Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan, hol tudnám használni...

Hogyan, hol tudnám használni az angolt?

Figyelt kérdés

- a családom és a barátaim között nincsen olyan, aki beszél angolul

- vidéken élek, errefelé nincsenek külföldiek és nincsen olyan munkalehetőség, ahová kellene nyelvtudás

- nincsen lehetőségem kimenni külföldre csak úgy, vagy dolgozni, tanulni

- nincsen lehetőségem elköltözni

- neten próbálkoztam, de egyelőre nem vált be (tandem, interpals, discord, tinder)


Ezen kívül nekem más nem nagyon jut eszembe, ti tudtok még valami tippet adni?


2021. febr. 23. 10:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
#10: nekem nem úgy tűnik, hogy nagyon élvezné a kérdező..
2021. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
42%

"Szeretek nyelvet tanulni és én fontosnak is tartanám a nyelvtudást"

Attól, hogy még arra sincs esze, hogy 2000 forintos órabérért feketén tartson órákat otthon (amire amúgy qva nagy igény lenne), az nem jelent semmit. Nem tudja hazsnálni, de nem azt mondta, a tanulását nem élvezi, sőt..:)

Szövegértés.

2021. febr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Szeretek nyelvet tanulni. Engem csak az zavar, hogy kb. tök feleslegesen tanultam és tanulom, mert nem tudom használni és a nyelvtudás azért egy olyan dolog, amit szinten kell tartani.
2021. febr. 23. 11:10
 14/28 anonim ***** válasza:
12-es: amit igazán szeret az ember, azt csinálja...magától. Szövegértés legyen. :)
2021. febr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
26%

Mert te olvastál fejhez tartott pisztolyt?

gYkR...

2021. febr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
69%
A kérdező hiába szereti, ha nem tud vele mit kezdeni, nyilván itt az ellentmondás.
2021. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
12-es Ezzel azért tudnék vitatkozni. Nekem sokáig őszintén nem volt pofám ahhoz, hogy végzettség, szakmai ismeretek, tapasztalat és anyagok stb. nélkül nyelvet tanítsak vagy csak korrepetáljak bárkit is. Pláne pénzért. Viszont egyszer megpróbálkoztam ezzel is, több fórumon hirdettem magamat (közösségi oldalakon és helyi újságban), de konkrétan senki(!) nem jelentkezett. Rengeteg végzettséggel és tapasztalattal rendelkező ember vállal nyelvoktatást akár online akár személyesen, van kismillió nyelviskola, nálunk még ingyenesen is lehet nyelvet tanulni egy pályázatnak köszönhetően.... ráadásul az angol eleve egy nagyon népszerű nyelv. Van rá kereslet, de az emberek akkor már meg is válogatják, hogy kit és mit választanak.
2021. febr. 23. 11:18
 18/28 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
42%

Ahhoz nincs esze, hogy használja, amúgy meg kell, és jól is jön a nyelvtudás.

De azért, mert a kérdező kezébe ha a Szent Grál lenne beletéve, azt se tudná szerintem felhasználni, azért ne mondjuk már azt, hogy na, a vidékieknek kb fölös nyelvet tanulni, na az aztán nagyon okos valaki lehet.

Én nagyonvidéki voltam, de ott aki jól tud angolul, ott istentelen várólista van, korrepetálás végett, pedig nem is tanár a végzettsége :D

Igen is van munkalehetőség!

De ha nincs is, egyetem/főiskola/diplomához már köt4elező egy nyelvvizsga, csak hogy ne menjünk messzire. És pl a Debreceni Egyetem, ami az egyik legjobb egyetemünk, vagy a PE, szintén nem a Hősök terén áll :D

2021. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Hát, ha neked több eszed van, akkor kérlek mondj valami jó ötletet! Eddig valahogyan nem sikerült, pedig neked nyilván sokkal több eszed van, nemde?

Ha látnék valami lehetőséget arra, hogy tudjam gyakorolni a nyelvet, akkor értelemszerűen a kérdés sem született volna meg. Mint írtam hirdettem magamat, de senki sem jelentkezett és ebben szerintem semmi meglepő nincsen, mert kb. egy tucat helyi és környékbeli nyelviskolát fel tudnék sorolni, ahol szakképzett tanárok tanítanak. Valamint tényleg mindenki angolt akar tanítani, akár tud, akár nem és tulajdonképpen esély sincsen érvényesülni. Olyan munkalehetőséget sem találtam, ahol tudnám használni a nyelvet. Az egyetem-főiskola példát nem értem, hogy hogyan jön ehhez... járok egyetemre, de attól nem fogom tudni használni a nyelvet.

2021. febr. 23. 11:32
 20/28 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
42%
Ha a felsőoktatási példát sem érted, amit csak közvetve írtam, akkor nincs több kérdésem :)
2021. febr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!