Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez belefér még a "2 héten...

Ez belefér még a "2 héten belül visszajelzünk"-be?

Figyelt kérdés

Holnaphoz két hétre (csütörtök, 02.11) interjúztam egy cégnél, ahol szerintem nem teljestettem rosszul, és szimpatikusak voltunk egymásnak az interjúztatóval. Azt mondta, hogy 2 héten belül visszajeleznek, és bár technikailag holnap jár le a két hét, furcsállom, hogy ennyire kitöltik a két hetet.

Ez teljesen természetes így, simán jöhet ma/holnap pozitív visszajelzés, vagy inkább a nemleges válasz esetén töltik ki a kéthetes időt?



2021. febr. 10. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Még az is lehetséges, hogy a két hét lejártával fognak pozitív válasszal jelentkezni. Mondjuk annyira nem valószínű, de bármi történhetett, akár az is, hogy az egyik interjúztatót karanténba rendelték, ezért a többieket nem tudta interjúztatni, így csúszik az egész.
2021. febr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

általános duma.

Azért kiváncsi vagyok neked mit mondanak.

Milyen állásra pályáztál?

2021. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egy webfejlesztői pozira, én is kiváncsian várom, hogy mi ennek az eredménye. A korrektséget nem értem, ha nem jelezne vissza 2 héten belül, akkor minek mondja. Ha meg nemleges a válasz, akkor minek húzza 2 hétig a dolgot. Ez az első teljes állás amire jelentkeztem, de ettől a procedórától már most hányok :D Mi lesz még itt később.
2021. febr. 11. 09:47
 4/12 anonim ***** válasza:

Van némi rálátásom a dologra, bár nem Magyarországon. Ez úgy szokott nálunk (kis szálloda, HR nélkül) történni, hogy az igazgató felad egy hirdetést, jelentkezési határidővel. A jelentkezők automatikusan kapnak egy e-mailt, hogy köszönjük jelentkezését, május 35-ig hallani fog felőlünk. Aztán május 34-én az igazgató elém rakja az önéletrajzokat, hogy válasszam ki az öt legjobbat. Én vagyok a recepciófőnök, értelemszerűen ha pincért keresünk, akkor az étteremfőnök elé teszi az önéletrajzokat. Ha döntöttem, akkor a többinek megy az e-mail, hogy köszi, de nem, az öt kiválasztottat meg felhívjuk, hogy szeretettel várjuk beszélgetni.


A beszélgetést az igazgató intézi, akit megfelelőnek tart, azt hozzám küldi megbeszélni egy próbanapot. Ez lehet akár mind az öt is, de legalább kettő. A próbanap velem történik, de alapvetően nem próbanap ez, hanem bemutatkozás, ilyenkor annyi mindent megmutatok neki, amennyit csak tudok, közben persze én is figyelem őt. Ha ez lement, akkor én döntök, persze előtte megkérdezem a többieket is a recin, akik találkoztak a jelöltekkel, hogy szerintetek melyik legyen.


A próbanapon persze elmondom a jelölteknek azt is, hogy vannak még rajta kívül mások is, ha lemegy az összes ilyen nap (ez kb. 2 héten belül várható), akkor utána gyors lesz a döntés, és gyors választ várunk tőle is, hogy a többinek tudjunk mit mondani.


Ha megvan a döntés, akkor felhívjuk a nyertest, hogy gratulálunk, érdekli-e még az állás. Ha nem, akkor további szép napot, és ugrunk a 2. helyezettre. Ha érdekli még, akkor legyen kedves minél hamarabb befáradni, hogy aláírjuk a szerződést.


Amint igent mondott, felhívjuk a többit is, köszönjük, hogy itt volt, de sajnos nem, valamint engedélyt kérünk az adatok tárolására, hogy ha bármi történne, akkor felhívhassuk.


Itt ugye rengeteg csúszáslehetőség van, csak az első határidőt tudjuk fixen tartani, bár ha olyan szinten lebetegednék, hogy az emailjeimet sem tudnám megnézni, akkor azt se.

2021. febr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig ahol azzal váltunk el, hogy pl 1 hét múlva vagy még meghallgatunk x jelentkezőt és utána mindenképp jelentkezni fognak, akár igen, akár nem, egyik sem hívott.
2021. febr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Visszajeleztek, benne voltak a 2 hétben, (nagyjából 30 perccel az interjú vége előtt), de végül nem engem választottak. Az volt az indok, hogy jelenleg nem keresnek erre a pozira embert (!).


Érdekes, mert épp hétfőn néztem meg, és inakítv volt a hirdetés, el is enegdtem a dolgot, de aztán kedden hívtak, hogy "amilyen hamar csak lehet, interjúzzunk". Meg is lepődtem, kérdeztem is az interjúztatót, aki megnyugtatott, hogy van, hogy leszedik a hirdetést, de ha van érdekes ember, azt be szokták hívni, mert sosem projektre vesznek fel embert, munka mindig van (plusz az első időszak amúgy is a betanulásról szól, túl sok "hasznuk" nincs belőlem).


Erre ma az e-mailben már arról beszélnek, hogy nincs nyitva ez a pozíció, de ha a későbbiekben nyitott lesz, keresnek majd..


Csak én érzem azt, hogy a cég már a 0. lépésben két esetben is inkorrekt volt? Behívnak egy olyan pozira, ami nem nyitott már, utána pedig 2 hetet várnak azzal a válasszal, hogy sajnos ez már nem nyitott.. :)


Volt ennek értelme?

2021. febr. 11. 16:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nevetséges...Ugyanattól az embertől kaptad az emailt, aki az interjún azt mondta neked, hogy az inaktív hirdetés nem jelent semmit?
2021. febr. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem, egy nő írta a levelet, de egy férfi interjúztatott.
2021. febr. 12. 10:52
 9/12 anonim ***** válasza:

nagyon inkorrektek voltak.

5ös ti sem vagytok korrektek, húzzétok,nyúzzátok több jelentkező idejét értelmetlenűl.

Hollandiába dolgoztam korábban, eddig ott voltqk a legkorrektebbek.

Önéletrajzot bekuldtem,nterjúra hívtak, megmutatták hol fogunk dolgozni és másnap kezdhettunk is.

Nemhiába fejlett ország, normálisabb gondolkodással.

És mindenhol igy volt.Persze nem vendéglátás vagy alja munka.

A vendéglátok ahogy olvasom mindenhol szemetek. Ha tönkremennek az ilyen fajták jobb is lenne mindenkinek

2021. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Néhány embernek meséltem az esetről, és valamennyien elintézték azzal, hogy "ez megy mindenhol". Ez a baj, hogy ennyivel elintézzük a dolgot.


Talán akkor nem velem van a baj, amikor máshogy gondolom, csak szimplán rossz országban vagyok.

2021. febr. 13. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!