Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún mennyire szívlel...

Állásinterjún mennyire szívlelik ha megkérdezem a fizetést?

Figyelt kérdés
Sok állásinterjún voltam eddig és azt vettem észre, hogy soknál nem tértek egyből a fizetésre, valahol egyáltalán nem mondták csak ha én megkérdeztem akkor meg ilyen nyögve nyelősen nézett majd mondta. Sok állásnál ahol voltam a hirdetésben nem szerepelt a fizetés így kénytelen voltam megkérdezni mert azért nem mindegy, hogy egyik helyen ami kint van a prérin ott kapnék 2 műszakra 130.ezret míg másiknál ugyanígy kapnék 180.ezret is és nem a prérin van. Ez általában akkor jön elő ha elmondták a mondani valójukat a cégről, munkáról majd megkérdezik van e más kérdésem esetleg és mivel nem hangzott el ez megkérdezem. Ha magától nem mondja a fizetést az lehet direkt van vagy csak megfeledkeznek erről?

2021. ápr. 30. 01:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
93%

20 A saját hülyesége ellen senkitse lehet védeni.


A cégek azzért nem szeretik kiírni mert igy mindenki értesül rola. Ott dolgozok, más cégek.

2021. máj. 1. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
39%
Hát, igen! Jó lenne újra kezdeni, de a jelenlegi élettapasztalat tudatában. Akkor már a legelső xarrágó munkáltatót elküldeném a halál f... ára, bár sanszos, hogy utána már sehová nem vennének fel..
2021. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
6%

#21: Szerintem meg nem hlyeség ez, hanem sokkal inkább kiszolgáltatottság. Van, ahol a xar lehetőség is jobb a semminél! De nyilván összefogással el lehetne tüntetni a kizsákmányoló munkáltatókat, de az itt nincs orbanisztánban.


Más:


Multinál magam olyat is tapasztaltam, hogy a szerződés aláírásakor,mikor már a céges aljalmasságin is túl voltam derült ki, mégsem határozatlannal alkalmaznak, hanem határozottal és hogy a fizu sem annyi. Megtehettem volna, hogy nem írom alá. Csak nem volt hozzá pofám. Meg nem volt kedvem tovább keresgélni több év munkanélküliség meg közmunka után. Szóval nem olyan könnyű a helyzet a valóságban. Tudom, az én hibám. De mit csináljak, nem érdekel a programozás. Azért korrektséget csak elvárhatna az ember más munkakörökben is, csak nincs senki, aki ezt támogatná - pláne a hatalomnak nem érdeke.

2021. máj. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
71%

23# Ugyanígy jártam multinál. Folyamatosan hosszabbítgatták a határozott idejű szerződést, amit elhallgattak a felvételkor, csak az volt a munkaszerződésbe hogy próbaidő 3 hó. A fizetés is homályosan volt feltüntetve, időkeret, nem pedig a ledolgozott órák szerint. a munkához "tartozó" túlóra soha nem lett kifizetve, előbb elmenni "mit akarok én" kategória volt. Minden egyes hónapban éjjelekig számoltam hogy megint "átbszk", majd reklamálás, eredménye hogy kövi hónapban meg túlfizettek.

Mindezt 3 multinál.

Nem értem! Olyan nehezükre esik kifizetni, kiszámolni rendesen?

Más: családi adókedvezmény. Lehet igényelni havonta, valamint egyösszegben a lezárt ledolgozott év után.

Ha havonta kértem, módszeresen belekalkulálták a fizetésembe. Magyarul ugyanannyit kapott az is, akinek nincs gyereke.

Nagyon haragszom a multikra. Utolsó gazember cég a legtöbbje.

2021. máj. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
48%
#24: kisvállalkozók sem különbek. Szabadság csak papíron, ingyen túlóra a hegyekben, be se akarnak jelenteni és még ők vannak megsértődve, amikor felmondasz. Nem akarsz (ingyen) dolgozni, az a baj!
2021. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Bérsávra kérdezz rá, ne konkrét összegre
2021. máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
48%
"szívelik" a helyes kifejezés.
2021. máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!