Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Otthagynátok egy munkahelyet,...

Otthagynátok egy munkahelyet, ha a kollégáitok virustagadóak lennének?

Figyelt kérdés

Amit eddig megtudtam:

* Konkrétan csak egy nevetséges mondvacsinált dolog az egész, sima nátha.

* Semmi bajunk nem lesz (életerős, egészséges fiatal-középkorú dolgozók)

* Röhejesek az intézkedések, nevetséges a maszkviselés


Eközben a hvg.hu-n (különösen a kommentek): [link]


Családban mindenki krónikus beteg, én is. 2 hete vagyok a munkahelyen, alapvetően nem is szeretem, stresszes, de most jobb mint a semmi (irodai munka). De sajnos ez már a sokadik lenne a covid alatt így nagyon nem szeretnék ugrálni.



2021. márc. 9. 18:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%
Nem, én akkor hagynám ott, ha a munkahely tele lenne vírusmajrésokkal, akikhez ha csak véletlen hozzáérek, már idegbeteg módon stresszelni meg veszekedni kezdenek, meg ha 4 méterre állok tőlük, már kiabálnak, hogy tartsam már a másfél métert.
2021. márc. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
96%
Eltérő vélemény miatt nem, az csak vélemény, viszont a munkáltatónak jogszabályi kötelessége biztosítani az egészséges és biztonságos munkavégzéshez való feltételeket, ilyen például a rendszeres takarítás, megfelelő szappan biztosítása, megfelelő szellőztetési lehetőség biztosítása, megfelelő fűtés biztosítása, a klímaberendezések megfelelő tisztán tartása... stb. Amik ugyanúgy befolyásolhatják bármilyen vírus terjedését, ami lehet covid, lehet influenza, a nem megfelelő klíma reumaproblémákat okoz... stb. Ha a munkáltató cseszne ezekre a kötelezettségeire, akkor a munkavállalónak joga van megtagadni a munkát, szóval ilyen esetben erősen meginogna a lojalitásom a cég felé.
2021. márc. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
11-es, van egy ilyen munkatársam. ☺️ Röhej a csaj. 10 percenként kézfertőtlenít, ha valaki köhögni vagy tüsszögni merészel, akkor őrjöng. Minden második szava a kovid. Na, az ilyet tiltanám ki a munkahelyekről.
2021. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%

Én örülnék ilyen tisztán látó, megnyugtató kollektívának. Ha birka vagy jobban teszed, ha otthagyod őket. Csak rontod a jól kialakult kollektív hangulatot. Tőled még az is kitelik, hogy rendőrt hívsz rájuk.

Fikázás helyett meg kéne köszönnöd, hogy nem úgy kezelnek, mint egy beteget. És nem akarják, hogy megbetegedj a maszktól.

Neked úgy látom személytelen, távolságtartó kollektívára van szükséged, akik úgy kezelnek téged, mint egy tünetmentes beteget.

2021. márc. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
91%

Csak ezért otthagyni egy munkahelyet?:-)

Akkor hallod te szállhatsz, munkahelyről munkahelyre, mint a méh, virágról-virágra, mert kb. mindenhol találsz ilyet.

Nálunk is vannak, akik aki túlzásnak tartják az egészet. Viszont a maszkot muszáj egész nap hordani-sajnos. De ez van, majdcsak vége lesz ennek az őrületnek.

2021. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
62%
Ha ennek napi szinten hangot adnak, akkor igen. Otthagynám. Ha csak néha puffognak egyet, akkor nem.
2021. márc. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%
Én azt a munkahelyet hagynám ott, ahol olyanok dolgoznak, mint a kérdező. Az ilyenek teljesen kiirtanának belőlem minden emberséget. Utána meg minek élni, akiben nincs semmi szeretet, nincs értelme az életének, hisz mindenki az ellensége.
2021. márc. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Én is örülnék nekik.

Ne hvg-t nézegess kérdező, inkább ezt figyuzzad: [link]

Ha nem megy az angol, küld rá a gugli fordítót. Szépen elmeséli hogyan manipulálta a média a korona hisztériát az elejétől fogva.

