Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan, hol tudnám használni...

Hogyan, hol tudnám használni az angolt?

Figyelt kérdés

- a családom és a barátaim között nincsen olyan, aki beszél angolul

- vidéken élek, errefelé nincsenek külföldiek és nincsen olyan munkalehetőség, ahová kellene nyelvtudás

- nincsen lehetőségem kimenni külföldre csak úgy, vagy dolgozni, tanulni

- nincsen lehetőségem elköltözni

- neten próbálkoztam, de egyelőre nem vált be (tandem, interpals, discord, tinder)


Ezen kívül nekem más nem nagyon jut eszembe, ti tudtok még valami tippet adni?


2021. febr. 23. 10:14
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
LOL Tényleg nem értem, mert nem a kérdésemre válaszolsz, hanem egy másik válaszolóval veszekedsz.... Nyilván az egyetem/főiskola elvégzéséhez kell nyelvvizsga, illetve elég sok felsőfokú végzettséget kérő munkához alapfeltétel a nyelvtudás. Ezt eddig értem. Ugyanakkor ennek semmi köze nincsen a kérdésemhez, mert arra még mindig nem sikerült válaszolnod.
2021. febr. 23. 11:42
 22/28 anonim ***** válasza:
6%

Kezdj el tanulni valami mást. Ha részletekbe szeretnél menni akkor kihagyhatatlan lesz az angol.


Pl informatikán belül ha csak magyarral akarsz boldogulni akkor hamar leszerepelsz.


Youtubon is millió meg egy videó van mindenféle témában angolul. Csak válassz olyat ami érdekel.

2021. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
66%
Ne konkrétan a nyelvet tanuld egy szint után. Használd a nyelvet, mint egy eszközt új dolgok megtanulására. Ezáltal maga a nyelvtudásod is fog fejlődni, meg más témákban is jártas leszel.
2021. febr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Napi szinten fogyasztok angol nyelvű tartalmakat (olvasok, nézek filmet/sorozatot/videókat, hallgatok podcasteket) és az egyetemen is csomó tárgyat angolul hallgatok. Viszont aktívan használni a nyelvet pl. szóban vagy írásban kommunikálni nem szoktam és erre keresek valami lehetőséget.
2021. febr. 23. 12:12
 25/28 anonim ***** válasza:

Értem, ezt nem említetted eddig.


Kommunnikációra nekem a Reddit, a Discord és az Interpals vált be, meg igazából minden olyan felület ahol lehet kommentet írni, üzenetet küldeni.


Ezeket te is felsoroltad, nem értem neked miért nem sikerül. Talán nem vagy elég aktív.


Redditen meg kell keresni azokat a subbredditeket amik érdekelnek és kommentelgetni. Nagyon jó és érdekes viták tudnak kialakulni.


Discordon van egy csomó tematikus szerver ahol megint csak aktívnak kell lenni és beszélni, beszélni, beszélni. Lehet leszarnak az első 1-2 alkalommal de valaki biztos fog reagálni.


Interpals dettó.

2021. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Nekem eleve nem jönnek be annyira az ilyen netes közösségek, de kipróbáltam pár dolgot és azért mindegyiket használtam is egy darabig. Az interpalson és a tandemen igazából nagyon kevesen válaszoltak vagy egyáltalán nem is nézték meg, amit írtam. Viszont engem kivétel nélkül csak olyan külföldi férfiak találtak meg, akik flörtölni akartak, képeket küldözgettek, írogatták a szívecskéket, egy köszönés után el akartak venni feleségül stb. Pedig normális profilom volt, tehát nem is volt semmi olyan kép vagy kiírás, ami arra utalt volna, hogy én ezért vagyok ott. A Discordban pedig az tényleg jó, hogy vannak tematikus szerverek (én hobbik és nyelvtanulás kapcsán válogattam), de nekem egy ilyen óriási káosznak tűnik az egész, mindenki küldözget mindent össze-vissza, túl random, túl gyors, túl furcsa és eddig nem annyira tetszik. Fiatal vagyok, de mégis olyan mintha túl öreg lennék hozzá, nem nagyon élvezem vagy nem tartom elég érdekesnek, nem tud annyira lekötni. Persze az is lehet, hogy servere válogatja vagy éppen nem találkoztam még olyannal, akivel szívesen elbeszélgetnék.
2021. febr. 23. 12:36
 27/28 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogyha a videók, podcastek, egyetem..stb nem elég angolul és nem szereted az online közösségeket akkor tényleg nehéz helyzetben vagy.


Interpalson tényleg valós probléma a sok gyökér, de le tudod tiltani egészében az országokat, vagy a nemet (és csak európai nőktől tudsz üzenetet kapni pl). Aztán ha ez meg van el kell küldeni jó pár üzenetet és türelmesnek lenni. Én találtam onnan nem egy partnert akivel aztán hónapokig beszélgettünk.

2021. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
Azt ne mondd, hogy angol nyelvu filmeket eredetiben megnezni nem hasznos a kegyetlenul gyenge szinkron helyett.
2021. febr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!