Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi volt a legfurcsább indok/ok...

Mi volt a legfurcsább indok/ok, amiért kirúgtak valahonnan?

Figyelt kérdés

Kezdem én: évekkel ezelőtt pályakezdőként felvettek egy munkahelyre támogatással. Én voltam az egyetlen dolgozójuk.

Azért rúgtak ki 6hónap után, mert nem adtam nekik kölcsön a munkabérem kifizetésére. (Igazolniuk kellett, hogy az átutalás megtörtént, utána utalták nekik a 100% intenzitású támogatást) "Mert te még ennyire sem vagy képes, amikor tudom, hogy van penzetek." címszóval..


Fun fact: pályakezdőként honnan lett volna pénzem. De ha lett volna sem adtam volna. Minimálbérért, hétvégén és sokszor több, mint 8orat dolgoztattak.


Persze a kirúgás az úgy működött, hogy én mondtam fel, mivel ők nem mondhattak volna még fel nekem X hónapig.

De amit kaptam mindennap tőlük, teljesen kikészített és belementem, hogy felmondjak.

(Mai fejjel már nem ezt tenném persze.)


Utána a városban visszahallottam nagycsomo embertől, hogy milyen szemét módon kiszúrtam velük + sok volt kuncsaft nem is köszönt többet az utcán.


2021. ápr. 30. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Pályakezdőként hatalmi játszmába csöppentem.

Nem volt meg a diplomám (nyelvvizsga hiánya miatt), de jelentkeztem egy állásra. Protekcióm nem volt, de a hirdetésről onnan tudtam, hogy a nyári diákmelóról (szakmai) szólt egy kollega, hogy hallotta, hogy X helyre embert keresnek, mert a szakmai vezető a csoporttársa volt, írjak neki, ha érdekel. Szóval így, protekcióm nem volt, csak ismerős ismerősén át hallottam a dologról.

A diploma hiány miatt amire jelentkeztem, nem vettek fel, de mivel szimpi voltam, felajánlottak egy asszisztensi helyet (amihez nem kellett diploma) hogy később lesz lehetőségem előrelépni, és addig is lesz tapasztalatom. Elfogadtam.

Néhány hónapot voltam ott, ezalatt kiderült, hogy mindenki fúr mindenkit, mindenki húz valamelyik főnökhöz, és én a fent említett nemismerős szakmai vezető "embere" lettem, amiért ő vett fel "protekcióval".

Lényeg a lényeg, ez a szakmai vezető jóban volt "A" nagyfőnökkel, akit sokan utáltak, ki akartak túrni, az előző szakmai vezető pl fizetés nélküli szabira ment, hogy ő nem dolgozik vele, csak ha "B" lesz a nagyfőnök helyette... aki az én szakmai vezetőmet rühellte.

Végül az arcomba mondta valaki, hogy mennyire lenéznek a hátam mögött, és én soha nem kapom meg itt azt a pozíciót, amit akartam. A szakmai vezetőm emiatt - aki időközben viszont máshova ment cégen belül - felajánlotta, hogyha már úgyis azzal vádolnak, hogy az ő nyalisa vagyok, akkor menjek vele egy harmadik munkakörbe, ahol ő lesz kifejezetten a főnököm, meg tud védeni a kirúgástól.

Hát így.

(Utána ő teljesen otthagyta a céget, én maradtam még egy darabig más vezetővel ott, ahová átvitt, de soha nem sikerült kilépnem abból, hogy én az ő embere voltam.)

2021. ápr. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Felvettek pályakezdőként, és kirúgtak 3 nap után mert lassú voltam targoncán. :D röhögtem, mert 2 héttel az érettségi előtt hagytam abba a sulit 3-as átlaggal, mindezt azért mert addig egy targoncás állás sem volt és le akartam csapni rá. :D ugy lecsaptam, hogy utána 4 évig alkoholista voltam majd egyéb szer függő.
2021. ápr. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
76%
Részmunkaidőben takarítottam egy áruházban még diákkoromban és kirúgtak 4 hónap után, mert nem beszélgetek a dolgozókkal. Amikor felvettek, mondta a főnök hogy tilos a dolgozókkal beszélgetni.
2021. ápr. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a főnök (cégtulajdonos) börtönben volt, a felesége kitúrta a cégből, majd kirúgták a régi embereket, és eladták a céget.
2021. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gabóca Kabóca ***** válasza:
100%
Pont ma rúgtak ki azzal az indokkal hogy a teljesitményem jó csak ez egy családi vállalkozás ,egy kis közösség és bennem nincs meg az a közösségi szellem a főnök szerint.Nem derült ki mit értett ez alatt.Pedig körömszakadtáig dolgoztam nem is lett volna időm bájcsevejre.5 percem nem volt hogy pihenjek.Nem volt kijelölt pihenőidő pedig 2000-2400 fácán tojást kellett szedni a földről+bepakolni keltetőtálcába.Muszak végére lógott a nyelvem,húztam a lábam a fáradtságtól de végigcsináltam minden napot jó teljesitménnyel.Mégis...4 hónap munkanélküliség után megint az vagyok.Folytak a könnyeim a buszmegállóban is.Jó hogy baseball sapka+maszk volt rajtam és nem látta senki.Irtam ki kérdést ezzel kapcsolatban tegnap ugyanebben a rovatban.
2021. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó : olvastam a kérdésed. sajnállok ! Ne add fel, fogd fel úgy, hogy ettől csak jobb állást találsz ezek után ! Ha sikerül, majd ird meg ide vagy a kérdésedhez :) Én drukkolok Neked.
2021. máj. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gabóca Kabóca ***** válasza:
100%
Köszönöm kedves 6-os.
2021. máj. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!