Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akarhat tőlem valamit, vagy...

Akarhat tőlem valamit, vagy csak túlgondolom?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 23 éves lány vagyok, dolgozom egy helyen már egy jóideje ahol kb 1-1,5 éve új “kisfőnök” lett. Ő egy 44 éves férfi, feleséggel és két gyerekkel. Nagyon jóban lettünk, mondhatni közeli barátságot ápolunk, mivel a munkahely mellett laknak, a gyerekei (7 és 10 évesek) sokszor átjönnek mert nagyon szeretnek engem és én is őket. A feleség más téma, nagyon ritkán látni, gyerekek elmondasa szerint alig van otthon, munka után rendszerint a barátnőivel van.

Vissza a férfira. Nagyon sokat segítettünk már egymásnak, én őszinte barátként tekintek rá, sokszor bizonyította már, hogy számíthatok rá. Viszont az utóbbi időben kicsit mintha más irányba terelődne a dolog.. sokszor beszélünk üzenetben, már szinte napi szinten, legtöbbet munkaügyben, de mostanság gyakran hétköznapi dolgokról, egymásról is. A profilképem egy nyári kép amin kisruhában vagyok, ilyeneket írt rá, hogy nehéz szavakat találni erre a képre, elhozta a nyarat stb..

Egyik munkanap után nekiálltunk az egyik helyiséget kitakarítani, elhangzott egy olyan hogy “azt a részt megcsinálom én ne szenvedj vele, bár szívesen nézném ahogy felhasalsz az asztalra”

Sok ilyen szófordulat van (amik egyébként egyáltalán nem sértően jönnek át tőle csak érdekes)

Illetve sokszor ír olyanokat nekem, hogy hihetetlen értékes ember vagy, le kell ülnünk egy bor mellett beszélgetni stb stb...

Igazából én eddig nem láttam ezekbe a dolgokba többet, mint barátság, mert belőle nem nézném ki, hogy többet akar. Egy igazi tisztaszívű emberként ismertem meg, aki tisztességes és imádja a családját.

Viszont ezeket elmeséltem a legjobb barátnőmnek és szerinte ez egyértelmű “felhívás a keringőre”

Nem tudom hogyan kéne viselkednem ezután, le kéne ülnöm vele tisztázni ezt? De ha meg ő sem gondolt bele többet akkor nagyon kínos lenne ezzel előállni.

Kíváncsi vagyok több ember véleményére, hogy szerintetek mi ez az egész és mit tegyek ha egyáltalán kellene valamit tennem?

Bocsi hogy hosszú lett



2021. ápr. 13. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg akar fektetni.Legyél egy kicsit hűvösebb vele.
2021. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak tedd egyértelműen számára, hogy neked ez nem opció. Akár tettekkel, szavakkal, válaszokkal.
2021. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem lehet őszinte barátság, mert az egyik fél előbb utóbb mindig többet gondol. Viselkedj vele hűvösebben, és legyen számára egyértelmű, hogy családos, nős ember nem lehetőség számodra. Szexre sem! (mert egyértelműen erre megy ki a játék).
2021. ápr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátot nem akar az ember asztalon hasalva látni...
2021. ápr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen gondolod.

A felesége vsz alig van vele, te meg beszelgetsz vele, jól esik neki a baratsagotok, csak O már máshogy tekint rád.

Legyél vele őszinte. Ha zavarnak a bújtatott utalasai, akkor beszélj vele.

2021. ápr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szeretné ha a makkjára pattannál.
2021. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Sehol nem olvastuk hogy a kérdező nem lenne benne a dologban, de mindenki úgy áll hozzá. Az érmének két oldala van, hisz az írásból is az illető feleségéről csak olyan dolgot tudtunk meg, ami egy rejtett igazolás lenne arra, ha megtörténnének a dolgok. Ezzel arra akarok rámutatni, hogy nem biztos hogy egészséges csak az egyik szemszögből nézni a dolgot. Ahogy olvashattuk "az utóbbi időben kicsit mintha más irányba terelődne a dolog.." Na azt kéne megtudni, miért? Nem lehet hogy ő is egy olyan utalást kapott, amire nem számított tőled? Még ha nem is volt szándékos, vagy tudatos. Maradjunk annyiban hogy a korrektség jegyében beszélj a kollégával, és egyezzetek meg abban, hogy csak olyan dolgokat mondjon és csináljon, amit akkor is felvállalna, ha ott lenne a felesége (vagy a gyereke). De ez igaz rád is...
2021. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor tisztázom gyorsan, természetesen NEM jöhetne nálam szóba a dolog. Szeretném megőrizni a barátságot, de szigorúan csak azt és nem többet.

Illetve én elég csendes/visszahúzódó vagyok igazából, szándékosan biztos nem mondtam semmi kétértelműt.

2021. ápr. 14. 12:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pattanj meg ha nem akarod a kövezkező éveid egy családi dráma szereplőjeként tölteni :) Neked se ártana egy olyan pali aki mellett csak nevetsz ennek a tagnak próbálkizásain. De ő is kereshetne egy hozzáillő ASSZONYSAGOT :D ha már unja a feleségét... bírom ezeket, hogy csak a munkahelyen képesek rájönni hogy viszket odalenn, hol máshol persze :) A családnak és a munkának élnek, csajozni max az utóbbiban tudnak :)))
2021. ápr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!