Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely vs egyetem?

Munkahely vs egyetem?

Figyelt kérdés

Levelezős egyetemi szakra járok, mellette dolgozok. A munkarendünk valahogy így néz ki:


- január - február: napi 6 óra

- március - április: napi 8 óra

- május - július: napi 10 óra

- augusztus: napi 8 óra

- szeptember - október: napi 10 óra

- november: napi 7 óra

- decemberben nem dolgozunk


Szeptemberben kezdtem az egyetemet, éppen homeoffice volt, mindenre volt időm, a munkára és az egyetemre is. Decemberben végig tudtam a vizsgákra tanulni.


Januártól megszűnt számomra a homeoffice, mert a cég a Covid miatt (is) erős költségcsökkentésbe kezdett, és a kilépő embereket nem pótolja, hanem mindenkinek egyre több a feladata. Nálam ez egy csomó plusz papírmunkát és könyvelést jelent, amit egyébként soha nem tanultam. Sokat hibázok, rengeteg idő a javítás (visszakönyvel, javít, újra lekönyvel...)


A lényeg, hogy munkaidőben nem végzek a feladataimmal, a feladatokat nem fogják csökkenteni, fizetésemelés nem lesz. Így otthon nincs elég időm tanulni, pedig ez egy kemény félévnek tűnik.


Ezeket a lehetőségeket látom magam előtt:


1. Maradok ahol vagyok, Covid van, nem könnyű munkát találni. Nagyon nehéz lesz eleget tanulni, főleg májustól, amikor heti 50 órát dolgozunk, plusz ugye az utazás. Nem fogok tudni jól felkészülni a vizsgákra, csak abban tudok reménykedni, hogy mindenből átmegyek, puskázok, ahol lehet és igyekszem ötösre megírni legalább a beadandókat, hogy ne kerüljek át önköltséges képzésre. Nyáron lesz két hónap, amikor nem kell tanulnom, de heti 50 óra munka mellett nem fogom tudni kipihenni magam (szabadság kivétele nem opció, mindre szükség van, hogy ott legyek az óráimon). Ez a megoldás anyagi szempontból a legjobb, a leendő hivatásom és a mentális egészségem szempontjából a legrosszabb.


2. Felmondok, és keresek egy másik munkahelyet az 5 év adminisztrátori munkatapasztalatommal és az egy szem érettségimmel. A környékünkön kevés a lehetőség, úgyhogy erősen kérdéses, hogy sikerül-e.


3. Megpróbálok szakmába vágó munkahelyet keresni. Valószínűleg nem számít sokat az 1 elvégzett félév, de van, ahová nem kell diploma, viszont előnyt jelenthet, ha folyamatban van a megszerzése.


4. Az is opció, hogy nem dolgozok. Azért kezdtem később az egyetemet, mert arra gyűjtöttem, hogy alatta ne kelljen dolgoznom. Bőven összegyűlt annyi pénz, de ezt az összeget nyilván költhetném másra is.


Jelenleg a 2. és a 3. opció kombinációján gondolkodok. Arra gondoltam, hogy a mentális egészségem érdekében felmondok, és elkezdek más munkát keresni, adminisztrátori vagy szakmába vágó is lehet. A legjobb egy 6 órás munka lenne, az nem olyan megterhelő, de mégis mennek az éveim (korai még a nyugdíjra gondolni, de na).


Ti melyik opciót választanátok? Olyat is írhattok, amit én kihagytam. Néhány opció okkal nem szerepel, de hátha van, ami nem jutott eszembe.



2021. febr. 28. 16:28
A kérdező szavazást indított:
1. opció: maradj, ahol vagy, a munkahely fontos
2. opció: keress új munkát a jelenlegihez hasonló munkakörben
3. opció: keress új munkát, ami a szakmádba vág
4. opció: ne dolgozz, ha nem kell, koncentrálj a tanulásra
2-3. opció keveréke, bármilyen munka jó, lehetőleg 6 órás
X. opció: egyéb, leírom kommentben
+1 Csak a pont kell a szavazásért, nem érdekel a problémád.
24 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem már sokadik alkalommal írod ki ezt a kérdést, még mindig nem sikerült eldönteni mit csinálj?
2021. febr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Először írom ki, de gondolom nem az én munkáltatóm az egyetlen, aki spórol a Covid miatt, úgyhogy sanszos, hogy más ir írt hasonlót. Egy linket megköszönnék, jó lenne hasonló problémára megoldásokat olvasni.
2021. febr. 28. 16:37
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Munkaidőn belül dolgozol, munkaidőn kívül tanulsz. Mi olyan nehéz ebbe?
2021. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3 Két dolog.


