Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most akkor a munkáltatónak...

Most akkor a munkáltatónak kötelessége elfogadni a „covidfélelmet“ a be nem jövetel indokként vagy sem? Azonos munkakör

Figyelt kérdés

Tisztázzuk már ezt le. Tök azonos munkakörben dolgozó emberek. Az egyik kitalálja hogy ő „covidfélelem miatt“ nem jön be, adjanak neki home office-t. Nem fertőzött nem beteg, de ő fél és nem jön.

A cég elfogadja, válaszuk erre: megértjük.

De ha MÁSOK hivatkoznak ugyanerre azok meg lettek fenyegetve hogy ne bohóckodjon vagy kirúgják őket.

Most akkor a covidfélelem önmagában indok vagy nem?

Ha indok: akkor miért nem mehet haza mindenki?

ha nem indok: hogy mehetett haza egyetlen ember is?

És mivel 1 embernél elfogadták mint indok, innentől az valid indok, de akkor az összes többinél is indok. Az az 1 se különb semmiben a többitől.


2021. márc. 18. 09:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A 3-as jól írja. De ha nem tetszik, akkor mehetsz az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz, szerintem jól kiröhögnek.
2021. márc. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Bazsi, burkolóként is félned kell a covidtól?
2021. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy hogyan volt tálalva a covidfélelem az adott munkavállaló részéről, hogy indokolta meg. Ha vki elmondja, hogy idős emberrel él együtt vagy ilyen-olyan betegsége van bizonyíthatóan, a másik meg beböfögte, hogy "jó' há' akkó' én is félek", és látszik rajta, hogy csak lógni akar, abban az esetben értem a "kivételtételt". Ha meg nem, akkor valószínűleg közelebb van a mézesbödönhöz az illető, akinek megengedték.
2021. márc. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!