Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tolerálnátok, ha a lassabb...

Tolerálnátok, ha a lassabb kollégák miatt többet kell dolgoznotok?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen csomagszállítással foglalkozunk, kis cég vagyunk, többnyire fix vevőkhöz járunk.

Kb. 30-40-en dolgozunk a kiszállításon, és olyan 400-500 vevő lehet, és egy nap legalább 200-300 címünk van.

Ami azt jelenti, hogy 6-8 cím egy embernek. Persze aki vidékre megy annak lehet kevesebb a távok miatt.

A munkahely előnye, hogy amint végzel mehetsz isten hírével haza, ha 2 órát dolgozol akkor 2 óra után ha 10 órát akkor 10 óra után, a fizetés fix amit 8 órára kapsz, nem vonnak le belőle sosem, és túlórát sem fizetnek.

Nagy átlagban 6 óra alatt meglehet csinálni, ha nagyon rohan az ember akkor 5 óra alatt is, de szerintem az nem ér annyit.

Illetve ha marhára ráér valaki akkor 8-10 órát is elszórakozhat.


A gond pedig itt kezdődik.

A főnök nem szeret új emberekkel dolgozni, ezért mindig ragaszkodik a régiekhez, maximum lopás miatt rúg ki bárkit is.Ez még így korrekt is.

Viszont nekünk a címekhez általában van egy 2 órás időkapu intervallum is, hogy mettől meddig kéne odaérni.

Jó néhány vevő ezt véresen komolyan veszi, mert nem érnek rá a nap minden szakában az áruátvételre.

Van 3-4 olyan kolléga akinek se kutyája se macskája, nagyjából az az élete, hogy bejárnak dolgozni, és marhára nem sietnek sehova.

Kávézgatnak, cigi a kocsi mellett, eldumálgat, marhára kényelmesen pakolászik, eltölt 30-40 percet is egy címen.

Persze jönnek is a telefonok, hogy hol a szállító, miért nincs itt stb...

Erre a cég azt a taktikát dolgozta ki, hogy a lassú ember kap 4-5 címet, aki pedig gyors az a 8 helyett 10-et, mert a gyors ember odaér 10 címmel is, a lassú meg 4-5-el is ugyan úgy elbohóckodik.

Ezzel azonban a gyorsan dolgozó kollégák munkaideje megnő, ami kezd zendülést kiváltani.

Erre többen is panaszkodtak a főnöknek, hogy ez milyen dolog.

Miközben néhányan meg azon háborodtak fel, hogy az milyen dolog, hogy panaszkodunk a főnöknek egymásra, mert kinek mi köze van hozzá, hogy a másik mennyit dolgozik.

Teszem hozzá, én sosem mentem volna oda a főnöknek panaszkodni, de ugyanakkor engem is dühít, hogy én miért dolgozzak többet azért mert a másikra nem lehet rábízni a munkát?

Ráadásul ugyan azért a pénzért, mert ő is azt kapja amit én.

Ha mindenki lassúra venné a tempót az vajon megérné a cégnek?Hogy mondjuk még felkéne venni 10 embert, mert mindenkire csak 5 címet lehet rábízni? Miközben valójában 8-at is rálehet bízni egy átlagos emberre.


Azért a kérdés, -mert már lassan nem tudom eldönteni-, hogy igazam van e?Úgy gondolom, hogy aki nem képes haladni, és legalább az időkapukra megérkezni az nem alkalmas erre a munkára, és nem az a megoldás, hogy a másik vigye el az ő címeit, így ha nem is szép dolog a főnöknek árulkodni, akkor is jogos, hogy ez nem tetszik pár embernek?



2021. febr. 8. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Végét már nem olvastam, csak amikor kibukik, hogy mi van.

Hát ezt nem tolerálnám. Mindenkit buzdítanék, hogy folyamatosan panaszkodjanak, és menjünk strájkolni, ha ez így megy tovább. Rúgja ki a lassút, aki nem dolgozni jár dolgozni, vagy beszélje meg vele, hogy nem dumálgatni, cigizgetni, kvzgatni kéne.

2021. febr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Alapvetően igazad van, de sok mindent nem tudsz csinálni. Ez tipikusan a szívás helyzet. Talán lehetne a főnökre hatni, hogy esetleg teljesítménybér legyen, de valószínűleg azt sem lehetne igazságosan megoldani.
2021. febr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Végig olvastam, és kiborít, hogy te nem panaszkodnál. Eszednél vagy????
2021. febr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyetérteni tudok, de egyszerű megoldással nem szolgálhatok.

