Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaügyi perben kinek szurkol...

Munkaügyi perben kinek szurkolnátok a jogtalanul kirúgott kollegának vagy a cégnek, ha egy vesztes per akár további elbocsátásokhoz is vezethet?

Figyelt kérdés

Szimpla lenne a képlet ha a cégnek lenne sok pénze. Akkor elbukja a pert, fizet szépen és minket nem is érint.

De kevés pénze van a cégnek. Ha elbukja a pert, nem tud fizetni csak ha valamit megnyír: a béreket vagy az állományt magát.


Így kinek szurkolnátok?A kedvelt és mondvacsinált okokkal kitett kollegának vagy a gyűlölt cégnek?


2021. ápr. 29. 14:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Uzletben nincs baratsag,igy a cegnek,vagyis a megelhetesemnek.
2021. ápr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Én leírom a véleményem mert ilyen helyzetben vagyunk mi is nálunk annyi a különbség higy nem kirugtak hanem felmondunk mert 50.000fttal csökkentik a bérünk és feljelentünk a céget mert törvényellenes. Tehát mi itt nem nézzük a másikat mert mivel engem sérelem ért a cég bekaphatja, ha 1emberrel megtették megfogják mással is. Keressetek masik munkahelyet inkább.
2021. ápr. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

"Uzletben nincs baratsag,"



A kollega meg az én viszonyom nem üzleti.. ő nem a főnököm, nem kapok tőle bért. Őt kedveltem, érdek nélkül.


A főnököt meg utálom mint a szart, méghozzá okkal és alappal.

2021. ápr. 29. 14:41
 4/24 A kérdező kommentje:

"ha 1emberrel megtették megfogják mással is"


Az tuti, de majd akkor kell átkelni a folyón ha odaértünk.

2021. ápr. 29. 14:42
 5/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy kinek "szurkolnék", hiszen ez igyis úgyis egy elég gáz helyzet, de jogosnak tartanám a pert.


Az, hogy a cég szar helyzetben van a tulajok hibája/felelőssége, és az is az ő felelősségük, ha a pervesztés után meg kell nyirbálniuk a költségvetésüket. Nem lehet amögé bújva szórakozni emberek megélhetésével, hogy nem működik jól a cég.

2021. ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
A sajat kerdesedet megvalaszoltad..
2021. ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy kinek szurkolsz, kezdj el másik állást keresni. Te csak rosszul járhatsz, ha maradsz.
2021. ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"és az is az ő felelősségük, ha a pervesztés után meg kell nyirbálniuk a költségvetésüket. Nem lehet amögé bújva szórakozni emberek megélhetésével, hogy nem működik jól a cég."


Te magad se gondolod komolyan amit leírtál!

szerinted ha nem tudják kifizetni majd a bírósági ügyet és választhatnak hogy vagy hozzányúlnak a bérekhez vagy jön a végrehajtó és leáll a cég, mi lesz majd?


Hozzányúlnak a bérekhez.

2021. ápr. 29. 14:46
 9/24 anonim ***** válasza:
Milyen indokkal küldték el a kollegád?
2021. ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Persze csak a mi bérünkhöz! A vezetői bérek az utolsó fillérig kifizetésre kerülnek majd, más farkával jó verni a csalánt.
2021. ápr. 29. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!