Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért találták ki a felmondási...

Miért találták ki a felmondási időt?

Figyelt kérdés

Komolyan miért jó az bárkinek is? Ha valakinek felmond a cég, onnantól még 30 napig ott kell dolgoznia.

Volt egy kollégám, akit kirúgtak, de utána maradnia kellett ugye még 30 napot. Na ez idő alatt magasról tett mindenre és mindenkire. Telefonra, emailre, sms-re nem válaszolt, hátráltatta mások munkáját.

Komolyan mi értelme van, ha valakit még ott tartanak 30 napig dolgozni minden motiváció és vesztenivaló nélkül? Egy hetet vagy pár napot még megértenék, de egy egész hónap minek?



2021. márc. 22. 17:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Én sem arról beszéltem, hogy harag miatt történik a felmondás. Neked meg a szövegértelmezéssel van bajod úgy látszik. Alapból az volt a téma, hogy a munkavállalónak felmondtak és ott kell maradnia még 30 napig. De az általad felsorolt indokok miatt történő felmondás esetén is simán elképzelhető, hogy a főnök elkezdi szivatgatni, mert miért ne.
2021. márc. 22. 19:40
 12/14 anonim ***** válasza:
ha dolgozol egy normális helyen de találsz egy bármiben kedvezőbb munkaajánlatot ahol akár egy hónap múlva is kezdhetsz akkor normális lesz a felmondási idő de általában akkor sem kell kitölteni
2021. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Elvileg nem akadályozhatná azért a munkát, és nem szarhatná le az emaileket. A munkakört rendesen át kell adni.
2021. márc. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"De az általad felsorolt indokok miatt történő felmondás esetén is simán elképzelhető, hogy a főnök elkezdi szivatgatni, mert miért ne"

ja bocs elfelejtettem hogy magyarországról beszélünk. itt nyugaton normálisak az emberek (a főnökök is)

2021. márc. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!