Egyedül nem fog menni, menjen oda mindenki a főnökhöz, aki emiatt több címet kapott. Egy ilyen "házi szakszervezettel" többet értek el, mint egyedül.

2021. febr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenki, akinek nem tetszik ez ami van, fogjon össze, "beszélni szeretnénk a főnökkel, nagy probléma van", főnök megérkezik, mindenki elmondja.
2021. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én két ilyen lassú embert is kedvelek, az egyiküknek kisgyereke is van, csak ő délután 4-5ig ráér amíg nincs otthon a család, és ezért sem siet.

Nem szeretném ha kirúgnák, emberileg sem érdemelné meg, nehezen találna új állást.

Viszont tény, hogy nem akarok helyette dolgozni.

Most mint írtam megy a zúgolódás, de vannak akik így is kiállnak mellettük, és az a fő érvük, hogy mindenki magával foglalkozzon, ne azzal hogy a másik mennyit dolgozik.

Abban egyébként biztos vagyok, hogy egyikük sem azért halad lassan, hogy kevesebb címet kapjon, mert az 5 címmel is elszarnak 6-8 órát, egyszerűen nem sietnek sehova.

2021. febr. 8. 09:51
 7/12 anonim ***** válasza:
Vagy panaszkodjatok addig, amíg a főnök meg nem unja és tesz valamit. Vagy beszéljetek össze, hogy akkor ti is belassítotok, hiszen úgyis ugyanannyi a fizu, a saját címeiteket meg úgyis teljesítitek (ez azért a B opció legyen inkább).
2021. febr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#6


“ és az a fő érvük, hogy mindenki magával foglalkozzon, ne azzal hogy a másik mennyit dolgozik.”


Ez így igaz is lenne ha az ő lustaságuk nem hatna ki más munkájára. Így ,hogy x miatt y többet kell dolgozzon ugyan annyi pénzért nem fer s szerintem igenis van köze hozza. Jelezzétek a főnök felé de azért említsétek meg ,hogy nem kirúgatni akarjátok. Lehet egy beszélgetés is megoldaná a dolgot s összekapnák magukat, de amíg kényelmesen el vannak addig minek siessenek, ugye.

2021. febr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A lassulásról már beszéltünk, de az a baj, hogy én sem bírnám sokáig.

Én ezt imádom, hogy 5-6 óra után mehetek haza, és csinálhatom a dolgaim, nem kell ott ülni 8 órát.

Szeretek itthon lenni, szeretek "szabad lenni".

Ha lelassulnék, akkor ott kéne ülnöm 8 órát, értelmét veszíti az amiért elvállaltam ezt a munkát.

2021. febr. 8. 09:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem igazságos,ez hosszútávon konfliktushoz vezet.Nekem van egy kollégám aki a cégtől terepre is jár és a 7 órás munkaidobol a terep jó esetben 3-4 óra,de közbe is hoz valamit terepről vagy visz el.A szemét alak, volt hogy jól elmaradt terepen,ha viszont itt volt ki-be szaladgált,kihúzta magát,nyúlt,kínlódott,a száját jártatta feleslegesen miközben más dolgozott.Felleptem ez ellen,pszichikai hatást gyakoroltam a főnökre többször is mire valami változott...ez kis cég,nem engedheti meg magának, hogy minden munkakörre külön munkása legyen meg ha csapat munka akkor mindenkinek azt kell nézni,hogy hol tud beszállni a munkába nem játszani a hülyét meg az angolt.Es volt,hogy a főnöknő elment és otthagyott ezzel a léha alakkal,minden az én hátamon volt,az ő tudásával semmire se mentem,nem is igyekezett.És 20ezerrel többért ez nagyon nem érte meg.Mostmar az úriember is beszáll a munkába, több mindent elsajátított de van stratégiám arra az esetre ha nem dolgozna...visszaveszek a munkából és marad a főnöknőre ezzel tudtam elérni,hogy végre dolgoztassa.Az ő haverja ha helyette dolgozik akkor dolgozzon más munkások helyett is.Rajtam többet nem élősködik senki.
2021. febr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!