Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún provokáció ha a...

Állásinterjún provokáció ha a céges átlagbért taglalják én meg rákérdezek és a MEDIÁN mennyi? Azonnal megfagyott a légkör

Figyelt kérdés

Tudom hogy számolódik az átlag ezért semmi értelme az egésznek. Vannak a csúcsemberek horror bérrel 1 misivel és van a sima melós a bruttó 200-al. És az átlagbér kijön 400-ra hű de jó. De attól a sima ember még csak 200 bruttó /130 nettót visz haza.

A medián na az már jobban mutat. Meg is mutatná hogy 200-at vihet haza az ember bruttóban, rögtön nem olyan fényes!

Erre rávezetni az interjún a céget provokatív?


2021. ápr. 17. 15:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
"megfagyott a légkör" Talán mert nem tudták fejből? Vagy mert nem értették, hogy téged ez miért érdekel? Hogy miért fontos neked a medián fizetés a cégnél, amikor a te fizetésed attól még nem változik, annyit kapsz, amennyit ajánlanak és ha nem tetszik, akkor felvesznek mást?
2021. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Te majom.


Ezzel azt akartam kifejezni, hogy ha elmész egy interjura, akkor a te általad betöltött munkakör dolgait fogják neked megmondani, nem azt, hogy más mennyit keres, és átlagbérként sem a vezetők bérével számolnak.


A MEDIÁNos beböfögésed helyett ott helyben megkérdezhetted volna, hogy mit értenek átlagbér alatt, az alapbért, vagy a potlékokkal, teljesitménybérrel, stbvel kiegészitett bért, amit konkrétan hazavisznek az emberek.


De amugy legyen nagy pofád, biztos felvesznek bárhova is.

2021. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Mit keresel te állásinterjún? Egy órával ezelőtt, a mostanra már törölt kérdésednél még úgy volt, hogy sehová sem tudsz menni az alapítványi iskolából, azért rohadsz ott húsz éve a három diplomáddal, amiből kettő MSc.
2021. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

"Vagy mert nem értették, hogy téged ez miért érdekel?"


PONTOSAN értették azok miért érdekel. Szted miért fagyott meg a légkör azonnal ? Mert nem akarták kimondani hogy kérem itt egy sima ember jó ha a 200 bruttót megkapja és azzal nem lehet úgy villogni mint a 400as átlagbér kamuval.

Pontosan értették azok miért kérdeztem rá.

2021. ápr. 17. 16:02
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Jah, egyébként majomka,

Tudom, még nem dolgoztál, de sok helyen van úgy, hogy felvesznek egy bizonyos kezdőbérrel, aztán a a próbaidő lejártával ez a bér emelkedik.

2021. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

"a próbaidő lejártával ez a bér emelkedik."


Ja. Bruttó 10.000-el. Kösz.

2021. ápr. 17. 16:03
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

És amúgy ahelyett, hogy itt irod ki ezt a kérdést, amire nemtudom, hogy mit vársz a kommentelőktől, ott , helyben kellett volna megbeszélni ezt a HR-essel, hogy ez hogy jön ki.

5-6 éve volt nekem 180as bruttóm, átvett egy másik cég, 280as bruttóval. Haza meg végül ugyanannyit vittem a váltás után, mert az első cégnél volt túlóraelszámolás, hétvégi müszakpótlék, az újnál meg hétköznap dolgoztam 8 órát.

2021. ápr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

"itt egy sima ember jó ha a 200 bruttót megkapja és azzal nem lehet úgy villogni mint a 400as átlagbér kamuval." És akkor mi van ha megmondják neked a nagyon várt mediánodat? Akkor hirtelen megvilágosodtak volna és azt mondták volna, hogy "igaz, hogy 200bruttót akartunk ajánlani, de most, hogy mondja, inkább 800bruttót ajánlunk csak jöjjön hozzánk dolgozni!"?

Ha nem tetszik a fizetés, amit ajánlanak, akkor megköszönöd az interjút, visszautasítod az ajánlatot, szépen hazamész és tovább vársz a 800bruttós ajánlatra az érettségiddel.

2021. ápr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

"És akkor mi van ha megmondják neked a nagyon várt mediánodat? "


AKkor legalább gerincet növesztettek volna arra az 1 percre míg kimondják. Még ez se jött össze.

2021. ápr. 17. 16:25
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda veszteseg, hogy emiatt nem fogadtad el az allast, a HR-es most biztosan sirva alszik el estenkent.
2021. ápr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!