Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek kamuznak, vagy én...

Szerintetek kamuznak, vagy én csinálok valamit rosszul? Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Elkezdtünk home-office-ban dolgozni és van olyan nap, amikor nem csinálok semmit. A problémám, hogy tudom, hogy ho előtt milyen beosztásban dolgoztunk és ha nem 4 órában dolgozok, egyszerűen kifogynak előlem és feltorlódnak utánam a feladatok (tehát annyit oldok meg, hogy a következő és az előző fázisból is 3-3 embert kezdek el lefoglalni), miközben mindenkitől azt hallom, hogy mennyire nincs ideje semmire (de hónapokig ugyanazt a feladatot oldják), meg nem tudnak többet bevállalni. Eddig azt hittem, hogy mindenki lóbálja a lábát, de vannak helyzetek, amik kicsit elbizonytalanítanak: pl. mesél arról a kolléganő, hogy nem tudott elmenni a héten vásárolni, mert minden nap túlórázott este 8-ig, vagy a màsik kolléga korábban részt akart venni egy versenyen, de annyi munka lett, hogy most mégsem... Én meg konkrétan napokat végigjátszok és igaziból senkinek nem tűnik fel, de már nagyon aggódom, hogy valaki rájön. Viszont új feladatot sem akarok kérni, mert jelenleg kb. 30 feladat áll rajtam, vagy előttem és mindről tudnom kéne, hogy mi van vele, miközben régen az 5-8 is rengetegnek számított...
2021. febr. 18. 01:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csinálnék semmit, nem rontanám a saját helyzetemet mások lassúsága miatt.
2021. febr. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más a munkatempója, szóval lehet, hogy azoknak az embereknek egy feladat is sok. A sajnálatás része meg tuti kamu, ha valóban sok dolga lenne, akkor panaszkodásra nem jutna idő.


Szerintem ugyanúgy folytasd a munkát, mert ha ennek az időszaknak vége és a cég elgondolkodik, hogy kit tegyen remote-ba, akkor a választás azokra fog esni akik ebben az időszakban is képesek voltak hatékonyan végezni feladataikat.

2021. febr. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet én értelmezem rosszul. De valójában lenne feladatod bőven, csak b/szol megcsinálni.
2021. febr. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A feladataim során elkezdek dolgozni, aztán más átveszi, akinek segítek, aztán ellenőrzőm, amit csinált, ezért vannak jelenleg nálam kiadatlan 2 hónapja az első fázissal kész feladatok is, amik várnának a továbbadàsra. Ezeket kezdem elfeljteni, úgyhogy nem merek többet kérni.


#3 Mindig van feladat, ha kérek, konkrétan korlátlan mennyiségben, és igen nem csinálok többet épp, mert nem haladnak. Illetve van 3 feladat, amit azért nem csinálok, mert elvileg kész kéne lennie az előttem lévőnek, de nincs, már van, amit tőle vettem át feladat, pedig nem is munkaköröm, amiatt is aggódok, mert a főnököm meg nem szereti, hogyha másoktól veszünk át feladatokat. Ami még zavaró, hogy előre ki van számolva, hogy kb. mennyi feladat lesz a feladataimmal és a munkaidőm ki lenne töltve, de lehet, hogy egyszer csak fogok kapni embereket, akik elkezdik a következő vagy az előző fázist és akkor meg lehet, hogy egy héten belül kéne leellenőriznem mindenkinek a munkáját.

2021. febr. 18. 08:19
 5/10 A kérdező kommentje:

Decemberben ez volt, hogy közölték, hogy fejezzem be az összes - az egyik projektből - nálam lévő feladatot màsfél héten belül, és volt nálam vagy 8 onnan. Persze ebből 4-nél három különböző ember egyszerre fejezte be az addig előttem lévő befejezetlen feladatokat, egyet azon a héten kaptam, mert sos, aztán elmentek szabira, én meg ültem a feladatok fölött egyedül az irodában és próbáltam valamit kitalálni. Szabi alatt is dolgoztam két ünnep között. Kettőt vissza is dobtam, hogy használhatatlan, a maradék hatot valahogy behúztam, de nem olyan minőségben, mint kellett volna, elég szép hibák is voltak benne.


Amúgy a 30 úgy jön ki, hogy két feladaton dolgozok, a többi előttem-utánam valakire vár (három előttem, a többi utánam,mert most nem kérek épp újat).

2021. febr. 18. 08:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Milyen munkakör ez? Mit kell csinálni kicsit részletesebben?

Mert ez elég trágya egy munkakör, meg feladatdelegálás meg minden.

2021. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kérdés szempontjából nem hiszem, hogy számít ;) De IT, data analyst...
2021. febr. 18. 10:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik hogy senki nem csinál semmit a home office miatt és majd egyszer csattan rajtatok amikor a főnök észreveszi.
2021. febr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az éves jelentésben úgy tűnik az lesz, hogy a home-office nem befolyásolta érdemben a teljesítményünket, de majd meglátjuk...
2021. febr. 18. 11:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Valóban a kérdés szempontjából nem számít szigorúan véve. De irgalmatlan sz/rul szervezett munka, azért érdekel csak (meg mert vezető vagyok és az ilyenből mindig jó tanulni)

#3,6

2021. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!