Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélküliként ért téged...

Munkanélküliként ért téged megkülönböztetés álláskereséskor, vagy esetleg interjúkor?

Figyelt kérdés
Szemre hányás, vagy szimplán akár megbélyegzés? Esetleg tettek rád utalást hogy kihasználnának téged?

2021. febr. 8. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Három hónapja voltam munka nélkül, pont a kovid kezdetétől számított harmadik hónapban, amikor egy interjún a HR-es megkérdezte mivel töltöttem ezt a hosszú időt. Mint akinek fogalma sincsen arról, hogy egy jó állást megtalálni akár egy vagy másfél évbe is kerülhet, és mintha nem érzékelte volna, hogy éppen egy világjárvány okozta bizonytalanság és elbocsátási hullám kellős közepén vagyunk. Igazából ennyi, kicsit úgy jött le nekem mintha naplopónak nézne.
2021. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Előző, talán arra volt kíváncsi, hogy ha már úgyis otthon dekkolsz, akkor mivel töltöd az időd: a töködet vakarászod és netflixezel egész nap, vagy neadjúristen valami hasznos dologgal töltöd az időd, tanulsz, fejleszted magad? Ez egy teljesen értelmes kérdés volt a részéről.
2021. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
2es nyilván arra volt kíváncsi hogy mivel töltötted az idődet mialatt álláat kerestél, pl képezted e magad? Egyébként meg tök logikus hogy olyan álláskeresők pályáznak első sorban a meghírdetett állásokra,akiknek nincs munkájuk. Vagyis nem hiszem hogy ne lennének tisztában a helyzettel a HResek :)
2021. febr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

A hr-esnek nincs koze a szabadidotoltesedhez. Jogserto a kerdese. Ilyen nemetorszagban vagy Belgiumban nem merne felten i...... vagy Strassburgban....


Ezt is csak a magyar birkakkal teszik meg.

2021. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan alkalom volt, ahol azt éreztem bizonyos hangsúlyokból, hogy nem volt szimpatikus az interjúztatónak az, hogy diploma után nem kezdtem el azonnal akárhol dolgozni - kérdezett, hogy mi történt ebben az időszakban, mondtam, hogy azért nem akartam olyan helyekre menni, ahol nem vagyok teljesen bejelentve pl.


Olyan eset volt még, ami sztem nem attl függött, hogy jelenleg munkanélküli vagyok, ahol kérdezgettek, hogy hol lakom és kié az ingatlan... sztem ilyet nem etikus kérdezni. Ja meg olyan, hogy ferde volt a plafon fölöttem, és elkezdte, hogy hülye vagyok, hogy arra a részre ültem le, ahol alacsonyabb a plafon, mert úgyis be fogom verni a fejem (nem vertem be).

2021. febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!