Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehetne a kollégámnak...

Hogy lehetne a kollégámnak parancsolni?

Figyelt kérdés

Olyan munkakörben van, amiben én voltam, csak az én főnököm elment szülni és én kerültem s helyére. Nekem sosem kellett megmondani, hogy mkt csinaljak, mindig tudom a dolgom, csinalom stb.


Az új kolléganő pedig azért jár be, hogy elteljen a 8 óra. Semmi tapasztalata nincs a szakmába (élelmiszeripar), pedig dolgozott itt, csak elment szülni, egyetemen os teljesen mást tanult, most kapta meg, hogy már nem kellett nyelvvizsga.


Mondhatni, hogy én vagyok a vezető, oldjam meg, de ez inkább csak a nevében vezető poszt, a min. ellenőrökkel nincs ekkora probléma, mindenki csinalja a dolgát.


De a kollega az ő felettesük is,és csak azt látják, hogy nyomkodja a telefont, tingli tanglizij.


Adom neki a feladatokat, amik fontosak lennének, hogy jól megcsinálja, auditokat teljesen mi visszük és lesz.rja.


Amúgy kijövök vele, de hiába mondom, hogy csinálja meg, lesz.rja.


2021. febr. 20. 16:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

7es, megbízással helyettesitem, ha visszajön, megyek vissza az új csaj helyére, őt teljesen más munkakörre vették fel. De nem kell visszamennem, nem ide fog visszajönni a főnököm. De ez más tészta, felesleges a h.lset játszanod, köszi


A felettesem is volt, hogy megkérte vmire, az egyiknel 2 hét után írt neki h megvan-e már, mi tart ennyi ideig, a másiknál meg kellett néznie, hogy bizonyos termékek állapota milyen. Mondja, hogy az egyik nen volt jó, de nem szól, nehogy dolga legyen még vele.


Szólok persze, de előbb szeretném megpróbálni megoldani. Kirúgni nincs jogköröm, illetve figyelni sem tudom h mindig mit csinál, rengeteg fontosabb dolgom van, reklamációk, nem megfelelőségiket intézni, 9 minosegellenor van, intézni s dolgokat

2021. febr. 20. 18:27
 12/23 anonim ***** válasza:

Nem való mindenki vezetőnek.

Te sem vagy. Nincs ezzel baj, helyén kell tudni kezelni.

Egyeztesd a te főnököddel, hogy más karrierutat, életpályát akarsz és neked így nem jó, mert nem tudsz embereket vezetni

2021. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem is kell, mint mondtam, ez csak nevében vezető. Ne irigykedj haver, nem mindenki lehet vezető, azért nem vagy te sem az :) az irigység csúnya dolog
2021. febr. 20. 19:57
 14/23 anonim ***** válasza:

Most nagyon lyukra futottál, mert vezető vagyok. És pont ezért írom, amit.

Az első mondatodban leírtad, hogy a főnököd helyére kerültél, az új ember pedig a te helyedre (vagy ugyanolyan pozícióba). Ergó te vagy a főnöke. Vagy előtte sem az volt a főnököd aki elment. Akkor viszont először tisztázni kellene a vállalati hierarchiát magadban.

Lepontozhatod ezt is. De attól még úgy van, ahogy írtam. Nem mindenki alkalmas arra, hogy vezető legyen. Ez nem kritika, vagy negatívum, hanem személyes attitűd kérdése. Lehet valaki egy nagyon jó auditor, de attól még képtelen vezetni embereket, mint te is. És megnyugodhatsz én sem lennék jó auditor, mert más a mentalitásom. Pusztán végig kell gondolni, be kell látni, hogy mi az a szakmai életút/karrier/életpálya ami neked a legjobban fekszik.

Nem vagy ezzel egyedül, én is ismerek konkrétan olyan személyeket, akik nagyon hasonlóan jártak. Belecsöppentek egy középvezetői pozícióba, mert valamilyen úton-módon úgy alakult a helyzet, de egyszerűen csak szenvednek benne, nem tudják az alattuk lévőket kezelni, irányítani, pedig az adott területhez értenek.


#12

2021. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Persze, 9 ember teljes munkáját irányítom, de van 1, aki a helyettesem, és akinek szintúgy irányítani kéne a többit és nem a munkáját felügyelni, az nem csinál semmit és én vagyok a rossz vezető :D ne röhögtess már. Biztos sosem voltál vezető, az tuti.

Milyen auditor? Nem én vagyok az auditor, azok tudod jönnék a céghez évente több, IFS, SQMS stb. és mi adunk minden dokumentációt neki, mi végezzük a nyomonkövetést stb. stb.


Ez nem az a kamu munkakör, hogy nem csinálsz semmit, de vezető vsgy, jaj de jó. Itt pont fordítva van. Nem attól lesz jó vezető, hogy dolgozni nem akaró link alakot pátyolgat. Lehet nálad ennyiben kimerül a munka, irigyellek érte

2021. febr. 20. 20:21
 16/23 anonim ***** válasza:

A válaszod elején biztos nem vagyok vezető a végén irigylésre méltó vezető vagyok :) Döntsd már el mit akarsz.

Tudom mi az auditor, csak mivel ezzel példálóztál azért fűztem rá én is arra. Én kérek elnézést, ha nem volt egyértelmű, hogy ez csak példa. Mindig elfelejtem, hogy itt mindenki túl okos...

Tehát most mégis főnök vagy és mégis a beosztottad, tehát a kör bezárult, nem tudod irányítani a beosztottad.

A link alakot nem pátyolgatni kell, pont az a probléma, hogy nem érzed vezetőként, hogy más fellépés kell. És még nagyobb probléma, hogy aki erre rávilágít az hülye. Ezek után már nem mennék bele a szoft skillek, vezetői készségek témakörébe, mert felesleges. Ahogy 1-2 ilyen témájó könyv átfutása is az lenne. Te is az a kategória vagy, akiről írtam az elején. Ismét leírom, nincs ezzel probléma, pusztán nem vagy odavaló. Lehetsz nagyon jó szakember, de pocsék vezető. Csak kicsit módosítanod kell a karrierutad és mindenki boldog lesz.

Mivel azonban ezt úgy sem vagy hajlandó elfogadni tőlem, én lezártam. Szenvedj tovább a tehetlenségedben és dolgozz a link beosztottad helyett. Én ezt a témát lezártam.

2021. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Jaj, inkopetens emberek ne írjanak már ide, csak magadat járatod le, hogy képtelen vagy a leírtakat értelmezni. Lépj tovább es a tini kategóriába oszd az észt
2021. febr. 20. 20:33
 18/23 anonim ***** válasza:
Egyelőre kettőnk közül nem én vagyok az a vezető, aki nem bír a csapatával :)
2021. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Na látod, hogy nem tudod értelmezni amit írtam :D Milyen csapatával? Ne irigykedj, menj a tinibe és ott okoskodj
2021. febr. 20. 20:48
 20/23 anonim ***** válasza:
De nem ám:) Sőt még én vagyok az is, aki a hozzászólás végére mást ír, mint az elejére;)
2021. febr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!