1.: munkaidőn kívül is dolgoznom kell, mert nem vagyok kész a rám sózott extra feladatokkal. Ha nem csinálom meg őket, akkor ki leszek rúgva, és akkor írhatom ki ugyanezt a kérdést az első opció nélkül.


2.: Májustól napi 10 óra a munkaidő, plusz az utazás, ez így összesen napi ~12 óra. Pár évig volt alkalmam megtapasztalni, hogy ez mennyire fárasztó, ilyenkor munkanapokon semmit nem csináltam otthon, zuhanyzás és vacsora után rögtön mentem aludni. Délután 4-5 órakor. Jó, igaz, hajnali háromkor keltem, de akkor is, az 10-11 óra alvás. Hétvégén meg csak annyi energiám volt, hogy a Netflixet bámuljam. Elmaradt a főzés, a takarítás, semmi energiám nem volt. Sajnos a teherbírásom nem az igazi.

2021. febr. 28. 17:09
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Hát akkor ne vállald. Fogalmam sincs, mi a kérdés lényege. Ha nem bírod, akkor válts. Én vezetőként kezdtem dolgozni egyetem msc mellett, ennél naponta több munkám volt, folyamatos auditok este 10-ig, még is bírtam. Lepontozgathatod a válaszokat, de tanulni nem tudunk helyetted, se dolgozni se
2021. febr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 Ha rákattintasz a százalékra, akkor látni fogod, hogy hányan és hogyan pontoztak. Nyilván nemcsak én értékelem a válaszokat.


Rendben, te többet bírsz. Minden tiszteletem a tiéd. Te király vagy, én meg puhány. Elfogadom.


(Zárójelben amúgy megjegyezném, hogy a nővérem végzett msc-t, szerinte sokkal könnyebb volt, mint a bsc, pedig az msc alatt nemcsak dolgott, hanem gyereket is nevelt. Nyilván nem minden msc ilyen, ez csak egy mellékes megjegyzés.)


Amúgy azt megkérdezhetem, hogy a vezetői pozíciód kapcsolódott-e a szakodhoz?



Ha nagyon megfeszítem magam, és figyelmen kívül hagyom a testi és mentális egészségemet, akkor maradhatok a jelenlegi munkahelyemen. A kérdés arra irányul, hogy ez megéri-e. Az első opciónál pozitívum a több kereset, a biztos munkahely. A többinél negatívum, hogy csökkenni fog a megtakarításom (amit amúgy erre a célra gyűjtöttem össze, de lehetne belőle mondjuk egy lakáshitel önereje is). Szóval szerintem van értelme a kérdésnek. Én nagyon arra hajlok, hogy felmondjak, de lehet, hogy nem gondolkodok racionálisan, lehet, hogy nem látom át jól a helyzetet, ezért jó, ha más is véleményt mond.


Jogos felvetés lenne, hogy miért nem a hozzám közel állókat kérdezem. Ez megtörtént, de nem lettem okosabb. A szüleim csak annyit mondtak, hogy ezt nekem kell eldöntenem. A nagyszüleim szerint inkább programozást kéne tanulnom, nem azt, amit most (ami amúgy az álomszakmám, és hiányszakma is). A nővérem nem érti, hogy miért nem bírom. A másik nővérem aggódik, hogy megint pszichés gondjaim lesznek, vannak aggasztó dolgaim. Az öcsém szerint rég le kellett volna lépnem, mert kihasználnak. Ahányan vannak, annyifélét mondanak, így nem tudtam dönteni.

2021. febr. 28. 18:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem dolgoznék, ha nem muszáj. Fontosabb, hogy odafigyelj és normálisan tudj tanulni, akkor lesz értéke a diplomádnak. Hamrad év elején érdemes a szakmádban elkezdeni dolgozni, sokan keresnek végzősöket. Addira remélhetőleg lecseng a járvány is.
2021. febr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Négy éves a képzés, a 2023/24-es tanévben fogok végezni, ha a képzési terv szerint haladok.
2021. febr. 28. 18:23
 9/10 A kérdező kommentje:
Bár az utolsó félévben már csak az összefüggő gyakorlat lesz, más tárgy már nem. A szakdolgozathoz meg már most is folyamatosan gyűjtöm az ötleteket, az ötletekhez meg a szembe jövő forrásokat.
2021. febr. 28. 18:28
 10/10 anonim ***** válasza:
96%

Keress más munkahelyet.

Ezt sem fizikailag sem mentálisan nem fogod bírni.


En csak napi 8 órában konyvelek, de péntekre kipurcanok.

Minden percben koncentrálni kell

Esténként már 9-kor elalszom.

2021. febr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!