyok ennyire befelé fordulo, önmagamat hergelö
2016. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%

Ebédszünet meg kajálás egy kis pihenésről,kikapcsolódásról,szuszanásról szól,hogy a munka közben van fél vagy 1 órád arra,hogy mást csinálj kicsit.


Engem nem zavar ha beszélnek hozzám,csak annyi,hogy lassabban haladok az evéssel.De mostani munkahelyemnél nem gond. Fél 12kor eszek,addigra éhezek meg. A többiek inkább fél 1-1 körül esznek. A legtöbbször csak egyedül vagyok a konyhába.

2016. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Megértelek. A kutyámtol is elfogadom ezt a viselkedést amivel jellemzed magad. Egyébként barátságos de a kajáját ÖSZTÖNÖSEN nagyon félti, olyankor morog, odakap, vicsorog.
2016. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
A többiek úgy vannak vele,hogy a munkaidő nagy részében a munkájukra koncentrálnak, nincs idejük lazítani, társasági életet élni, és ilyenkor jól esik, próbáld megérteni őket. Biztos van egy sarok,ahol hátat tudsz fordítani mindenkinek és úgy enni,ha esetleg valaki hozzád szól,akkor rá se nézz,csak szemlesütve egyél tovább. Mondjuk nagyon csodálkozom rajta,hogy vannak olyanok,akik az elbűvölő személyiséged ellenére odamennek,hogy ne légy egyedül.
2016. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
41%
Akkor ne válaszolj.
2016. jan. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem teljes mértékben elfogadható, hogy te ebédszünetben egyedül szeretnél enni, lazítani, és az is, hogy ők nem. Nyugodtan mondd meg annak, aki beszélgetni akar veled ebéd közben, hogy szeretnél most egyedül gondolkodni (de azért ne mindig, mert akkor már nagyon antiszociálisnak fognak tartani - pár perc udvarias szóváltást néha kibírsz akkor is, ha nincs kedved hozzá), cserébe ne vedd rossz néven, hogy ők meg egymással dumálnak, vihognak. Személyiségfüggő.
2016. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Engem az nem zavar, ha egymással dumálgatnak, vihognak, hiszen direkt azért megyek előbb enni, hogy ezt elkerüljem, egyébként akkor sem zavarna, ha mellettem tennék, csakhogy én ebben közvetlenül nem szeretnék részt venni. Sajnos csak egy hosszú ebédlőasztal van 8 székkel, ezen kívül még a termelésben lehetne enni, de az is mindig tele van, mert a gyári dolgozók ott esznek, így nem tudok elvonulni. Viszont sehol sincs eldugott hely, az irodában pedig nem lehet enni főtt ételt.

Amíg melegítem a kaját addig szívesen beszélgetek vagy mielőtt nekilátnék, de evés közben zavar, azért is mert lassabban haladok, kihűl, illetve nem szeretek teli szájjal beszélni. (A vihogósat azért írtam, mert én nem tudnám elképzelni, hogy így viselkedjek ebéd közben).

fél 11-kor általában csak 2-5 fő között eszünk, ez változó, már próbáltam azt, hogy először beszélgetek velük pár szót, majd a tányéromba merülök, de nem veszik a lapot. Ma pl. ketten ettünk, kezdetben váltottunk pár mondatot, majd mélyen a kajára koncentráltam, de fél perc múlva ismét megtörte az illető a számára kínos csendet és elkezdett a bulizásról kérdezgetni... (merthogy ő volt babaváró bulin).

(eEgyébként meg nem a kajámat féltem, hisz nem eszi el előlem senki, tudod van aki szeret nyugodt körülmények között enni :))

2016. jan. 14. 20:11
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, maximum megbeszéled velük előtte, hogy nem szeretsz evés közben beszélgetni. Nálam szerencsére voltak a közelben büfék, kiszolgálók, szóval eltudtam vonulni.
2016. jan. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Ha lehetne én is kimennék, de a legközelebbi étterem autóval is 15 percre van és mire odaérek jöhetnék is vissza, mert lejárt a szünet.

Azt utálom a legjobban, mikor valaki direkt megkérdezi, hogy mikor megyek majd enni, mert majd ő is akkor jön és kéri, hogy szóljak neki ha indulok. Nem értem, az ilyen fél "egyedül" enni? Persze volt már rá példa, hogy ilyen esetben nem szóltam és mikor észrevette, hogy már rég eszek akkor odajött kajástul és kikérte magának, hogy miért nem vártam meg.

Nem hiszem, hogy megértenék, hogy csendben akarok enni, szerintem furcsának tartanák, mint itt sokan és egy újabb pletyka alapja lenne.

2016. jan. 14. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!