Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tudom a munka miatti...

Hogy tudom a munka miatti szorongást elengedni?

Figyelt kérdés

Másfél éve dolgozom új területen. Nem könnyű, sokat kell tanulnom még mindig. A beilleszkedés is nehéz. Van pár rosszindulatú kolléga, akik nem segítettek csak bíráltak és hátba támadtak nagyon keményen az első hónapokban. Állítólag minden újjal ezt csinálják, de ettől nekem iszonyú szorongásom van még a mai napig. Hiába dicsért meg már a főnök is, hogy jól bele jöttem a munkába, meg több kolléga is, én teljesen elvesztettem a határozottságom. Bénának érzem magam és úgy érzem, nagyon kilógok a sorból. Szeretem magát a munkát, és mikor ott vagyok, vannak sikerélményeim, de most is van olyan, ami még nem annyira megy, és ettől teljesen elbizonytalanodom és vacaknak érzem magam. Hiába látom, hogy van, aki már régóta ott van, és fele annyira nem hatékony, mint én, de ha ezek a rosszindulatú kollégák ott vannak, akkor lefagyok, bénázom.... 12 órázom, tehát nem megyek minden nap. De mikor másnap mennem kell, már előtte jön a szorongás. Stresszes, ingerült vagyok. Mikor reggel kelek és indulok dolgozni, szinte vonszolom magam és olyan vagyok, mint aki teljesen maga alatt van, mert épp megalázták. Nehéz megfogalmazni, de ez a lényege. Szeretem ezt a munkát és a fizetés nem annyira rossz. Ez volt a vágyam, hogy erre a területre bekerüljek, és szeretem csinálni, de ettől a folytonos szorongástól kiégek lassan. Amúgy nem vagyok igazán egy szorongó típus, azt nem viselem jól, ha azt érzem, hogy bírálnak és kiközösítenek. De már nem teszi ezt az sem, aki az elején a legszemetebb volt, sőt már ő is mondta, hogy rengeteget fejlődtem, de folyamatosan rettegek, hogy nem felelek meg, nem állom meg a helyem.

Tudna valaki ebben segíteni nekem, mit csináljak, hogy ez elmúljon?

Nagyon köszönöm előre is.


2021. máj. 9. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell bemenni, hogy lexarsz mindent. Reggel mosolyogva keljél fel, még akkor is, ha erőltetned kell. Gondolj arra, ismételgesd magadban, "szeretem amit csinálok, a többiek meg lesz*phatják magukat". Lehetséges, hogy sosem leszel a legjobb, vagy kiemelkedő teljesítményű. Lehet, hogy mindenki kinéz majd. De TE nem miattuk mész be oda minden nap, hanem hogy a feladatidat elvégezd. Rá se nézz másokra a kövi munkanapon. Ha valakivel muszáj, legyél kedves és nyugodt. Ha megalázni próbálnak, akkor is csak mosolyogj, le ne fagyjon az arcodról. Gondolj arra, hogy az előtted lévő ember is csak egy fas*s*opó, aki ugyanúgy carik mint te. Kérdezd meg tőlük, "mi az, nem jött össze a tegnapi szex?".
2021. máj. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Annyira jókat írtál, nagy segítség és köszönöm :) Nagyon nehéz ez, az a gond. Próbáltam. Ha folyamatosan trenírozom erre magam, előbb utóbb sikerül nem érzelmet hozzákapcsolni a dologhoz? Mert színlelni azt tudom, amit írtál, de közben zakatol a torkomban a szívem és hazafelé rágódom a kocsiban, hazaérve ingerült vagyok a gyerekkel az első pár percben, amíg el nem vonom a figyelmem az otthoni feladatokkal....
2021. máj. 9. 18:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az jó ha zakatol, de ilyenkor elégedettséget érezz inkább. Igyál meg egy jó kávét, vagy egy teát, egyél egy csokit és nyugtázd, hogy milyen nyugodt maradtál a mai nap is, miközben maximálisan tudtál a munkádra koncentrálni, mégha esetleg nem is ment minden jól, ma is tanultál valamit. Gyakorlat teszi a mestert. És haza felé úton arra koncentrálj, hogy "a munkát nem visszük haza". Mindennap van egy-két seg*fej, akit meglehetne folytani egy kanál vízben, de kezdd csak el rángatni a vállaidat és nevess egyet, nyomj be egy jó zenét a rádióban és ne gondolkodj. Ezek az emberek elégedetlenek magukkal, vagy csak simán bunkón születtek le. Neked nem kell az ő szintjükre lesüllyedned.
2021. máj. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hálás vagyok neked. Befotózom az írásod, és megnézem, amikor kell. 😁 És aszerint programozom magam.

Szerintem ez átlendít, ha nehéz pillanatok vannak.

2021. máj. 9. 19:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért kattintottam a kérdésre, mert én is hasonlóan szorongok egy ideje a munkám miatt, nem igazán a közvetlen kollégák, inkább más okok miatt. Szerintem a váltás lesz a megoldás. Próbálkoztam máshogy hozzáállni, stb. De nem megy.
2021. máj. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tartok ettől én is. Megpróbálom, hátha....

Válts, ha tudsz. Belebetegedni nem szabad.

2021. máj. 10. 04:31
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Én már mindent megpróbáltam,de nekem erős álmatlanságot okoz a munkám,amit még nem sikerült megoldani,fél év alatt sem.Csak a munkaváltást látom már megoldásnak,mielőtt öngyilkos leszek a kimerültségtől...
2021. máj. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan vagyok, meditálok sportolok, mégis minden percben szenvedek stresszelek. Egyszerűen objektívan annyira stresszes a munka hogy felőlem csinálja nálam jobban és helyettem aki tudja. Már csak az alkalmat keresem aktívan hogy léphessek.
2021. máj. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szomorú, hogy többen is vagyunk így.

Ti minden munkahelyen így voltatok, vagy csak a jelenlegin?

Én csak itt, ezért gondolom, hogy a közeg ennyire mérgező.

2021. máj. 10. 22:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez a munkahely egészen jól kezdődött, volt olyan időszak, hogy kifejezetten szerettem. Fokozatosan romlott el, ahogy emberek kicserélődtek és rengeteg változást eszközöltek, rossz döntések születtek, stb. Mára kibírhatatlan lett.

Volt több olyan munkahelyem, ami már a kezdetektől borzalmas volt.

Egy munkahelyem volt egész életemben szerintem amire azt mondom,hogy 90%-ban jól éreztem magam. Az pont nem jól kezdődött, de elég hamar rendbejött, tökre szerettem a kollégáimat, a munka is oké volt, bár nagyon sok. Sajnos az a munka megszűnt.

De valóban elég nehéz emberi körülményeket találni, az emberből mindent ki akarnak sajtolni, és mikor azt hiszed hogy ez nem mehet így tovább, rád raknak még több feladatot. Én a jelenlegi helyen úgy érzem, minden nap emberfeletti teljesítmény az elvárás, a felelősség meg teljesen aránytalan, eltúlzott. Alig várom hogy el tudjak jönni.

2021. máj. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!