Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Reális órabért ajánlottak nekem?

Reális órabért ajánlottak nekem?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek, a helyzet az, hogy friss diplomásként (gazdmen) + 2 év szakmai gyakorlat után, elkezdtem állást keresni, be is hívtak egy helyre, ahol beszerzői pozícióba kerestek jelentkezőket, az elvárás középfokú végzettség, folyékony beszélt angol tudás, és magas szintű Excel ismeretek.


Az interjú is angolul zajlott, illetve az interjút megelőzte egy Excel teszt, majd lehetőséget kaptam arra, hogy már jövőhéten kezdjek, azonban amikor mondtam, hogy 200 ezer forint nettó bért szeretnék, szinte kiestek a székből, hogy ők csak nettó 168 ezer forintot tudnak erre a munkakörre szánni. (megyeszékhelyről van szó, ha ez számít valamit).


Én visszautasítottam az ajánlatot mert a 168 ezer forint nettó bért ennyi követelmény mellett kevésnek tartom, erre szinte letámadtak a szüleim, hogy el kellett volna fogadnom, mert Covid van, meg mert ők nem keresnek annyit, ezen természetesen össze is vesztünk.


Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy valóban egyből rá kellett volna erre az ajánlatra ugranom, vagy nekem van igazam?


Kiegészítés: jelenleg 24/48-as munkarendben dolgozok, mint biztonsági őr, szintén 1000-res órabérért, nyilván logikus lett volna elfogadnom, ha nincsen munkahelyem, hiszen a kevés pénz is több mint a semmi, viszont úgy gondoltam, ha biztonsági őrként is 1000 forintot adnak óránként, és még összetörnöm sem kell magam, akkor miért fogadnék el egy ugyan olyan órabért egy olyan munkakörre, ahol az elvárás és a felelősség is több.



2021. febr. 11. 10:52
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Ja tenyleg, te az az ember tipus lehetsz aki, nevnelkul nagy pofaval szajal, eloben meg elbujik a fa moge kb
2021. febr. 11. 15:46
 12/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem azèrt, de igazuk van a többieknek, ok, hogy a biztonsági őr is ugyanazt fizeti, de gondolom dolgozol hètvègèn is meg írod, hogy 24 órás műszakok vannak.... Ráadásul ha vmi törtènik a területeden pl. lopás vagy betörès, stb. azèrt is Te felelsz...


Ezzel szemben lett vna egy 8 órás irodai munkád amit home officeban is vègezhettèl vna, meg elvileg èvekig ezèrt tanultál... Èszlèny vagy ;)

2021. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem jól tetted h nem fogadtad el. Azok akik áron alul adják el a tudásukat felhigítják a piacot.

Tkp. köszönetet kellene mondani ezért és nem ócsárlást érdemelsz.


Beszerző - megyeszékhely


Bruttó 500 - 600 K


Budapest: egy ismerősömnek megadták a 700 K, de 11 interjúja volt.

2021. febr. 12. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
76%
És a 700ezres ismerősöd is pályakezdő? 0 munkahelyi tapasztalattal? Mert 700ezer forintért azt kizártnak tartom. Én multinál dolgozom, Budapesten, tudom a béreket nagyjából😃
2021. febr. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
78%
Már bocs, de a kérdezõnek van igaza. 160 ezer nevetségesen kevés, még kezdõnek is. És pont az olyan idióták miatt ilyen alacsonyak a bérek, akik elmennek húgyért fosért a belüket kidolgozni. Ha nem mennének kénytelenek lennének emelni a béreket, de valami debil mindig elmegy 120-ért is napi 12 órába heti 6 napra 4 váltásba is. Itt ezzel van a baj, nem azzal, hogy a kérdezõ kevesli a fizut. Én mondjuk 200 alatt biztos nem melóznék, nem is melóztam sosem, mert többre tartom magam 200k forintnál. Ja és nem haltam éhen sose. 29/f
2021. febr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, csak az a baj, hogy sokaknak nincs tartalèka, albèrletbe lakik, meg kell èlnie ès bármilyen húgy, fos munkát kènytelen elvállalni...


Ès ezzel nagyon sok munkáltató vissza èl sajnos... :/

2021. febr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

Igen, kevés. De arra pont jó, hogy tapasztalatot szerezz és dobbants, ha van jobban fizető meló, immár valamennyi kis tapasztalattal. Aztán onnan is, ha adódik mégjobb, de már mégtöbb tapasztalattal. Ha csak simán nem fogadod el és nem is találsz jobbat, ezért elmész teszem azt, biztonsági őrnek, akkor továbbra is 0 tapasztaltos emberke maradsz és megint a minmumot fogják ajánlani a cégek.

Persze lehet dacoskodni, meg arcoskodni, hogy én ennyiért nem dógozok, csak értelme nem sok van. Sok sikert a munkaerőpiacon😄

2021. febr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Egyébként ha jó helyen csinálta a szakmai gyakorlatát, akkor az is tapasztalatnak számít. A fizetés tényleg kevés, lehet én sem fogadtam volna el, de Pesten még Covid helyzetben is sok helyen keresik a szakmailag erős emberkéket. Ha viszont nem nagyon kapkodnak utánad a munkáltatók, akkor el kellett volna fogadnod, ha az alternatívád a biztonságiőrködés.
2021. febr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Betanított munkáért fizetnek ennyit(vagy még többet).Akkor dolgozz ezért a pénzért olyan pozícióban, ahol nem kell használni az eszed. Ők meg keressenek mást.
2021. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

# 14-es


Kevesebb tapasztalata mint a Kérdezőnek.

1 évet dolgozott a Zaudinál.

Már ott keresett 600 K bruttót

Hidd el h nem váltott volna ha ugyanennyit kap PudaBEST-en is.

2021. febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!