Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehetne a kollégámnak...

Hogy lehetne a kollégámnak parancsolni?

Figyelt kérdés

Olyan munkakörben van, amiben én voltam, csak az én főnököm elment szülni és én kerültem s helyére. Nekem sosem kellett megmondani, hogy mkt csinaljak, mindig tudom a dolgom, csinalom stb.


Az új kolléganő pedig azért jár be, hogy elteljen a 8 óra. Semmi tapasztalata nincs a szakmába (élelmiszeripar), pedig dolgozott itt, csak elment szülni, egyetemen os teljesen mást tanult, most kapta meg, hogy már nem kellett nyelvvizsga.


Mondhatni, hogy én vagyok a vezető, oldjam meg, de ez inkább csak a nevében vezető poszt, a min. ellenőrökkel nincs ekkora probléma, mindenki csinalja a dolgát.


De a kollega az ő felettesük is,és csak azt látják, hogy nyomkodja a telefont, tingli tanglizij.


Adom neki a feladatokat, amik fontosak lennének, hogy jól megcsinálja, auditokat teljesen mi visszük és lesz.rja.


Amúgy kijövök vele, de hiába mondom, hogy csinálja meg, lesz.rja.


2021. febr. 20. 16:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Sokban függ a feladatok jellegétől. Mit kell csinálnia, egyedül vagy másokkal együtt stb.
2021. febr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Egyedül kellene csinálnia. Hetente rákeresni a rendszerbe, hogy hoztak-e be 1 féle alapanyagot, mert azt mintázni kellene, mielőtt eleadják, de neki 1 miatt nincs kedve kimenni a raktárba, ezért letagadja, hogy érkezett volna be.


Betanítottam, hogy kell egy labormerest csinalni, azt a min. ellenorok nem csinalhatják, főleg a technológia kér tőlünk ilyen mérést, direkt trehányul mérte meg, elb.szta a műszert is, tök gáz volt

2021. febr. 20. 16:47
 3/23 anonim ***** válasza:
66%

Ezek tényleg gáz dolgok. Ha tényleg direkt csinálja ezeket, akkor ott nem nagyon lehet mit tenni. Valami fegyelmi féle, kommunikálni vele, hogy így nincs miért alkalmazni, ha nem csinálja meg a feladatokat, ha nem termel értéket. És ha nem változtat, akkor muszáj elválni.


Vagy esetleg azt észrevenni, hogy van amit jól csinál, ahol termel annyi értéket, hogy megéri neki kifizenti a fizetést, és akkor azokat adni neki.


Nem tom. Főleg akkor lehet nehéz, ha emberileg meg normális és esetleg szar helyzetbe is kerülne, ha kidobod.


Szerintem a fő kérdés tényleg az, hogy mennyire szándékosak ezek.

2021. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Ha a telefonnal játszik, meg letagadja a munkát, h. ne kelljen megcsinálnia, akkor bizony lapát. Előtte szólni neki négyszemközt, felsorolni a hibáit, ha hazudozik, védekezik, azt látni fogod. Vagy megfogadja, hogy javít a viselkedésén, vagy pofákat vág, akkor lapát azonnal. Sok a munkanélküli, lesz más hamar a helyére. Csak ne ismerős legyen, mert azok viselkednek így, hátszéllel maguk mögött.
2021. febr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
44%
3-as, hogy lehetne emberileg normális, hogyha hazudik, letagad dolgokat, hogy ne kelljen vele dolgoznia???
2021. febr. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%
A főnöködnek elmondod ezeket, és megkérdezed, szabadulhatnátok-e az alkalmatlan munkaerőtől (vagy valaki sunázza, és azért van ott, ahol). Ha azt mondja, maradjon, akkor valakinek a valakije.
2021. febr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha a főnököd szülési szabadsága alatt helyettesíted csak, akkor inkább a te helyed billeg, nem a telefonálós rüfkéé. Mikor visszajön a főnök, téged ki fognak rakni, mert eleve ideiglenesnek tettek oda...
2021. febr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
9%

#5 attól, hogy nem szereti a munkát és nem mondja meg az igazat, hogy védje magát más szempontból lehet normális ember.


amúgy szerintem tényleg annyi a kérdés, hogy termel e annyi értéket, hogy megéri kifizetni neki a pénzt. és vele is ezt kell megértettni, hogy OK, hogy utálja ezt amit csinál, OK, hogy csak a pénz kell, OK, hogy soha nem ő lesz a legjobb, de ha egy mennyiséget nem hoz, akkor egyszerűen már nem éri meg foglalkoztatni.


Ha ezt nem fogja fel, akkor tényleg nincs mit tenni.

2021. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
nekem hazudozós még havernak sem kell, nemhogy kollégának, ahol helyette kell pluszban dolgozni.
2021. febr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

A telefon nyomogatása mintavételezés helyett nem elfogadható.

Jelezd a főnöködnek írásban (így védve vagy), mi a helyzet, a konkrétumokra szorítkozva és leírva azt is, hogy eddig te mit tettél a helyzet megoldása érdekében.

Ilyen kollégának egyébként minden feladatot írásban, határidő megjelölésével kell kiadni, valamint a figyelmeztetést is így kell megküldeni.

2021. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!