Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg csöndben kellett...

Tényleg csöndben kellett volna maradnom?

Figyelt kérdés

A főnök pénteken tiszta idegállapotban jött oda hozzám, hogy a jövő héten jönnek a megrendelésért, de a felirat még nincs meg. Az a team akivel dolgoztak kifelejtették, illetve nem kifelejtették, hanem azt hitték azt a végén kell megcsinálni. Ami igaz is, a végén IS meglehet, de sokkal bonyolultabb így, és tovább is tart, ezért nem utólag szoktuk ráírni. Az idő meg sürgetett. Nekiálltam, de hogy én mennyit szenvedtem vele így, azt ne tudjátok meg... Jött a főnök, és én nem tudtam, hogy ők "véletlenül" hagyták a végére, és mondtam nekik, hogy nem lehetne legközelebb a véglegesítés előtt megírni a feliratot, sokkal egyszerűbb és gyorsabb is. Erre mondta a főnök, hogy igen, az Évi is pont ezt kérdezte (egy kollégám), úgy kellett volna, de persze utólag mindenki okosabb... Nem értettem, hogy ezt most célzásnak szánta, vagy baj, hogy ezt mondtam?? És akkor mondtam neki, hogy én nem csak utólag vagyok okos, ha tudok erről az egész projektről, akkor azt is tudom, mikor kell rá a felirat, de én nem voltam a teamben, így nem tudtam szólni. Erre nem mondott semmit, kiviharzott, de láttam a nézésén, hogy nem tetszik neki, hogy szóltam. Utólag hallottam vissza kollégáktól, hogy azt mondja, hogy én okoskodok, hogy miért nem előbb tették rá a feliratot... Kicsit magamra vettem, mert én nem okoskodni akartam, hanem szólni, hogy legközelebb ne kövessék el megint ezt a hibát. Ha már én szenvedek azzal, amit ők b_sztak el, nincs jogom ennyit mondani? Elhiszem, hogy feszült volt a hangulat, meg ideges volt mindenki, de akkor sem érzem, hogy ezt megérdemeltem volna. Vagy most ekkora baj volt, hogy szóltam? Rosszat mondtam ezzel? Nektek nem esett volna rosszul?

L/24



2021. jan. 31. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Mi van?
2021. jan. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Alkalmazott kis hangya vagy.. bármikor pótolható(és eltaposható).. nincs szavad.


Én az ilyen sz@ságokat már fel se veszem, szinte mindennapos, hogy kell valami tegnapra és olyanon verik el, akinek semmi köze hozzá.

2021. jan. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A főnök szavai alapján rájöttek ők is, hogy ez hiba volt és így fölösleges volt még újból neked is elmondani. Te ezt nem tudhattad, de ha már így alakult, akkor a főnök után szólni és "mentegetőzni" már valóban butaság volt. Jobb ilyenkor rájuk hagyni és kész. A projekten már nem segített, a z első mondatából érezhetted volna, hogy nincs elragadtatva tőled, tehát egy ilyen megjegyzés, csak olaj a tűzre. Érthető, hogy védeni akartad magad és fáj az igazságérzetednek, de sajnos az élet ilyen. Pláne ha ilyen helyen dolgozol.
2021. jan. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"a főnök után szólni és "mentegetőzni" már valóban butaság volt."


Miért? Nem volt igaza, akkor miért hagyjam rá?? A projekten nem segített, de magamért csak ki fogok állni, ha egyszer nem volt igaza..

2021. jan. 31. 19:56
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Bele vagy bonyolódva a hablatyba. Jót akartál, javítani akartál, nem tudtad, mi zajlik. Ennyi. Nem érdemelsz rosszat, bántást. Nincs mit túlgondolni, a részletekbe belemenni, és keresni, ki mit rontott el, mert örökké lehetne róla beszélni mindkét félnek, hogy de igenis, neked/neki van igaza(d).
2021. jan. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak nemrég kezdtél dolgozni? Elkezdheted edzeni magad lelkileg, mert ennél az apróságnál sokkal nagyobb igazságtalanságok is érik az embert nagyon sok munkahelyen. Állj ki magadért persze, de ne csinálj minden kis dologból ekkora lelki problémát.
2021. jan. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem meg maradj csöndben. Igazából, senkit se érdekel a véleményed (és ez nem bántás). Akkor meg minek jártatni a szád?
2021. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én nem őket akartam hibáztatni, azért akartam szólni, hogy nehogy megint előforduljon, és nekem kelljen szenvednem a felirattal. Vagy akkor hogy máshogy kellett volna közölnöm??
2021. jan. 31. 20:03
 9/17 A kérdező kommentje:
#7 Ez nem vélemény volt, hanem egy kérdés. Ha nem tudod mi a különbség, akkor tájékozódj kicsit...
2021. jan. 31. 20:04
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, akkor csak jártasd a pofid. De tudod, a jelenlegi helyzetben nem könnyű ám új állást találni, ha repülsz onnét, ahol most vagy.
2021. jan. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!