Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkát ajánlanátok a...

Milyen munkát ajánlanátok a helyzetemben?

Figyelt kérdés

BME-n Mérnökinformatikus szakon vagyok 3. félév végén, most kezdem a 4. félévet.


Ha hasonlóan komoly lesz az egyetem mint eddig valószínűleg heti 10 órát tudok rászánni a munkára.


A problémám lényegében itt kezdődik, mert minden egyes állás, gyakornoki pozíció, diákmunka stb... 20 óránál kezdődik. Találtam pár 15 óra minimumosat is, de rákattintva a tényleges állásra már +20 órát írnak.


Amit biztosan nem tudok telejsíteni, főleg hogy pótolnom kell 1 tantárgyat még 2. félévből.


Azt a tanácsot kaptam, hogy ettől függetlenűl jelentkezzek és majd lesznek olyan flexibilisek a munkáltatók, hogy beleegyezzenek a heti 10 órába.


Elvileg létezik, mert egyis ismerősöm ismerőse ilyen helyen dolgozik, de eddig kb 300 állást átnézve egyet sem találtam.


Ez tényleg így van? Jelentkezzek mindenre és majd interjún mondjam, hogy igazából csak 10 óra oldható meg?


A szórólap osztós alkalmi munkák pedig nem érdekelnek. Nincs türelmem és kitartásom hozzá egy helyben állnit és hátráltatni mindenkit aki elmegy mellettem.


Meg jó lenne valamilyen szinten infós irányban találnom állást.



2021. jan. 8. 00:51
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
És mérnök infósként még nem sikerült sem a linkedinre, sem a freelance oldalakra felkeveredni???
2021. jan. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló picit nyersen fogalmazott, de van benne igazság.


A LinkedIn diplomásoknak már-már kötelező. Rengeteg ajánlat van ott.

Érdemes a szakmáddal kapcsolatos gyakorlati helyet keresned, és szerintem a heti 20 óra megoldható. Amikor én érdeklődtem, volt olyan cég, ahol jelezték, hogy ezt úgy kell elképzleni, hogy szorgalmi időszak végén és vizsgaidőszakban 10-15 órát kérnek, majd az ezt követő időszakot ahol lényegében nincs sok dolgod (szorgalmi időszak első hetei), ott ledolgozod a hiányzó munkaórákat.


Heti 20 óránál azért nem kérnek kevesebbet, mert nem lenne elég idő az érdemi munkára. Főleg, hogy mérnökinfósként sokkal egyszerűbben lehet remote dolgozni.

Nem tudom, hogy hogyan osztod be az idődet, de egy kis time managementtel bele kell, hogy férjen általános esetben.

2021. jan. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!