2021. márc. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, kevered a szezont a fazonnal. A vírustagadó azt jelenti, hogy tagadja a vírus létezését. A kollégáid logikus gondolkodásúak. Az, hogy krónikus betegek vagytok, nem azt jelenti, hogy bele fogtok halni.


[link]


Összes eddigi eset:

118,764,956


Halottak száma:

2,634,386

Gyógyultak száma:

94,337,038

Aktív esetek:

21,793,532

Aktív, enyhe tünetűek száma:

21,703,519 (99.6%)

Aktív, súlyos, kritikus állapotban lévők száma:

90,013 (0.4%)


Lezárt esetek:

96,971,424

Gyógyultak száma:

94,337,038 (97%)

Halottak száma:

2,634,386 (3%)


A Föld lakossága 7,8+ milliárd. Magyarországé közel 10 millió. 1 év alatt a korona halálozások nem érték el a 3 millió főt. A gyógyultak száma viszont messze meghaladja.


Tehát, a nevetséges, mondvacsinált dologban valóban van valami. Oké, persze sajnáljuk, ha valaki megbetegszik vagy meghal. De 350-400 ember hal meg Magyarországon naponta. Semmivel sem lett több ez a szám a korona megjelentése óta.

Semmi bajuk nem lesz. Ezt nem lehet tudni, mert rengeteg az egészségügyi ellátatlanságban meghalt ember. Most a koronát felejtsük el egy pillanatra. Azt ugye tudjuk, hogy a kórházba kerülő emberek javarészt fertőzésben, illetve tüdőgyulladásban hunynak el?! Bizony, nem kell ehhez korona sem.

Röhejes intézkedések, nevetséges a maszkviselés. Nos, az intézkedések a fent említett számok értelmében valóban röhejesek. Étterembe nem mehetsz, de a Tescóban egymást tapossák többszázan az emberek. A sarki kis üzlet nem lehet nyitva, de a bevásárlóközpontok viszont igen. Szerinted ez nem röhejes? Hol betegszel meg nagyobb eséllyel, a kis üzletben, pár ember társaságában, vagy a nagy Tesco-ban heringként vásárolva? Mi fog becsődölni, a bevásárlóközpont, vagy a kis bolt? Többszázan, de inkább több ezren tönkrementek, családok megélhetését vágták el az üzletek bezáratásával, csak Magyarországon. Míg neked csak az a problémád, hogy nem mehetsz körmöshöz, meg étterembe, más centizget, hogy 0 bevétel mellett hogy a fenébe tartsa el a családját. Nem tudom, ezen mivel nem értessz egyet velük. A maszk meg semmire sem jó, azon kívül, hogy egészségtelen. Ha annyira veszélyes lenne a vírus, akkor a maszkok veszélyes hulladéknak minősülnének és nem hagynák, hogy ugyanazt az orvosi maszkot vedd fel, hónapokon keresztül. Nem kell velük egyet értened, de azért ne csak nézz, hanem láss is. Nem kicsit van túltolva, szóval az elvakult felfogásodat nem ártana bővíteni. Tényleg nem értem, hogy téged miért zavar, ha valaki másképp (esetleg jobban) gondoljodik, mint te. 1 éve van velük a vírus, nem élhetsz bezárva örökké és nem futhatsz el a veled szemben ellentétesen gondolkodók elől. Te is szabad ember vagy, abban hiszel, amiben akarsz, hadd tegyenek ők is így. Nem meggyőzni akartalak a szövegelésemmel, szimplán ráébreszteni, hogy nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél. A kollégáid gondolkodnak jól.

2021. márc. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
25%
Én meg az olyat tíltanám ki a munkahelyről aki bacik betartani a minimális óvintézkedéseket is egy ilyen helyzetben. Leginkabb a munkaltato felelotlensegen van a hangsuly ez eleg nagy ok h otthagyjunk egy helyet.
2021. márc. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!