Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez a szívás definíciója? Vagy...

Ez a szívás definíciója? Vagy most mi ez?

Figyelt kérdés

Érettségi után elhatároztam, hivatásos sofőr leszek, nem érdekelt semmi, jogsi meg anno egyből sikerült, alig vezettem, de környezetem megdícsért. Sosem voltam s vagyok az aki pálcát tör más felett tehát nem káromkodtam ha valaki "tököl" elöttem , türelmes vagyok. Ha le akartak tólni mert jeges úton 40-el mentem inkább megálltam megnézni megvan e a pótkerekem, vagy bármi pótcselekvés, értitek, megvártam míg elmegy a muksó. :)


Meg is lett a kamionos jogsim, bátorkodtam helybeli cégeket keresni, úgy gondoltam itthon tudok aludni minden nap, de felvilágosítottak, hogy nem mert lakóhelyem (Somogy megye) községében és 50km-es körzetében ilyen munkahely nincs. Akkor kaptam az alkalmon és mivel pécsi lakcímkártyám érvényes volt megcsaináltam ingyen a busz jogsit.


Megvan az is, erre már 1 hónapja várok a Volánbusz hívására, de semmi, állítólag -mert egy ismerősöm is hasonló cipőben jár- nincs betöltetlen munkahely a Volánnál Somogy megyében.

Kvázi ott tartok, hogy van papíron egy közel 1 milliót érő jogsim és semmi lehetőségem vele dolgozni.

Ezt úgy hívják, hogy szívás, igaz? Ilyen sehol, csak itt van, igaz?



2021. febr. 16. 08:44
A kérdező szavazást indított:
Ezt megszívtad, te gyíkarc
Ez ,de durva ..el sem hiszem
Gyere Budapestre itt lesz melód
Nem érdekel, de a szavazásért jár egy pont
20 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat Somogy ilyen. En a helyedbe olyan messze koltoznek onnan amennyire lehet. (ezt is tettem). Sajnos nagyon elmaradott megye.

Megjegyzem ha van kamionos vizsgad szerintem engedd el a volant. Szerintem a ketto kozel sincs egy szinten, inkabb mennek hetekre kamionozni (cserebe 4-500 ezer) , mint hogy fel-ala buszozzak 2 falu kozott egész nap. (250 korul keresnek talan?)

2021. febr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy allsz mas emberekhez, de buszsoforkent meg lehet utalni oket. Es annyira nem is fizet jol.

Gyere akar Szekesfehervarra, szerintem itt is boldogulnal, es nincs olyan messze Somogytol. 😊

2021. febr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

No, igaz én viszont szeretek itthon aludni, nem tudom miért. Ha elköltöznék akkor meg az albérletre menne rá a fizetésem, srác vagyok így nehéz albérletet találni úgy csak egy szobát bérlek, főleg most nincsenek egyetemisták aki mellé be lehet társulni a bérleménybe mert online van az oktatás. Nem lehet alaptalan az az érzésem ,hogy el van szigetelve ez a térség a civilizációtól. Ide még a hírek is lassan jönnek, alig van internet. Győrt mondják nekem, hogy oda érdemes menni. Székesfehérvár ? Ott egyszer eltévedtem, az vicces volt senki sem mert beszélni velem mert pont akkor jött a koronavírus. Mentem állás interjúra jégoldóval fújt le a csóka mert szerinte az fertőtlenítő és jó a kolorádóvírus ellen. Most is sz*rrá röhögöm magam a sztorin. :D :D

Na oda lehet elmegyek a héten egy mappa önéletrajzzal, köszi. :D :D

2021. febr. 16. 10:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbálkozz Pest megyében. Mindkét kategóriában azonnal találnál állást nem is rossz feltételekkel, bár tény, hogy fuvarozóként nem feltétlenül minden este otthon alvóst.
2021. febr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kamionnál az otthon alvás nem garantált (bár szerződés kérdése)

Buszokra is folyamatosan keresnek embert, legrosszabb esetben kicsit (vagy többet) utazni kell. Keress valahol állást, hogy legyen gyakorlatod, utána könnyebben találsz pozíciót közelebb is.

2022. szept. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!