Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehetne a kollégámnak...

Hogy lehetne a kollégámnak parancsolni?

Figyelt kérdés

Olyan munkakörben van, amiben én voltam, csak az én főnököm elment szülni és én kerültem s helyére. Nekem sosem kellett megmondani, hogy mkt csinaljak, mindig tudom a dolgom, csinalom stb.


Az új kolléganő pedig azért jár be, hogy elteljen a 8 óra. Semmi tapasztalata nincs a szakmába (élelmiszeripar), pedig dolgozott itt, csak elment szülni, egyetemen os teljesen mást tanult, most kapta meg, hogy már nem kellett nyelvvizsga.


Mondhatni, hogy én vagyok a vezető, oldjam meg, de ez inkább csak a nevében vezető poszt, a min. ellenőrökkel nincs ekkora probléma, mindenki csinalja a dolgát.


De a kollega az ő felettesük is,és csak azt látják, hogy nyomkodja a telefont, tingli tanglizij.


Adom neki a feladatokat, amik fontosak lennének, hogy jól megcsinálja, auditokat teljesen mi visszük és lesz.rja.


Amúgy kijövök vele, de hiába mondom, hogy csinálja meg, lesz.rja.


2021. febr. 20. 16:38
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Látom szeretsz a szavakon lovagolni, pláne úgy, hogy teljesen félreértelmezed azokat. Gratulálok, jár a buksisimi. Egy teljesen ártalmatlan kérdéshez sikerült tök értelmetlen és szánalmas kommenteket írnod, ez is teljesítmény végülis. Na szia
2021. febr. 20. 21:03
 22/23 anonim ***** válasza:

Micsoda boss párbaj:D


Én nem vagyok vezető, viszont eddig minden főnököm úgy az ujjam köré fontam, hogy nagyjából ismerem őket és szerintem tudok hasznos választ adni és igazából nem is izgat melyikőtök milyen vezető. De aki gyakori kérdéseken kérdezi, hogy, hogy parancsoljon az alatta levő embereknek, ott azért gondok vannak:D


De egy hasznos válasz:


1. A legtöbb ember gyk-ra nem azért jár, hogy hasznos választ adjon, hanem, hogy kioktasson. Mint a "vezető" válaszoló aki vadidegen ként akarja megmondani, hogy mondj le a poziciódról (azért ehhez is kell nem kis pofa). Másképp mondva, szerintem karrierbeli kérdésre választ, itt nehezen kapsz.


2. Ha a jövőben is vezető leszel, akkor azt tanulni kell. Az, hogy annak születni kell, az marhaság. Tény és való, hogy lehet rá születni, de tanulni is lehet és ugyanolyan jó lehetsz mint bármilyen vezető ha komolyan veszed. Többnyire csak azok mondják, hogy arra születni kell, akik semmihez nem értenek azon kívül, hogy más dolgába szóljanak bele.


Szóval ha komolyabb vezető akarsz lenni, azt eltudod érni, bárki eltudja. Rengeteg könyv és online kurzus van ezekről, amik nagyon hasznosak tudnak lenni. Ha komolyan veszed, sikerülni fog. Coachingot bérelhetsz, ami bár nagyon drága, de fixen vezetőt farag belőled ha komolyabb fajta. A coaching sokszor állítólag megtérülhet, mivel tényleg segíthet az ember sikeresebbé válásában. Plusz ismét írom a könyveket, tényleg hasznosak vannak. Mindent leírnak bennük, hogy milyen testartással, hanglejtéssel, mennyi ideig nézz a szemébe, vagy mit csinálj a kezeddel közben ahhoz, hogy halál komolyan vegye a parnered amit mondasz. Én egy ehhez hasonló, viszont nem vezetéssel hanem csak karizmatikus kisugárzással kapcsolatos könyvbe bele elolvastam és kajak működnek :DD. Szóval csak javasolni tudom.


Személyes véleményem szerint pedig ne "kijönni" akarj a munkatársaddal. Hanem azt akard, hogy tiszteljen. Úgy kezdj el vele beszélni, hogy előre lesz*rod ha utána haragudni fog rád és legyél határozott, oszd ki arról amit csinál és ne engedd neki, hogy magyarázkodjon. Illetve vond kérdőre, hogy poénból jár ide vagy pénzt keresni és, hogy mindenki keményen dolgozik és álljon le azzal, hogy kibújik a munka alól.......Nehéznek tűnhet, de ilyen kiosztás után 90%-ban nyaliznak utána mert az emberek nagy része fél a felettessel való konfliktustól. Az pedig, hogy nem rúghatod ki, nem számít. Utána is nézhetsz, de én tapasztaltam is, hogy csak a gyenge vezetők fenyegetnek a "cSiNáld mEg vAgy KirUglak" dumával mert ahol csak ezzel tud irányítani a vezető, ott általában zéró karizma és tisztelet van, a beosztottak pedig csak azért dolgoznak mert nem akarják elveszteni a munkájuk.


Eddigi legjobb vezető akit láttam az speciel sosem kiabált, tudta, hogy kell hatni az emberre, kifigyelte a személyiségeket. Aki félénkebb volt és rosszat csinált azt behívta az irodába, ott leszidta kettesben és vissza engedte dolgozni, mert tudta ha nagy lárma lesz belőle, tovább romolhat a beosztott teljesítménye. Aki pedig nagypofájú volt, azt mindenki előtt megszégyenítve cseszte le, mert látta, hogy csak az működik nála. De sose fenyegetett senkit kirúgással. Ha valaki olyat csinált, nem volt 2. lehetőség, kirúgta. Pont ezek miatt, mindenkiből kihozta az a vezető a maxot és olyan jó csapatmunkát én még nem láttam. De komolyan, mint a katonaságnál...és még élvezték is mert nem voltak félelemben tartva mert ha minden jól ment, nagyon rendesen bánt mindenkivel a vezető, túl dolgoztatva sem volt senki. Ha pedig látta, hogy szereted a munkád, kirúgástól véletlenül sem kellett tartanod mert ha képesség béli hibád volt, segített mindenben. De komolyan, egy csajt elküldött gépíró tanfolyamra mert látta, hogy nem tud gyorsan gépelni és emiatt mindig stresszel és nehézségei vannak a határidőkkel....de komolyan ki a csinál ilyet wtf?:D Szóval számára tényleg fényezni való fogaskerekek voltak a beosztottjai. Csak hát ilyen valódi vezető kevés van. A legtöbb aki azt hiszi magáról, hogy az, azok többnyire csak kirúgással dobálózó kisvezető bohócok.


De mindenek előtt szerintem neked el kell engedned azt, hogy a jó viszony a legfontosabb. Te vagy a főnök, még ha csak "névben" is, de neked akkor is a munka legfontosabb.


Sok sikert a továbbiakban!

2021. febr. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Egyébként kezdő vezetőnek nagyon nehéz lenni. Ezt sokan nem ismerik el, főleg akik sosem voltak azok. De a tény, hogy fejlődni akarsz és segítséget kérsz még ha csak gyakori kérdéseken is, az már lépés tétel egy jó irányba. Ha ez sikerült, biztos vagyok benne, hogy képes vagy nálunk komolyabb alakok segígseget is kérni, akiktől lehet tanulni komoly dolgokat. Illetve remélem az előző regényem is segített mivel komolyan vettem a válaszadást, még is csak egy ember karrierjéről van szó.


Sok sikert kívánok a kiváló vezetővé váláshoz.

2021. febr. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!