Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A tanárok, tanítók miért...

A tanárok, tanítók miért ilyen lekezelőek?

Figyelt kérdés

Kezdő pegagógus, tanító vagyok. Befejeztem a sulit, egyetemi szinttel.

Miután befejeztem adódott egy rövid, 3 hónapos iskolai munka, helyettesítés, elvállaltam, hogy lássam milyen ,,real-be" ez a munka. Még a kovid előtt volt ez.


Nos, ami nagyon felháborított az az idősebb kollégák hozzáállása.

Kezdőként mentem, 0 tapasztalattal, az egyetemen nem mondták el, hogy hogyan töltsem ki az e-naplót, vagy miről beszéljek a szülőin vagy honnan kell nekem tudnom melyik gyerek alkalmas szavalóversenyre...


Ehhez képest a nagy többség le se ... ha segítséget kértem adminisztrációban vagy szervezésben nem nagyon akartak, ha mégis akkor olyan módon, hogy lenézőnek éreztem a stílust, amit tanusítanak felém, attól hogy 23 éves voltam akkor nem voltam degenerált...


Istennek hála eltelt a 3 hónap és elmehettem onnan. Egy életre elvette a kedvem ez a kis falusi banda az iskolai munkától.


Ami nálam kiverte a biztosítékot az az, hogy egyik egyetemi tanárom megkért töltessek ki velük egy kérdőivet, amit egyik, teszem hozzá 30 alatti tanító nem óhajtott kitölteni, mert nincs rá 10 perce és mert nem akarja kiadni a személyes adatait... (anonim kérdőív, értitek...:D )


És ami a legutolsó csepp a pohárban, szintén 30 alatti tanítónő hetekig nem irt, majd rámírt azzal, hogy van eladó x dolga amit kerestem korábban (wtf) erre visszaírtam, hogy megvettem, köszönöm az infót, de a segítségre szükségem lesz, és láss csodát, azóta sem írt...


Miért ilyenek?


Rendes, kedves, érdeklődő voltam mindenkivel. Akivel csak lehetett beszélgettem. Miért néztek le így?

Tapasztalatok?

25N


2020. dec. 29. 23:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer tesitanárom mondta hogy a tanáriban ugyan az a gyerekes lekezelés, klikkesedés és kibeszélés megy mint az osztályteremben. Üdv az átlagos emberi közösségben I guess
2020. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Azta, es ilyen tanarokat taníttatunk ki. Mert hogy faxfejek voltak a munkatarsak, mar egybol elment az egesz szakmatol a kedved. Jesszus...

Udv a felnottek vilagaban. Attol mert valaki tanar meg lehet faxfej. Es azt is megsugom, minden munkahelyeden lesz legalabb egy faxfej.

2020. dec. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A biztosításközvetítős munkahelyemen mindenkit betanítottak, hogy illik a kollégákkal beszélni, üvöltött mindenkiről ha nem kedvelt valakit, de hatalmas színjátékokat toltak egymás előtt, ahogy betanították őket, hogy az ügyfelek előtt is tolják.


Amikor a postán dolgoztam, a postások üvöltöztek s ócsárolták egymást, voltak verekedések is (!), loptak egymástól, az ügyfelek előtt nagyon kedvesek mikor viszik a levelet, de mikor visszajönnek szidják őket hogy nem kaptak elég borravalót, vagy túl sokára jött az ügyfél, stb.


Egyébként az én középsulimban úgy tűnt, a tanárok elvannak egymással, habár ott is megy a kibeszélés, de próbáltak felnőttként viselkedni. A diákoknak utaltak arra, hogy X tanárnak születésnapja van. Volt, amikor az újonc női tanárt nagyon szimpatikusnak találtam s megkért az osztályfőnök, hogy jelezhetném a jó munkásságát az igazgató felé, hogy növeljem az ottani elismerését, bizalmát. De nem látok bele jobban egyébként ezekbe.


"Rendes, kedves, érdeklődő voltam mindenkivel. Akivel csak lehetett beszélgettem. Miért néztek le így?"

Higgy a saját tapasztalatodnak. Te jó voltál, ahogy csak tudtál. Ha érzésből őszintén jó oldalad adod az embereknek és rosszat kapsz vissza, akkor ők értelmeztek téged félre.

2020. dec. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

A falubeli iskolák eltérnek azért a várositól. Más a diákállomány, és gondolom ez is oka volt, hogy belefásultak. De azt is figyelembe kell venni, hogy sok embernél a 4. vagy akár az 5. opció volt a tanári pálya. Függetlenül attól, hogy elvégzik, egyszerűen alkalmatlanok.


És ahogy előttem is leírták, valaki egyszerűen csak tapír.

2020. dec. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire tudsz próbálj meg szerintem egy nevesebb iskolába elhelyezkedni. Ott talán picit normálisabb a légkör.


Én is egy jó gimibe járok most is felvettek egy pályakezdő urat.


Itt tényleg ahogy tapasztalom nagyon rendesek egymàssal a tanárok, mindig látom hogy beszélgetnek a folyosón,segítséget kérnek egymástól stb. De van itt is 1-2 gyöngyszem akiket ahogy nézem a többiek nem bírnak mert elég taplók.

2020. dec. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyámék iskolájában most lett új igazgató. Rengeteg a pozitív változás, hirtelen lett pénz dolgokra, amikre az előző diri csak kifogásokat talált (akkor is volt pénz, csak másra ment el), a légkör is sokkal jobb lett. Ha rossz a vezetőség, az lejjebb is érezteti a hatását.
2020. dec. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Mérnöki területen dolgozom, és itt is nagyon negatív tapasztalataink vannak a tanár ügyfeleinkkel.


azt sztem nyugodtan kijelenthető, hogy a magyar oktatási rendszer megbukott. gyanítom, h sok tanár is mélyen belül tudja ezt, és frusztálja.

ehhez jön hozzá az alacsony fizetés meg az, hogy csomó tanár azért lett tanár, mert nehezebb szakot nem tudott elvégezni.


„Nos, ami nagyon felháborított az az idősebb kollégák hozzáállása.”


:D


nézd, sztem elég megnézni, ezen az oldalon is milyen stílusban kommunikálnak, vagy kint az utcán:


„a diákok buták, a szülők h_lyék, te is h-lye vagy, nem ítélheted meg az oktatást, hiszen nem jártál pedagógia szakra” stb.

de ők természetesen nem h_lyék, miközben már 20 éve elavult módszerekkel tanítanak totál felesleges dolgokat, digitális analfabéták és megmukkanni nem tudnak angolul.

próbálkozz másik iskolában, ezek az idősek egy megbukott okt. rendszer dinoszauruszai.

2021. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7.!

ehhez jön hozzá az alacsony fizetés meg az, hogy csomó tanár azért lett tanár, mert nehezebb szakot nem tudott elvégezni.


ezzel a mondattoddal nem értek egyet, én nem azért lettem az mert nem tudtam volna másik egyetemet megcsinálni, hanem mert szeretem ezt a hivatást, szeretem a gyerekeket, átadni azt amit tudok stb.

Szóval ilyen ,,lenéző" dolgokat nem kellene írni, mert megsértesz vele másokat.


Az idősebb alatt nem 65 éves embereket értettem :D

Én 25 vagyok, tőlem idősebb 40-45-50 éves emberekkel dolgoztam, rájuk céloztam. :)

2021. jan. 6. 15:38
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
azt írtam, CSOMÓ tanár, nem azt, h mind.
2021. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A lényehen szerintem annyira nem változtat, de jól van. :D
2021. jan. 7. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!