Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún mennyire szívlel...

Állásinterjún mennyire szívlelik ha megkérdezem a fizetést?

Figyelt kérdés
Sok állásinterjún voltam eddig és azt vettem észre, hogy soknál nem tértek egyből a fizetésre, valahol egyáltalán nem mondták csak ha én megkérdeztem akkor meg ilyen nyögve nyelősen nézett majd mondta. Sok állásnál ahol voltam a hirdetésben nem szerepelt a fizetés így kénytelen voltam megkérdezni mert azért nem mindegy, hogy egyik helyen ami kint van a prérin ott kapnék 2 műszakra 130.ezret míg másiknál ugyanígy kapnék 180.ezret is és nem a prérin van. Ez általában akkor jön elő ha elmondták a mondani valójukat a cégről, munkáról majd megkérdezik van e más kérdésem esetleg és mivel nem hangzott el ez megkérdezem. Ha magától nem mondja a fizetést az lehet direkt van vagy csak megfeledkeznek erről?

2021. ápr. 30. 01:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
76%

"Ezt sosem értettem, hogy Magyarországon miért nem írják ki a fizetést egy álláshoz.


Más országban ez egy tök normál dolog."

Szerintem más országban sem mernék kiírni a netto 130-180 ezres fizetést. Amilyen fizetések itthon vannak, botrány

2021. ápr. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
84%
Őszintén szólva nem tudom, hogy a szalagos munkáknál ez hogy megy, de én eddig csak olyan munkára jelentkeztem, ahol a bér fel volt tüntetve, vagy valakitől (ismerős) értesültem róla, tehát nagyjából volt fogalmam az elvárhatóról. A fizetési igényemet is ennek megfelelően lőttem be, az önéletrajzomban. Eddig 5 munkahelyből 4-re felvettek. Pénzügyi előadóként dolgozom.
2021. ápr. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
71%

A fizetesen kivul mi masert dolgoznak ott?? Ingyen bemennel dolgozni???


Elso kerdesem a fizetes.

2021. ápr. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
38%

#3

"Az a bevett szokás, hogy meghirdetnek egy állást,kiválasztanak a soksokból egyet, azzal aláíratják a szerződést (jó esetben..) és a delikvens majd csak abban a fázisban fog szembesülni az alamizsnával"

Ez kamu. Neked is sok élettapasztalatod lehet. Senki nem ír alá úgy szerződést, hogy nem tudja, mennyit fog kapni.

2021. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
24%

"Ez kamu. Neked is sok élettapasztalatod lehet. Senki nem ír alá úgy szerződést, hogy nem tudja, mennyit fog kapni."


Igaz nem a harmadik válaszoló vagyok, mindenesetre csak hozzászólok.


Közel sem kamu, volt munkahelyemen is ez volt, ha rákérdezett valaki a fizura automatikusan diszkvalifikálta magát. Mostani munkahelyemen is próbálkoztak elmismásolni a fizetés összegét, és mikor megmondták akkor is direkt bruttót mondtak.

Meg természetesen ahol most voltam interjún ott is bruttóztak, mintha bárkit is érdekelne a bruttó.... Gondolom próbálják szépíteni a dolgot úgy hogy direkt a nagyobbat mondják, fejben úgyse kezded kiszámolgatni.

2021. ápr. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
73%

Nem szopatásból mondanak bruttót hidd el.

A bruttó mindenkinek annyi, a brutto tudatában vonogathatod le magadnak hogy rád mi vonatkozik, beírod a bérkalkulátorba és kiadja neked a nettódat. Így ez mindenkinek más. Mindenkire más juttatások vonatkoznak, szabadságok az életkorod szerint, gyerekek száma, azokra igényelhető családi adókedvezmény, első házasok kedvezménye, tartós betegségre való kedvezmény, valamit biztos kihagytam.


Bárhol mondanak bért, az mindig brutto.

2021. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
72%

#15

Mindenhol bruttót mondanak, 16-os leírta miért. Mi az hogy nem kezded el kiszámolni? De igen, kiszámolod, mert a te érdeked, hogy tudd. Mi az, hogy elmismásolják a fizetés összegét? Aláírod úgy, hogy nem tudod, mennyit kapsz? Hát ki ilyen hülye? Én egyébként pont a fordítottját láttam, elmondták az elején mennyi az annyi, és aki kevesellte, az felállt és elment. A maradékkal beszélgettek tovább.

2021. ápr. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
75%
Dolgoztam én is olyan helyen, ahol az új kolléga tőlem kérdezte, hogy mennyi a fizetés. Mondom, miért nem kérdezte meg az interjúkor. Hát mert hogy nem akart ilyen kényes kérdést feltenni. Uramatyám! Pedig nem épp szerény természetű volt.
2021. ápr. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
40%
Igen, sajnos még sokára lesz(ha lesz) hogy felzárkózunk a nyugathoz. Az unokatesóm tavaly végzett az ELTE TKK-n középiskolai biológia-kémia szakos tanárként. Mindig az volt álma hogy tanár legyen, de amit mondott kezdő fizetést az valami szörnyű (160000 Ft.) Emellett elhivatott a szakmában és nem tervezi otthagyni.
2021. ápr. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
58%

Kedves #14: hidd el, hogy van bőven élettapasztalatom + már nem is vagyok fiatal, de jól esett, hogy ifjúnak gondoltál:)


(3#)


Egyébként sajnos ennél hajmeresztőbb sztorik is vannak, de a munkavállalót senki sem védi!

2021. máj. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!