Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelentkeznétek így erre az...

Jelentkeznétek így erre az állásra?

Figyelt kérdés
Van munkahelyem, nem rossz a fizetésem sem, de váltanék ha úgy adódna. Találtam egy álláshirdetést, minden követelménynek megfelelek (nyelvtudás, tapasztalat, MS office tapasztalat), viszont annyi hibádzik hogy azt írja középiskolai végzettség (Érettségi+szakma), a szakmánál van az én szakmám előnyként feltüntetve, viszont érettségim nincsen. Nem vagyok járatos álláskeresésben, talán életemben 1x kellett állásra jelentkeznem. Köszi a válaszokat :)
2021. márc. 15. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, legrosszabb esetben nem vesznek fel. Mit veszíthetsz?
2021. márc. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, simán jelentkeznék.
2021. márc. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kísérőlevélben feltüntessem, hogy bár látom, hogy 1 követelménynek nem tudok megfelelni, de .... stb., vagy mint aki észre sem vette?
2021. márc. 15. 14:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiből sem áll elküldeni az önéletrajzod, aztán majd meglátod mi sül ki belőle. Ha ajánlanak valamit, azt is vissza lehet utasítani akár
2021. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy jelentkezésnél az előnyeidre kell felhívni a figyelmet, véletlenül se a hiányosságokra :)

Szóval jelentkezz, és ne magyarázkodj az érettségi miatt. Sok sikert

2021. márc. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Értettségi nélkül azért necces, mert nem hiszem, hogy egyedül te fogsz jelentkezni. Az is előfordulhat, hogy már meg van az illető, csak ugye meg kell hirdetni a pozíciót.


Amit még figyelembe kell venned, hogy ha beadod a jelentkezést, akkor elképzelhető, hogy az visszajut a mostani főnököd fülébe. Ha nem is ismerik egymást és nem rossz szándék áll a háttérben, de sok helyen felkeresik az előző/jelenlegi munkáltatódat, hogy leinformálják.


Ezeket vedd figyelembe azért, nem beszélve a mostani helyzetről, ilyenkor rizikós munkahelyet váltani azért, persze ez iparág és cég függő is.

2021. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6


Semmi problémám nem lesz akkor sem, ha visszajut a mostani főnököm fülébe, egyrészt azért sem körülbelül 3 éve nem talál embert aki önállóan tud dolgozni, másrészt pedig havonta hívnak Ausztriába és Németországba dolgozni, a COVID ellenére is. Attól félek a legkevésbé, hogy állástalan maradok, de még ha így is történne, van annyi tartalékom, hogy 1 évet álláskereséssel töltsek. Egyébként a mostani helyemen úgy dolgozom már 5 éve, hogy fél év Ausztria fél év itthon és a hazaérkezésem 2. napján már hívott, hogy jó lenne ha mennék dolgozni, mert nincs normális ember.


A kérdést is azért tettem fel, mert 30 éves vagyok, és sose szorultam arra, hogy munkahelyet keressek, mert a munka előbb talált meg engem mint én őt.

2021. márc. 15. 15:34
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Akkor nem is kérdés, jelentkezzél. Ahogy előttem is írták a motivációs levélben viszont inkább azt tüntesd fel, hogy miért érdemes téged választani . Esetleg ha jól tudsz fogalmazni írd bele, hogy habár érettségid nincs, de a szakmában jó vagy, a legtöbb helyen értékelik az őszinteséget.
2021. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, természetesen ment mindenkinek a zöld kéz 🙂
2021. márc. 15. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!