Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Reális órabért ajánlottak nekem?

Reális órabért ajánlottak nekem?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek, a helyzet az, hogy friss diplomásként (gazdmen) + 2 év szakmai gyakorlat után, elkezdtem állást keresni, be is hívtak egy helyre, ahol beszerzői pozícióba kerestek jelentkezőket, az elvárás középfokú végzettség, folyékony beszélt angol tudás, és magas szintű Excel ismeretek.


Az interjú is angolul zajlott, illetve az interjút megelőzte egy Excel teszt, majd lehetőséget kaptam arra, hogy már jövőhéten kezdjek, azonban amikor mondtam, hogy 200 ezer forint nettó bért szeretnék, szinte kiestek a székből, hogy ők csak nettó 168 ezer forintot tudnak erre a munkakörre szánni. (megyeszékhelyről van szó, ha ez számít valamit).


Én visszautasítottam az ajánlatot mert a 168 ezer forint nettó bért ennyi követelmény mellett kevésnek tartom, erre szinte letámadtak a szüleim, hogy el kellett volna fogadnom, mert Covid van, meg mert ők nem keresnek annyit, ezen természetesen össze is vesztünk.


Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy valóban egyből rá kellett volna erre az ajánlatra ugranom, vagy nekem van igazam?


Kiegészítés: jelenleg 24/48-as munkarendben dolgozok, mint biztonsági őr, szintén 1000-res órabérért, nyilván logikus lett volna elfogadnom, ha nincsen munkahelyem, hiszen a kevés pénz is több mint a semmi, viszont úgy gondoltam, ha biztonsági őrként is 1000 forintot adnak óránként, és még összetörnöm sem kell magam, akkor miért fogadnék el egy ugyan olyan órabért egy olyan munkakörre, ahol az elvárás és a felelősség is több.



2021. febr. 11. 10:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Cégfüggő is, egy kis vállalat nem biztos, hogy tényleg tudna 200-at adni. Bár megyeszékhelyen BP-n kívül mindenhol 160-180e kb a pályakezdő fizu.

Én ugyan azért a munkáért kb Szegeden 160e, pesten 250e fizuval

2021. febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
15%
Azért, mert a gyakorlat, mint szakmai tapasztalat vicc. Gyakorlatilag pályakezdő vagy, mégis milyen bért akartál volna? Plusz már csak azért is el kellett volna fogadnod, hogy lehúzz pár évet (1-3) és ha máshova akarsz menni akkor ezt beleírhatod, mint (reális) szakmai tapasztalat.
2021. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos reális, ettől függetlenül persze kevés
2021. febr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
34%

Ja, a biztiőr ugyanannyit fizet, csak nem ad releváns szakmai tapasztalatot a szakmádban😃

Te egy lángelme vagy😃

Ha legközelebb megpályázol egy állást a szakmádban, a biztiőr melót jelelöd meg tapasztalatnak?

Hallgass a szüleidre, több eszük van mint neked😄

2021. febr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Én elfogadtam volna a helyedben. Nyilván nem nagy fizetés, de egy ideig jó lett volna, amíg pl nem találsz jobbat. Én is alacsony fizetéssel kezdtem mikor nem volt munkám, aztán 2 éve vagyok itt, azóta emelték a bérem, de már van tapasztalatom, ha lemegy a covid valaha, akkor tudok lépni máshova.

De keresgélj akkor...

2021. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező ez a stílus nálad... :(
2021. febr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
49%

Mit nem értesz lángelme😄? Azért ajánlottak kevés bért, mert nincs szakmai tapasztalatod. A szakmai gyakorlat nem az. Most, ha elvállalod az állást szerezhettél volna, valós, releváns szakmai gyakorlatot vállalati keretek között.

De te a biztiőr munkát választottad, mert ott ugyan annyi a pénz, de kevesebb az elvárás, meg a meló stb.

Bölcs döntés, te fénylő csillag a tudományok egén😃😃😃😃😃

Én nem írtam, hogy biztiőrből van két éved, hanem azt, hogy ha jelentkezel majd egy állásra, az lesz beírva, hogy biztőr voltam.

2021. febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ahogyan mondtam kedves utolso, ha van valami mondadod, akkor irj ram, es szemelyesen megbeszeljuk, de nem garantalom, hogy a nagypofaju stilusodat dijazzni fogom te utolso felresikerult genetikai hulladek, nagy pofad van kis teljesitmenyed, kozben meg egy orokluzer vagy egy boldogtalan senki maximum, baratod egy se, baratnod 2 volt eletedben osszesen, es egy kitalastalan unalmas vereb vagy voltal es leszel, es nekem magyarazol? Tedd meg nekem azt a szivesseget, hogy ramirsz, had rakjalak oda eloben ahova valo vagy.
2021. febr. 11. 13:12
 9/26 anonim ***** válasza:
73%
Nő vagyok.
2021. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj már te lángelme😄, ha rádírok akkor mi lesz? Látsz egy semmitmondó nick nevet. És? Hogyan tovább? Párbajra hívsz😃?

Inkább a saját életedet rakd rendbe, ne az enyémmel foglalkozz😄

2021. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!