Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún mennyire szívlel...

Állásinterjún mennyire szívlelik ha megkérdezem a fizetést?

Figyelt kérdés
Sok állásinterjún voltam eddig és azt vettem észre, hogy soknál nem tértek egyből a fizetésre, valahol egyáltalán nem mondták csak ha én megkérdeztem akkor meg ilyen nyögve nyelősen nézett majd mondta. Sok állásnál ahol voltam a hirdetésben nem szerepelt a fizetés így kénytelen voltam megkérdezni mert azért nem mindegy, hogy egyik helyen ami kint van a prérin ott kapnék 2 műszakra 130.ezret míg másiknál ugyanígy kapnék 180.ezret is és nem a prérin van. Ez általában akkor jön elő ha elmondták a mondani valójukat a cégről, munkáról majd megkérdezik van e más kérdésem esetleg és mivel nem hangzott el ez megkérdezem. Ha magától nem mondja a fizetést az lehet direkt van vagy csak megfeledkeznek erről?

2021. ápr. 30. 01:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
62%
Ha többkörös az állásinterjú, akkor lehet, hogy nem az elsőnél fog erről szó esni. :)
2021. ápr. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

Ezt sosem értettem, hogy Magyarországon miért nem írják ki a fizetést egy álláshoz.

Más országban ez egy tök normál dolog.

2021. ápr. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
68%

Itthon nem normálisan alacsonyak a fizetések, nem csoda, hogy szégyenlik kiírni a rabszolgatartók... (vagy elérhetőnek írják, de mindent megtesznek majd, hogy sose érd el.. )!


Nem szeretik a munkáltatók azt, aki megkérdezi. Az a bevett szokás, hogy meghirdetnek egy állást,kiválasztanak a soksokból egyet, azzal aláíratják a szerződést (jó esetben..) és a delikvens majd csak abban a fázisban fog szembesülni az alamizsnával. Kivéve, ha pl. programozó. Mert akkor lehet miről tárgyalni és az nevezhető talán már munkabérnek is.

2021. ápr. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
Az hagyján! Nekem volt olyan, hogy felvettek egy helyre x forintért, utána meg 5000 Ft-tal kevesebb fizetést adtak. A többiek is annyit kaptak, de akkor minek mondtak többet? Mivel baromi kevés pénzről volt szó, így 5000 sem volt mindegy.
2021. ápr. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Az hagyján! Nekem olyan munkahelyem is volt, ahol egy szép nap a főnök bejelentette a kollektívának, hogy ezentúl vasárnap is be kell jönni dolgozni, de sajnos fizetni nem tud érte s akinek nem tetszik, el lehet menni..
2021. ápr. 30. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%

Normális helyeken kiírják a fizetést a keresett pozícióra, akár intervallumban. Pedig sok fölösleges kört meg lehetne akár spórolni rajta, meg jobb szűréi feltétel olykor oda-vissza (normáliséknál). A fényképes önéletrajz is fszság.


De amíg a munkavállalókat úgy nézik páran, hogy darab-darab és hol lehet spórolni pár forintot rajtuk, meg okoskodás a menő, a munkavállalók meg ehhez mérten úgy dolgoznak csak, hogy nem a munka elvégzése, hanem a munkaidő kitöltése a lényeg... meg egyéb keleti blokkos attitűdök...

2021. ápr. 30. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam hogy ha nyögvenyelősen beszélnek erről amikor megkérdezem, akkor már eldöntötték a beszélgetés közben hogy nem fognak engem oda kiválasztani, emiatt mismásolnak. De ez engem nem érdekel hogy ő mit gondol.

Megkérdezem minden esetben azt ami érdekel.

2021. ápr. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%
Nem szeretik, az ő gondolkodásmódjuk szerint te munkáért mész nem pénzért, és ennek megfelelően nem is túlzottan fizetnek meg (jobb esetben éhbér, rosszabban az sem). Ez is része a "munkalapú társadalomnak" (Vagy inkább rabszolgaság alapú?)
2021. ápr. 30. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%
Elég abszurd. Mégis mit gondolnak? Hogy az alany merő szívjóságból dolgozna nekik? Akkor úgy hirdessenek, hogy önkénteseket keresnek! Az más tészta, hogy kevés eséllyel akadnak marhák, akik jelentkeznek is.
2021. ápr. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%
Komolyan elgondolkodnék egy olyan politikai erő hatalomra juttatásában részvételen, amely megszüntetné a munkáltatók aljasságait. Járandóságok felejtőssé tétele, szándékos megtévesztés, felelőtlen ígérgetések, emberek szervezett és tömeges hülyére vételét, felelőtlen, hazug reklámhadjáratokat, fél órára bejelentést, napi szintű, kisstílű átveréseket, megaláztatások intézményének fenntarthatóságát. Hosszú a lista! Vagy betartanák az ilyen irányba kidolgozott és életbe léptetett törvényeket, vagy ragyásra bírságoltatnám őket hatóságilag, vagy mehetnek a pokolba - oda, ahol ezt támogatják! Kevés olyan európai ország van, ahol meg lehet azt csinálni nagyüzemben a munkavállalókkal, mint Magyarországon. A legszomorúbb az, hogy akiknek ez felelőssége lenne, azok tapsikolva ünneplik ezeket a parazitákat!
2021. ápr. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!