Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha van, aki nem nagyon szokott...

Ha van, aki nem nagyon szokott szabadságra menni, az alábbiak közül illik rá valamelyik indok, hogy miért nem?

Figyelt kérdés

1. Nem engedi a munkáltató


2. Nélkülözhetetlen szaktudás, nehezen megoldható helyettesítés


3. Ha szabadságra mennél, nem igazán tudnál magaddal mit kezdeni, inkább jobban leköt a munkád, kevésbé tudsz kikapcsolni


2020. szept. 23. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szavazást is lehet már indítani kolegabácsinéni :D


4. a munkáltató engedne, de olyan, szabadúszó jellegű a munkaviszonyom, hogy csak fizetés nélküli szabira tudok jönni.

2020. szept. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
5. Vállalkozó vagyok, ha szabira megyek/beteg vagyok, nincs bevétel.
2020. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

1 lehetőség szerint dolgoztam le is számoltam.

Beszéltem olyannal is aki 3 éven keresztül nem ment el szabira aztán 4 évben 1 hétre el akart menni és az volt a válasz kamionosoknak nem jár szabadság,13-15 órát dolgozott folyamatosan le és fel lakodott és ez a hála, le is számolt.

2020. szept. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Én akkor szeretek hosszabb szabadságra menni, ha van előre tennivaló, vagy tényleg érzem, hogy kimerültem.


Alapvetően kirándulni, túrázni szeretek, az így is heti rendszerességgel megy. Vagy néha csinálok 3-4 napos hosszú hátvágát az nekem bőven elég.


1-2 hétre akkor megyek, ha van szervezett program és nem caak otthon ülök. Vagy legutóbb például lakást újítottunk/pakoltunk családdal.

2020. szept. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szándékosan nem szavaztattam meg a kérdést, mert elsősorban a történetek érdekelnek, ha leírjátok, illetve, annak ellenére, hogy most leginkább az általam felsorolt három kategória érdekel, nyilván más szempontok is lesznek, mint ahogy te is írtál egy elég speckót 1-es.
2020. szept. 23. 19:26
 6/15 anonim ***** válasza:
2,3. Nálam a 3.
2020. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6. Ha nem terveztem külföldi utat arra az évre, akkor mindig gyűjtögettem a szabijaimat, hogy januárban kifizessék. Csak utazásra veszek ki szabit, ahhoz, hogy itthon üljek, felesleges, inkább fizessék ki.
2020. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Leginkább a második illik rám. A napi 8 óra munka és folyamatos készenlét, túlóra mellett még azt is elvárná a főnök, hogy a kollégáimat olyan dolgokra tanítsam meg, amit ennyi idő alatt nem lehet. Ha elmennék szabadságra, és ezek a munkák nem lennének elvégezve, mivel a kollégák nem tudják, hogyan kell megcsinálni, én pedig nem tudom őket egy óra alatt betanítani, ahogy elvárnák, mivel nem lehetséges, akkor én lennék lecseszve, így inkább nem megyek szabadságra.
2020. szept. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#7: És azt hogy csinálod? Szabadságot nem lehet pénzben megváltani. (kivéve, ha távozol a cégtől)
2020. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
#9: Dehogynem, ha év végén megmaradtak szabadnapjaim, akkor a januári fizuval kifizetik azokat a napokat is.
2020. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!