Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek a helyemben,...

Mit tennétek a helyemben, váltanátok munkahelyet, vagy nem?

Figyelt kérdés

Röviden vázolom a szitut.

Jelenleg CNC gépkezelő/gépbeállítóként dolgozom. Nem rég jelentkeztem egy másik céghez minőségellenőrnek. Ma értesítettek email-ben, hogy fel is vennének és kérték, hogy péntekig jelezzek vissza. Akár azonnal is kezdhetnék.

Az új pozícióban kb 10 ezer forinttal keresnék többet alapbérként, további havi 30 ezret adnának, ha az adott hónapban nincsen vevői reklamáció. Amit elég nehezen tudok elképzelni, hiszen nehéz teljesen hiba nélkül dolgozni egy hónapban, elég egy véletéen hiba és már csak a vevőn múlik, hogy reklamál-e vagy nem.


További fontos infók, amik befolyásolják a döntésemet.

-A jelenlegi helyem elég laza, jó ütemben (de nem megszakadva) kb 6 óra alatt megcsinálom a napi munkámat. Tulajdonképpen azt csinálok aznap amit akarok, sakkozhatok, rulettezhetek a vegas.hu-n, vagy éppen kávézgatok, beszélgetek, stb. Csak csináljam meg a munkát aznapra, amit kiadnak. (Persze, ha meghibsodna a gép, nem szólnak, ha ez miatt nincsen meg a munka, hiszen nem tehetek róla). Ez így megy több, mint 3 éve.

-A jelenlegi helyemen nem lehet szakmailag fejlődni. Sajnos eléggé elavult gépek vannak. Maga a cég is eléggé elavult, tipikus példja annak, ha valami elromlik, azt összekókányuljuk hogy még mehessen kicsit.

-Az egész megyében az a jellemző, hogy sehol nem lehet szakmailag fejlődni. Majdnem mindenhol egyszerű gépek vannak, hogy a 8 általánost végzett tag is kezelni tudja a gépet.

-Így ez egy igen ritka és egyedi lehetőség lenne a szakmai fejlődésre, a cégnél (sokkal) korszerűbb gépek vannak, mint ahol most dolgozom. Több CNC, marók, esztergák, megmunkáló központok, stb.

-Amiért jó lenne váltani az az, hogy itt tényleg lehetne szakmailag fejlődni ami egyébként ebben a megyében közel lehetetlen. Az otthonomtól se lenne messze egyébként, 20 perc autóval. (A mostani munkahelyem 5 perc autóval)

-Az új helyen csak 1 műszak van, a jelenleginél 2.

Amiért rossz lenne váltani az a kockázat.

-Koronavírusos idők vannak, egyrészt ez. Másrészt a bizonytalanság, kezdhetek mindent előről, megismerkedni, beilleszkedni. Ráadásul ott van a 3 hónapos próbaidő, midőn alatt lazán mondhatják, hogy viZSlát.

Itt meg már beilleszkedtem, nem kell megszakadni, megszokott helyem van.

-A jelenlegi helyemen egész sokat kell túlórázni, majdnem minden szombat (még akkor is, ha délutános vagyok, vissza kell jönnöm) plusz a szombatok mellet havi 3-4 alkalommal hétközben 12 órázom (a szombatok mellett)

-Az új helyen azt mondták, hogy ebben a pozícióban kevesebb a túlóra. Havi 2 szombat általában.

-Mivel a jelenlegi helyemen többet túlórázom, így tulajdonképpen itt többet keresek, de a kevesebb is elég lenne és őszíntén szólva nincsen kedvem ennyit túlórázni. Elviselem de csak azért, mert így sem kell megszakadi.


