Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akkor érzem magam jól ha...

Akkor érzem magam jól ha másokon segíthetek, de retardált vagyok, milyen munka ajánlatos nekem?

Figyelt kérdés

Dolgoztam gyárba, targoncásként, futárként. De meguntam, olyan vagyok aki sötétben is megáll segíteni az út szélén kereket cserélő embernek, vagy volt olyan futott egy srác a busz után, lekéste én meg hazavittem kocsival, de nem is érzem át, hogy szétverhetik a fejem vagy kirabolnak, pénz max. 5 ezer van nálam tehát nem érdekel az sem , de eddig nem volt ilyen, volt olyan, hogy 4 sávos úton tolta a srác a kocsit elé mentem ráakasztottam a kötelem azt elvittem kevésbé forgalmas útra, parkolóba. Vagy segítettem betolni autókat, ha esik az eső , s vihar van nyáron én gumicsizmába járom a környéket és eltakarítom a gallyakat amiket meg bírok emelni,( autókról nem veszem le mert lehet akkor sérül meg ).

Több olyan volt, hogy ha hó és jég van akkor elakadt autókat tolok meg, felteszem a hóláncot a kocsimra ,tankolok bele 2 ezerért és megyek járom a várost , inkább a dombos részeket, egyszer egy nőt húztam ki az árokból autóval. Vagy volt olyan, hogy facebookon kitette ismerősöm, hogy éppen szét áznak a pályaudvaron és nem jön a busz, 3 perc múlva ott voltam hazavittem.


És ez csak amikre emlékszem.


Nade! Mondták menjek rendőrnek mert azok segíteni is szoktak, diszlexiás meg diszkalkuliás vagyok, így oda nem vagyok jó.

Töri tanár sem lehetek, meg úgy kb. semmi ami érdekel, tanár az azért jó mert ott is lehet segíteni a rossz passzban lévő diákokon.


Egészségügy lenne a legjobb, de félek a vértől , amikor egy elesett motorosnak segítettem és fertötlenítettem a sebét mert nem akart mentőt akkor szédültem. Ja , és biosz sem megy nagyon.


Ezek alapján, mit gondoltok?



2020. dec. 26. 01:25
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Én is a szoc munkát ajánlanám a leírásod alapján. Alapítványokhoz is bekérdezhetsz, de ott általában megváltozott munkaképességűeket keresnek.

Több rokonom is dolgozik szociális gondozó, ha sikerül kedves időseket kifognod, akkor lehet élvezni a melót. Ha meg férfi vagy, akkor főleg sokat segíthetsz (sok idősnek nehéz télen a fát behordani, kisebb nagyobb kerti munka is nehéz nekik). A szakmát nem nehéz kitanulni, azt hiszem 1 éves a képzés? Vagy még annyi sem. Szakmai minimálbért megkeresed, de a sok hálás idős ember szeretete hozzáadódik. (Többször adnak sütit, ebédet, ajándékot stb hálából - persze nem ezért kell ezt a munkát végezni :D)

Idősek otthonában dolgozót is ismerek, az egy fokkal nehezebb, de ott jobban örülnek a férfi erőnek, mert több a fekvő beteg. Ott vannak szerintem szakma nélküliek is.

(Én is diszlexiás vagyok, fodrász és dekoratőr végzettségem van.)

2021. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!