Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit szólnátok ha beosztási...

Mit szólnátok ha beosztási értekezleten tudnátok meg hogy ki vagytok rúgva (közvetetten)?

Figyelt kérdés

Havi 1x munkaértekezlet van, fő téma a köv hónap pontos beosztása.

És feltűnik a nevek olvasásánál hogy engem nem olvasnak, semmi beosztást nem kapok.

Naivan azt hiszem ez csak admin hiba. Értekezlet után rákérdezek én kimaradtam mi a beosztásom?

erre jön a hebegő habogó válasz hogy hát izé ööö igen majd ööö gyere már be az irodába ööö.


Még nem mentem be az irodába de van egy sejtésem mi lesz ha bemegyek. Miért nem lehet ezt korrekten egyenesen előre közölni?


2021. ápr. 26. 11:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

aláírnám a kilépő papírokat és viszlát.


ez munkahely, nem gyerekmegőrző. Ha nincs szükségük a munkámra, akkor nem maradok.

2021. ápr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"aláírnám a kilépő papírokat és viszlát."


arról még szóóóóó sincs. itt lassan őrölnek a malmok, meg eleve sok éve itt vagyok jár nekem 90 nap, azaz 3 hónapos felmondási idő is .

szóval nem úgy megy hogy holnap nem megyek. majd 3 hónap múlva.

2021. ápr. 26. 11:04
 3/22 anonim ***** válasza:
26%
A 90 napos felmondási idő nem egészen így működik. Ha te mondasz fel, akkor le kell dolgoznod mind a 90 napot. Ha a munkáltató, akkor eleve a felét kötele s elengedni, de dönthet úgy is, hogy az egésztől eltekint.
2021. ápr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%
Időarányos felmondási idő? Ilyenről még nem hallottam, csak hogy az idő előrehaladtával növekszik, hogy hány havi végkielégítést kapsz. Pl. 3 év után +1 hónap.
2021. ápr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
45%
Felrúgnám,aki kirúgott .
2021. ápr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Időarányos felmondási idő? Ilyenről még nem hallottam, "


Akkor tán olvasd az Mt-t.

2021. ápr. 26. 11:12
 7/22 A kérdező kommentje:

"Ha a munkáltató, akkor eleve a felét kötele s elengedni, de dönthet úgy is, hogy az egésztől eltekint.“


Nem pontos. Sőt, a lényeg nincs benne. A felmondási idő az JÁR attól eltekinteni nem lehetséges (max közös megegyezéssel de ahhoz két fél kell, és én nem leszek partner semmiben, az fix)

A felmondási idő alatti munkavégzés, na attól el lehet tekinteni, de a bér a teljes időre jár.

Ha nem járok be és egy tollvonást se teszek akkor is.

Ill a fele felmentéssel töltendő kötelezően.

2021. ápr. 26. 11:12
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

4!


"69. § (1) A felmondási idő harminc nap.


(2) A munkáltató felmondása esetén a felmondási idő a munkáltatónál munkaviszonyban töltött


a) három év után öt nappal,


b) öt év után tizenöt nappal,


c) nyolc év után húsz nappal,


d) tíz év után huszonöt nappal,


e) tizenöt év után harminc nappal,


f) tizennyolc év után negyven nappal,


g) húsz év után hatvan nappal


meghosszabbodik.


(3) A felek az (1)-(2) bekezdésben foglaltaknál hosszabb, legfeljebb hathavi felmondási időben is megállapodhatnak. * "



Munka torvenykonyve

2021. ápr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"Időarányos felmondási idő?"


Közalkalmazottaknál még 6 hónap is kiköthető, kollektív esetén szintén lehet akár 6 hónap is.

2021. ápr. 26. 11:13
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen szóval nem írtam olyat, hogy a felmondási időre nem jár a bér. Te írtad, hogy "szóval nem úgy megy hogy holnap nem megyek. majd 3 hónap múlva." Ez nem igaz. Már holnap se kell menned, ha a munkáltató úgy dönt.
2021. ápr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!