Még fontos tényező, hogy egyébként idén szeretnék beiratkozni majd valamilyen informatikai tanfolyamra, leginkább a 3D modellezés érdekel, így részben maradnék a gyártásban, inkább ilyen 3D modellezőként képzelném el magamat és nem áll szándékomban sokáig CNC területen maradni illetve, illetve a közvetlen mnkavégzést a műhelyben is szeretném mellőzni a jövőben illetve angolul is szeretnék megtanulni. (Tulajdonképpen félig már tudok, az angol nyelvű oktató videókat 80%-ban megértem, sorozatokat angolul nézek, ha előbb látok valamit felirat nélkül, majd megnézem felirattal, a felirattal alig néhány új infót tudok meg, mert anélkül is megértem)

Szóval a lényeg a lényeg: egyszer úgy is it hagyom ezt a céget, mert nem itt képzelem el a jövőmet, de ezek alapján szerintetek megéri most vltanom?

Teljesen tanácstalan vagyok, váltanék is meg nem is.

Ti mit javasoltok, mit tennétek a helyemben?

Ja, még azt hozzátenném, hogy ahol most dolgozom ez egy kis cég (kb 60 dolgózó) ahova felvennének egy picit kisebb, ott 40-en dolgoznak.

Nagy multinál nem is szívesen dolgoznék.



2021. márc. 10. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem akarsz a szakmában maradni akkor nem releváns hogy fejlődj benne. Mi a legfontosabb szempont?
2021. márc. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem váltanék a helyedben. Adj magadnak 2 évet, addig kialakul, hogy az elvégzett tanfolyammal mire mész.
2021. márc. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gondold át, hogy mi most a fontosabb neked,a szakmai fejlődés vagy a kényelem. Ha ezt tudod, akkor dönteni is könnyebb lesz.
2021. márc. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1

Igazából az, hogy túlóra nélkül minél többet keressek. A fizetésem elég arra, hogy hónapróé hónapra éljek, és félre tenni nem igazán tudok. A túlórákkal egy kicsit tudok. De mint mondottam nem akarok ennyit túlórázni. Azért is gondoltam az informatikai irányban, mert egyrészt érdekel, másrészt jobban lehet keresni. Másrészt jobban rugalmasabb, hiszen akár otthonról is végezhető.

2021. márc. 10. 19:24
 5/12 anonim ***** válasza:

Csak én érzem az ellentmondást a szövegben?


Idézem:


„A jelenlegi helyem elég laza, jó ütemben (de nem megszakadva) kb 6 óra alatt megcsinálom a napi munkámat. Tulajdonképpen azt csinálok aznap amit akarok, sakkozhatok, rulettezhetek“



Majd lejebb


Idézem:


„-A jelenlegi helyemen egész sokat kell túlórázni, majdnem minden szombat (még akkor is, ha délutános vagyok, vissza kell jönnöm“



Kérdés: Azért kell szombatonként túlóráznod mert hétfötöl péntekig sakkozol és rulettezel?

2021. márc. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3

De ez az, hogy nem is tudom.

Ha szakmailag fejlődnék, és az informatikai irány valamiért nem jön össze, akkor később máshol (akár másik megyében) még jobb helyen el tudok helyezkedni.

Mivel a minőségellenőrzés abszolút nem ismeretlen terület nekem CNC-sként, így bátran merném vállalni.

Így ha elvállalom és letelik a próbaidőm, akkor kicsit stabilabb helyem lesz, hiszen maga az alapbérem több.

De félek a váltizástól, az idegen helyektől. Nem ismerem a céget, az embereket. Mi van, ha itt meg kell szakadni? Amikor voltam interjún, egy órát voltam bent, senkit nem láttam kávézgatni a kávégépnél. Egy embert láttam elmenni a helyéről 2 percre, valószínűleg wc-re ment.

A látottak alapján kicsit jobban kell dlgozni itt.

2021. márc. 10. 19:29
 7/12 A kérdező kommentje:

#

Nem, de hogy. Csak példának elmítetem meg, hogy itt egy kicsit lazaság van.

