Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok és mérnökinformatikusnak tanulok, de egyáltalán nem szeretem. Most az jutott eszembe hogy dobnám ezt a szakot és átmennék gyógytornára, mert úgy is életem a mozgás, és egyáltalán nem szeretek a gép előtt rohadni... de leszek 30 éves mire elvégzem, miközben itt 28 évesen végeznék már.
2021. márc. 4. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Informatikusként sem kell a számítógép előtt rohadnod egész nap. A legtöbb informatikus, akit ismerek, elég fitt.
2021. márc. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, de itt leginkább nem a fittségről van szó.
2021. márc. 4. 17:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor a kérdésed meg van válaszolva: tedd azt, amit jónak látsz. Ha nem érdekel ez a pálya, akkor más lehetőséged nem nagyon van.
2021. márc. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elfogadni a tanácsomat, de amit tanácsolok azt a tapasztalatom miatt írom.

Ha úgy érzed, hogy nem leszel képes 30-40 évig ( míg nyugdíjba nem mész) mérnökinformatikusként dolgozni, de szívesen dolgoznál képeznéd magad mindig gyógytornászként, akkor ne halogasd a válatozást. Csinád azt amit szeretnél. Hodd el nekem, később sokkal nehezebb lesz váltani, és lehet egy életre megbánod majd, hogy nem változtattál.

Én elkövettem azt a hibát, hogy azt tanultam amit aoám akart, hogy tanuljak. Már a suliban is utáltam a szakmát, de nem mertem változtatni, mert már 3 éve tanultam, meg mit szólna apám etc. Megszereztem a szakmát ami mára már halott szakma lett. Mindig utáltam, ma is utálom, lassan 20 éve nem is dolgozom benne. Most meg itt vagyok 48 évesen egy halott szakmával, amiben nem is dolgozom, és már tanulni sem tudok új szakmát. Nagyot hibáztam, hogy amikor lehetett volna nem léptem. Te ne hibázz.

2021. márc. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nem opció, hogy elkezded a gyógytornászt, de közben befejezed a mérnökinformatikust?
2021. márc. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szép hivatás a gyógytornász, de azt kalkuláld bele, hogy nagyon telített a pálya, szinte a kihalásos rendszer elvén működik. Rengeteg gyógytornász kezdi betegágy mellett, mint segédápoló, mert a diploma megszerzése után nem tudnak elhelyezkedni. Ha ez nem zavar, akkor nyugodtan.
2021. márc. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

hát, működhet úgy is ötös, csak akkor pár szemeszter egyidőben lesz, ami elég leterhelő lehet

2021. márc. 4. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!