Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Manapság a külsőtől függ,...

Manapság a külsőtől függ, hogy milyen személyiséget engednek meg/ tolerálnak az emberek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ki ne látott volna olyasmit, hogy egy jó külsejű pasi / vagy nő elég öntelt, túlzottan magabiztos sőt olykor még bunkó is, de a környezetétől semmilyen bírálatot kritikát nem kap, hiszen elfogadják, megengedik nekik.


Ha ugyanúgy szeretne/ próbálna viselkedni egy mondjuk béna külsejű, vagy akár egy átlagos, akkor meg mindenki felmordulna, leszólnák, leoltanák a fejét, hogy milyen szemétláda.


Ezek tükrében kijelenthető, hogy nem lehet olyan személyiségünk amilyet szeretnénk, hanem a külsőnkhöz kell igazítanunk, hogy mások is "jóváhagyják", megengedjék azt nekünk?


2018. nov. 4. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Csak a fő kérdésre válaszolva: ma már sajnos igen, a külső számít csak, és mindegy, hogy mögötte egy szuper ember lakozik... Az első 3 msp. a legfontosabb a mai embereknél, akár jó a megérzése, akár nem...
2018. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, ebben sajnos van valami.
2018. nov. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt a "manapság" dolgot. :) Régen is így volt.

Engem általában nem szeretnek az emberek, de ezt már nagyon fiatalon megtapasztaltam, jó 30 éve. :/

Mivel nem voltam szép, vékony gyerek ráadásul szemüveges a felnőttek is többször aláztak be. Idegen felnőttek, gyerekek. Vagy az osztályban is a menő lányok bármit csinálhattak semmit nem kaptak, ellenben én meg pár bénább társam, tehát a kripli csapat folyatamosan kapott mindenért.

2018. nov. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Az első 3 msp. a legfontosabb a mai embereknél, akár jó a megérzése, akár nem...

" ez meg igaz

2018. nov. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem. Nálunk két ostoba tyúknak néznek el mindent, mivel pénzesek és manipulatívak. Az egyik dagadt és csúnya az arca, a másik csontsovány, magas és ragyás feje van.
2018. nov. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint a külső csak egy veleszületett csomagolás, nem az határozza meg magát a személyt.


Jómagam nem a külső alapján ítélek elsősorban, hanem az általam megismert személyiség alapján. Viszont minél jobban megismerek valakit, annál jobban megértem (feltéve ha nyitott és nem zárkozott - gondolatolvasó még nem vagyok)


A környezetemnek nem a külsőmmel van baja, hanem az állapotommal, furcsaságaimmal és sokan meg se akarnak érteni, többen nem akarnak esélyt se adni annak, hogy megismerjenek. És ez szerintem ugyanolyan gerinctelen dolog mint ha valakit a külseje miatt diszkrimináltatnák ki maguk közül.

2018. nov. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

“Tapasztalataim szerint a külső csak egy veleszületett csomagolás, nem az határozza meg magát a személyt.”


A személyt ha nem is de mások véleményét rólad, hozzáállásukat a személyedhez nagyon is. Mondhatni elsődleges szűrő. Csak nagyon nagy erőfeszítések árán írgató ez felül (mármint a külső hibáid), amire kevesen képesek. Voltak és vannak ilyen emberek, de a nehézsége miatt nagyon kevésnek sikerül.

2018. nov. 7. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!