Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új vezetőnek nem kéne kiállni...

Új vezetőnek nem kéne kiállni az emberei elé, köszönteni őket, és elmondani a terveit koncepcióját, vezetői tervezett változtatásait?

Figyelt kérdés

Mert az úgy elég karcsú hogy ment a régi főnök, jött az új , be se mutatkozott, semmi se , ő az új főnök, koncepció semmi, ül az irodában mint a vakond, ki se jön-hivatalosan be se lett mutatva senki által.

Nem alap és evidens elvárás lenne ez az emberei irányába? Azért nem bányamunkásokat vezet, szellemi állás.


2021. febr. 3. 14:38
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
83%
Akkor valts munkat. Mindenesetre a kerdesed az volt, hogy be KELLENE-e mutatkoznia. Nem, nem kellene, ezt pedig meg is valaszoltuk.
2021. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
95%

Hát nézd, a jobb cégek szoktak ilyenekkel törődni, hogy legyen egy ún. "vision", egy nagy kép, ami a cég célja. Meg azzal is szoktak törődni, hogy ezt az alkalmazottak ismerjék. Ilyen helyeken, ahol ezt komolyan (és nem csak a látszat szintjén) csinálják, jobb dolgozni, ottmaradnak a jobb képességű dolgozók, és jobban is lehet úgy dolgozni, ha látod, hogy merre van az arra.


De ha a te céged nem ilyen és te nem a vezérigazgató vagy, akkor hiába panaszkodsz itt, ez nem is fog változni. Ha elég jó képességű vagy, akkor elmehetsz jobb helyre. Ha nem, akkor örülj, hogy van munkád, olyan, amilyen.

2021. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam már pár cégnél, nem voltam soha vezető, volt, ahol a vezetőség megosztott ilyen infókat, volt, ahol nem. Én azt láttam, hogy az emberek többségét ez nem érdekli. A saját csapatodat/csoportodat érintő tervek igen, de - főleg egy nagyobb cégnél - egy ilyen kiselőadás a legtöbb dolgozónak inkább nyűg, fölösleges pofavizit.
2021. febr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

" hogy be KELLENE-e mutatkoznia. "


Naiv kérdés. Álnaiv.

Ha SEM SZÓBAN SEM ÍRÁSBAN velem senki nem közölte hogy ő a főnök, akkor HONNAN TUDJAM HOGY Ő A FŐNÖK?


Akkor visszautasíthatom az utasításai teljesítését? Hiszen én a felettesem utasításait vagyok köteles követni....

és ő a felettesem? Hát nem tudom. Szóban ezt senki, írásban ezt senki se közölte velem.

Gondolatolvasó nem vagyok.

Nekem a munkaszerződésemben név szerint meg van jelölve a közvetlen felettesem aki utasít. Aki meg itt se dolgozik már.

Hát akkor az új "felettes" az ki?

Erre valaki valami kiművelt szuperokos választ?

2021. febr. 3. 14:56
 15/39 anonim ***** válasza:
86%
Megis tudod, hogy o a fonok, szoval mi is a problema?
2021. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

"Megis tudod, hogy o a fonok, szoval mi is a problema?"


felelősséget ki vállalja az utasításaiért? Mert ő papíron nem felettes. Sehol ez nincs leírva. és ha én valamit csinálok az ő utasítására, és gebasz lesz, ő elegánsan kitáncol majd mondván hát én nem vagyok főnök! Hát mert az? Nem az! Papíron nem.

És egy hatósági ügynél azt nézik volt -e feladatkiosztási jogköre.

2021. febr. 3. 14:59
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

"Így jár aki állami céghez megy melózni."

Lehet, hogy erről téged nem világosítottak fel, de nem vagy köteles állami cégnél dolgozni.

Egyébként én is állami intézménynél dolgozok, és semmi panaszom nem lehet a főnökre. Tudod, ez is nagyban függ az adott személytől. Egy állami munkahelyen is lehet jó a főnök, és a versenyszférában is lehet egy szemétláda. Sőt, hány olyan van?...

Amúgy meg erősen függ attól, hogy milyen cégről van szó, és hogy mik a vállalat távlati célkitűzése. Attól, hogy új a vezető, még nem kell, hogy minden a feje tetejére álljon.

2021. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Papiron nem felettes? Azt szeretned, hogy irassanak ala veled egy papirt, amiben bejelentik, hogy mostantol o a fonok? Ez sehol sem mukodik igy.
2021. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha feleannyi energiát fektetnél a munkába, mint amennyit itt hetek óta abba, hogy a fönök miért nem búcsúzott el meg az uj miért nem mutatkozott be neked személyesen, akkor már te lennél a vezérigazgató!
2021. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

"ogy irassanak ala veled egy papirt, amiben bejelentik, hogy mostantol o a fonok? Ez sehol sem mukodik igy."


Magamat idézem: "Nekem a munkaszerződésemben név szerint meg van jelölve a közvetlen felettesem aki utasít."


MI nem érthető?

Akkor ha le van írva hogy XY utasíthat ez evidensen azt jelenti hogy YZ nem utasíthat? Hát ha nem ezt jelenti akkor MIT JELENT?

2021. febr. 3. 15:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!