Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélküliként válogatnál...

Munkanélküliként válogatnál míg olyat találsz ami megfelelne neked?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vagyok munka nélkül és nagyon kevesen hívnak munka miatt.

Direkt olyanokra jelentkeztek amik úgy tetszenek és szívesen csinálnám is, meg nézve a műszakokat nekem az egy műszak lenne ideális.

Ma befutott egy olyan munka ahova hívtak ma interjúra de nagyon nem áll közel hozzám, sőt közel lenne közlekedésileg de nem szeretném azt csinálni, erre régen jelentkeztem.

Jelentkezek persze sok helyre, várom a szerencsét, de megérné egy olyan munkahelyre menni aztán hátha felvesznek ahol nem szívesen dolgozol?

Még türelmes a család, kisegít mindenben szóval egy kis ideig még tudnék keresgélni munkák miatt.

De ez a munka nagyon távol áll tőlem, hiába lenne nagyon közel hozzám de a munka egyszerűen nem nekem való.

Voltatok már ezzel így, hogy lemondtatok egy megbeszélt interjút és inkább kerestetek tovább?

Nagyon megfontolom, mert közlekedésileg tényleg jó de olyan a munka, hogy nem az én világom sajnos.

Mennyire leszek emiatt bunkó, hogy lemondom az interjút és keresek másik hozzám illő munkát?

Kicsit lehet bűntudatom lenne, mert lemondtam meg amiatt is hogy közeli munkahely de nagyon olyan munka hogy inkább még keresek és kibírom mint azt csináljam.



2021. márc. 3. 11:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

Nálam alapelv, hogy a legrosszabb állás is jobb a semminél.

Mondjuk nálam az is alapelv volt, hogy ha iskoláimat elvégeztem, zavar, ha a szüleim tartanak el.

Attól, hogy elkezdesz dolgozni, még nem muszáj abbahagyni az álláskeresést. Ha adódik jobb egy év múlva, akkor pályázd meg. De emiatt egy évig otthon ülni? Elsüllyedtem volna a szüleim előtt!

2021. márc. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1.Nem egy évig?

Ez hogy jött ide?

Dolgoztam korábban csak a covid miatt nem lett munkám...

írtam azzal kezdtem hogy pár hónapja tehát 4 hónap igazából.

2021. márc. 3. 12:05
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
Számomra a munkahely csak azért volt fontos, hogy valamilyen szinten legálisan bejelentve legyek. Egy normális életre elegendő összeg napi pár óra munkával összehozható az interneten, ha elég okos vagy.
2021. márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3.internetes munkáról beszélsz?

nos az nekem nagyon nem bizotnságos.

2021. márc. 3. 12:12
 5/16 anonim ***** válasza:
Én elvállalnám és közben keresnék mást. Ha ilyen műszakos történet és nem évekig tartó projektekhez állsz be szakembernek és hagyod aztán ott őket a legnagyobb munka közepén, akkor simán ott a próbaidő..stb.. Még lelkiismeretfurdalást sem ér.
2021. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

4

Internettel kapcsolatos munkák, igen. De nem olyan baromságokra kell gondolni, hogy véleményeket írsz, meg a többi hülyeség, amiért kapsz 1-2 dollárt naponta. Bár ezeket is lehet automatizálni, amiből gennyesre keresheted magad.

2021. márc. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Pár hónap után adódott egy olyan, ami nem teljesen felel meg. Mikorra adódna olyan, ami teljesen megfelelne?

Teljesen reális fölvetés volt az egy év.

Látom, arra vársz megerősítést, hogy nyugodtan tengj-lengj otthon, amíg a tökéletes állást megtalálod, mert a szüleidnek kötelessége téged felnőttként, iskoláit elvégzett emberként eltartani.

Nem, nem kötelességük. Jogilag pláne nem, de erkölcsileg sem.

2021. márc. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7.közben van másik interjúm szóval nem otthon ülnék..
2021. márc. 3. 12:17
 9/16 anonim ***** válasza:
Elvállalnám és közben keresgélnék jobbat
2021. márc. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Akárhogy csűröd-csavarod, nekem is az a véleményem, hogy 4 hónap után már kb. bármit el kell vállalni. Nem a céggel szemben bunkóság, ha nem vállalod el, hanem a családoddal szemben. Ahogy most kinéznek a dolgok, minden állás nagy kincs, és egyáltalán nem lehetsz benne biztos, hogy a következő hónapokban bárhová is behívnak. (Nem teljesen kezdő mérnök ismerősöm lassan 1 éve munkanélküli Pesten, jó az önéletrajza, de legtöbbször még csak be sem hívják sehova, pedig rengeteg helyre jelentkezik.)
2021. márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!