Azért szombatozom, mert lehet és nem szakadok meg no meg persze behívnak. Persze nem kötelező elvállalni. Mindig úgy kérdezik: "Akarsz szombaton jönni?" Mivel a pénzt mindig el tudom költeni, ezért bemegyek. Mindig van mire költeni. Egy üres albérletbe költöztem be 3 éve més még mindig korántsem úgy néz ki, mint egy normális, átlagos lakás.

Szóval csak azért megyek be szombaton, mert nem kell megszakadni és nem fáradok el.

2021. márc. 10. 19:32
 8/12 anonim ***** válasza:

Pénzügyi "ökölszabály", hogy nem nagyon váltunk munkahelyet, ha nincs legalább fél évnyi pénzügyi tartalékunk arra az esetre, ha beüt a sz*r és felmondanak az új helyen a próbaidő alatt. Amennyiben szeretnél fejlődni, tanulni és ez Neked fontosabb, mint a pillanatnyi fizu, továbbá van némi tartalékod, akkor válts, egyszer élünk. Jobb, mint évekig ugyanazt csinálni előre lépési, fejlődési lehetőség nélkül, már amennyiben Te olyan ember vagy aki ezt igényli (vannak akik nem igénylik), ha tovább csinálod csak belefásulsz, megutálod, elveszíted a motivációdat.


Arra azért készülj fel lélekben, hogy a minőség ellenőri munka egy elég stresszes meló: egyrészt az a adolgod, hogy biztosítsd, hogy a vevőhöz ne kerüljön ki selejt, de ha túl sok legyártott darabot veszel ki a termelésből selejtként, akkor meg a főnökeid fognak ba*zogatni, hogy csökkented a profitot/"szabotálod a gyártást", de az "alattad" dolgozók sem fognak nagyon szeretni. Ha rosszul viseled a stresszt és igényled, hogy mindenkivel jóban legyél, illetve konfliktus kerülő vagy, akkor ez a munkakör nem Neked való.


Ezeket érdemes végig gondolni.

2021. márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Még azt elfelejtettem mondani, hogy számomra a rugalmas szabadság kiadások is fontosak. Pl a jelenlegi helyemen ha délutános lennék, de 1-kor betelefonálok, hogy x ok miatt nem tudok ma bemenni és mára szabi kellene, lazán kiírják. Ez ritka hogy ennyire hirtelen szabi kell, de az jellemző, hogy 1-3 nappal hamarabb tudom meg, hogy szabi kellene és kiírják.

Illetve nálunk ez úgy megy, hogy mindig megdumálható a szabadság. Tehát nincs az, mint a törvényben, hogy csak x százalékával rendelkezem a szabiknak. Tulajdonképpen a 21 napból kb 15-öt kivehetek szabad akaratomból.

Ez számomra azért is fontos, mert amúgy profi sakkozó vagyok, járok versenyekre (2050 az ELŐ pontom, ha ez mond valakinek valamit, tehát azért tényleg elég ügyes vagyok). Kb a szabadságaim 60-70%-a sakkra kell, mert el kell mennem valahova versenyre. (Jó, mondjuk most a korona miatt csak 1X voltam versenyen az első hullám óta) de általánosságban.

Ha hív a csapatkapitány, hogy jövőhéten 3 napos verseny lesz akkor felhívom a műszakvezetőt már írnak is ki.

Nem tudom, hogy az új helyen mennyire lennének rugalmasak.

2021. márc. 10. 20:54
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen normális elvárás a 0 PPM az autóiparban pl. Tehát ha számodra gondot okoz a hibamentes munka, akkor nyilván maradj a mostani helyen. Ha bármilyen kis hajlandóság is van benned a szakmai előrejutásra, akkor pedig váltás. Nem kell az új helyen se leélni az életed.


De úgy látom, hogy számodra igazából a munkaidő elkummantása is kiemelkedően fontos igény, így ismét egy érv a maradás mellett. A sakkból meg tudnál élni?

2021. márc. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!