Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit mondjak állásinterjún,...

Mit mondjak állásinterjún, miért jöttem el az előző munkahelyeimről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idáig irodai munkakörökben dolgoztam, és mindig ugyanaz volt a gond - fiatal, csinos, ügyes csajként mindig ki voltam pécézve a negyvenes-ötvenes nő kollégák között, kb. az első félévet követően ment a szúrkálódás, kibabrálás, b*sztatás, érzésem szerint indokolatlanul. Nem beszéltem ki senkit a háta mögött, ha szóba került ilyesmi, mindig kerültem ezeket a témákat, csakis tárgyilagosan, barátságosan próbáltam megnyilvánulni, de ez nő munkatársak között édes kevés. Pletykálni, gyűlölködni, másokat megalázni kell, amire én nem vagyok képes, éppen ezért én vagyok egy idő után a célpont. Egy idő után persze felállok önként, még akkor is, ha a munkámban eddig soha nem lehetett belekötni. Ez van mindenhol. Nem is ez az érdekes.

Most álláskeresőben vagyok, és nem tudom, hogy ha állásinterjún kérdezik, hogy miért jöttem el a munkahelyeimről, mégis mit illendő ilyen esetben mondani?



2021. jan. 20. 19:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
15%
Ja, hát hogyne, te tökéletes vagy és biztos mindig, minden kibszott qrva munkahelyen az idős nők irigyek a hamvas, csini, okos kis buksidra... Hagyjuk már a hülyeséget. Ahol valami sorozatosan ugyanúgy történik, ott az egyetlen állandó résztvevő háza táján kell söprögetni... Ezt egyébként a HR is tudja. Én sem vennék fel olyan embert, akinek *érdekes módon* minden korábbi munkahelyén magán jellegű problémái voltak.
2021. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
92%
Ja de ezt honnan tudna az új munkáltató utolsó válaszoló? 😃😃 Hiszen nem hívja fel az előző munkahelyet, hogy tessék mondani Timike milyen indokkal jött el önöktől?
2021. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
#12-es, sajnos messze nem vagyok tökéletes, de az ember mindig törekszik. Nagyon sajnálom, hogy tele vagy indulattal. Nem a véleményeddel van gond. Ha szalonképesen és normálisan közlöd a negatív kritikádat (konstruktív jelleggel), abszolút hajlandó vagyok fontolóra venni és esetleg kellő belátással még akceptálni is. De - már megbocsáss - a kommunikációs színvonalad alapján nem tudom komolyan venni amit írsz. Úgyhogy légy oly kedves, és ne foglalkozz többet a kérdésemmel, és ne is írj ide többet. Köszi! :)
2021. jan. 20. 21:19
 14/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem ismerem a kérdezőt, így látatlanba meredek dolog lenne ha "védelmembe venném", de azt azért gondold végig #12-es, hogy ha igazat mondd és ott valóban "szúrkálódás, kibabrálás, b*sztatás" ment, az akkor sem elfogadható viselkedés, ha az illető rászolgált. Egy normális, gerinces ember egyenes megmondja őszintén a másik szemébe, ha gondja van vele, vagy nem tetszik neki a viselkedése, megkéri hogy változtasson, esetleg felvázolja a következményeket ha ez nem történik meg, a "szúrkálódás, kibabrálás, b*sztatás" nagyon nem ez a kategória.
2021. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés nem az volt hogy miert jött el az összes munkahelyerol, csak hogy miért jött el az utolsó munkahelyerol.


Kérdező erre olyan választ adj, amilyet te is szívesen hallanal, ha a te cegedhez keresnel embert.


Pld amit az elején írt valaki, hogy fejlődni, tanulni szeretnél, több tapasztalatot gyűjteni.

2021. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
En azt mondtam, hogy azert jottem el (ami nem igaz, mert egyebkent kirugtak), mert ugy ereztem, hogy szakmailag egyaltalan nem tudok tovabb lepni, tanulasi lehetoseg pedig nincs (ami szinten nem volt igaz). Kihoztam ugy, hogy az adott cegnek idealis legyen a valasz - es felvettek :D
2021. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
5%
Beképzelt vagy.
2021. jan. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
66%

11-es, pedig létezik ilyen, úgy hívják, bullying, vagy munkahelyi zaklatás. Én próbaidő alatt eljöttem egy cégtől, mert az ottlévő 40-es munkatársam (nő) megtudta valahogy, mennyit keresek, és nem szállt le rólam, folyamatosan megjegyzéseket tett, beszólogatott. Például megkérdezte, honnan van a táskám, aztán kiguglizta, mennyibe kerül és az arcomba vágta, hogy nem vagyok normális, hogy ennyiért veszek táskát, nézte a cipőmet, szóval undorító volt.

Te voltál az a kommentelő is, aki elkezdte ringyózni a kérdezőt, csak azóta törölték a hozzászólást?

2021. jan. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
7%

Nem lett volna egyszerűbb elengedni a füled mellett, minthogy megszökni?

Én biztos hogy csak azért is ott virítottam volna csak azért is tatyómmal az oldalamon, nehogy már.

2021. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
66%
19-es, de, egyszerűbb lett volna, de én nem az egyszerűbb megoldást választottam, mivel nem akartam ilyen toxikus környezetben dolgozni, kisstílű, irigy és udvariatlan emberekkel.
2021. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!