Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy egészséges kb. 50 kilós...

Egy egészséges kb. 50 kilós nő mekkora súlyt emelhet meg a munkahelyén? Ésszerűség határain belül hogyan van ez egyáltalán szabályozva? Mi van akkor, ha az illető évek óta gerincbeteg? Jogszabályok és törvények érdekelnek.

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 18:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%
Nincs most rá jogszabályi határérték.
2021. jan. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként vicces, hogy munkavédelmi mérnökként "ugrasz" az ilyenekre, én dolgoztam együtt már pár munkavedelmissel a munkám miatt, érdekes módon egyik se nyilatkozott így, mint te. Továbbra is várom, hogy mi a hatályos sulyhatar nők kézi anyagmozgatasanal.
2021. jan. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%

Nem arra ugrok te szerncsemalac. Arra, hogy valaki nulla tudással törvényre hivatkozik, ami hazugság, és ezzel félrevezetni akar másokat.

Várod a női súlyhatárt? Mit nem értesz azon, hogy ilyen nincs? A feü orvosnak kell meghatározni személyre szabottan, mert nem ugyananyi egy díjbirkózó nőnek mint egy balerina alkatú nyugdíj közeli asszonynak.

2021. jan. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%
13as, hagyjad... Én munkavédelmisként rég túlléptem azon hogy 60 IQ munkavállalónak magyarázzak rendeleteket.
2021. jan. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Remélem nem futok bele az ilyen fajta "szakemberekbe" az életben, pápá:D
2021. jan. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Egyik kedves ismerősömtől kaptam egy nevet és hozzá tartozó telefonszámot. "Munkaügyis" ügyvéd. Alaposan ki fogom kérdezni a 2021-ben meglévő és érvényes jogszabályokról. Le fogom írni, mit sikerült kiderítenem. Van még olyan 20 évem a nyugdíjig. Nekem nem mindegy. Azóta azt is megtudtam, hogy olyan 30 év a gerinc "szavatossága". A gerincbetegség népbetegség.
2021. jan. 19. 08:18
 17/21 anonim ***** válasza:
ügyvédi konzultáció nem olcsó...
2021. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Milyen 20kg te szerencsétlen amikor némelyik pali a toll meg a kartondobozokon kivul 1kilot is jajveszékelve mozgat meg. Egy női test nem arra lett megteremtve h súlyokat mozgasson eleve pláne 50 kilósan de lényegtelen is h hány kiló akkor is egy nő ne mozgasson súlyokat semmilyen korulmenyek kozott. Nem az orosz munkatáborokba vagyunk. S ne is abból induljunk ki hogy vannak a nők akik passzióból súlyokat mozgatnak pl testépítés fitness teljesen más dolog h vki öncélúan sokszor erősebb mint egy férfi, vagy olyan trágya helyen dolgozik ahol ilyen súlyokat kell megmozgatni. nem 20 kilo az elvárt max a tanyán. Mozgasd meg te is azt a tömeget lehetőleg a 2szeresét fekve nyomásban. Attól leszel férfi.
2021. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Attól még a rabszolgatartó munkahelyeken ennél többet is emeltetnek nőkkel, okoska.
2021. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

A következő válaszokat kaptam a megbeszélés során. A munkavégzés a testi alkatra tekintettel a munkavállalóra hátrányos következményekkel nem járhat. Számít a testi adottság! A súlyemelésnél a kg-ok összeadódnak. A munkáltató biztosítja az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés követelményeit. A munkáltató a munkavállaló egészségügyi állapotának megfelelően köteles a munkafeltételeket megfelelően módosítani!

NEM VÉLETLENÜL kérdezte az orvos, hogy vettek-e fel jegyzőkönyvet! Munkatk. 51 szakasz vonatkozik erre.

A súlyemeléshez 30-40 kg kell egy adottság. Mindenkit önmagához képest kell felmérni. Egyéni elbírálás van, mert nem egyformák alkatilag az emberek! Egy kb. 50 kg testsúlyú és egy kb. 100 kg-os kollegina más elbírálás alá esik. Nem akármit emelhet egy ember.

Minden egyes magyar állampolgár emberileg ugyanolyan ÉRTÉKES!

"BIZONYÍTSA BE, HOGY OTT TÖRTÉNT!" : Kizárólag ott történhetett, mert 2018 óta gerincbeteg vagyok és ennek megfelelő gerinckímélő életmódot folytatok. Ezt a környezetem tanúsíthatja.

Munkatk. 54. szakasz A munkavállaló a munkát, az utasítást megtagadhatja, ha a testi épséget közvetlenül súlyosan károsítja.

Az én esetem: nagy volt rajtam a nyomás. Kettő kollegina volt, aki nyomást gyakorolt rám. Az egyik műtét előtt áll, a másikat már megműtötték. Nekem, mint gerincbetegnek kellett volna őket tehermentesíteni!!! Alkalmassági vizsgálat nem volt. A munkáltatónak kötelessége minden egyes esetben ingyen alkalmassági vizsgálatra küldeni a munkába lépés ELŐTT az alkalmazottat! A munkaviszony alatt is rendszeresen biztosítania kell az alkalmassági vizsgálatot.

Jó munkát mindenkinek! A munkaadóknak a jogszabályok és törvények betartását ajánlom.

2021. jan. 23. 10:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!