Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felvettek egy munkahelyre de...

Felvettek egy munkahelyre de hiba volt már eleve elmennem oda, hogy lépjek le onnan?

Figyelt kérdés
Szóval megvolt már az interjú pár hete, az oktatás napja is és itt írtuk alá a szerződéseket viszont a végén közölték, hogy most akkor ketté osztanak minket és én teljesen más helyen lennék (ugyanaz a cég csak máshol van a telephelye) és az még jobban kiesne időben a gyaloglás miatt. Meg nem az én területemnek érzem igazán ezt a munkát. Iszonyat kevés fizetése van, aminek a fele elmegy a bérletre szinte (térítik de na). Lenne a héten még munkalehetőségem viszont délután így családom szerint nem lenne érdemes ezt viszont rokonomat megviselné ha mégse mennék el első rendes munkanapomra és megint kezdhetem elölről a munkakeresést. Sok papírt kaptunk, a rózsaszín kis könyvem is náluk maradt. De olyan szinten kiborít ez a hely, hogy ma kár volt elmennem oda és jobban jártam volna a másik betervezett állással csak ez csábítóbb volt a munka jellege miatt de minden másban szörnyű. Olyan mintha pisztolyt tartanának a fejemhez hogy muszáj már ezt bevállalnom kis munkanélküliség után de ha ez nem is lenne semmi gond nem lenne mert családom kisegít és támogat főleg ebben az időszakban de a rokonom hajthatatlan, igaza van de most tényleg kihagynám ezt. Így nem szeretnék a holnapi első rendes munkanapra elmenni mivel teljesen lelomboztak és valahogy taszít már. De szerencsére nincs semmi veszve mert a héten van még álláslehetőségem. Csak bánom hogy aláírtam sok papírt és a végén közölték ezt..amire nem számítottam. Viszont így nem tudom mit mondjak majd rokonomnak hogy elmegyek e vagy mégsem mentem el és megint lecsesz mint minden semleges dologért..tényleg időben jobban kiesne mint az előző ahol voltunk, messzebb van sokkal és ezt is pont neccesen számoltam ki hogy odaérjek munkakezdésre..erre áthelyeznek. Ma sajnos nem hívtak álláslehetőségért de jó hogy egy van még betervezve a hétre. Tanácstalan vagyok...

2021. máj. 11. 22:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A rózsaszín könyved nem "náluk maradt" hanem náluk a helye, amíg náluk vagy alkalmazásban. Mikor leszámolsz, visszakapod.
2021. máj. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"nem tudom mit mondjak hogy mi volt milyen volt nap meg minden.."


Próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhatsz, ahogy a munkaadód is kitehet indoklás nélkül ha balfék vagy. Amúgymeg van indokod:


"ketté osztanak minket és én teljesen más helyen lennék (ugyanaz a cég csak máshol van a telephelye) és az még jobban kiesne időben a gyaloglás miatt."


Ha ez most mégsem elég indok... nameg a szüleid támogatása... akkor barátom ottragadsz 10 évre rabszolgának :D

2021. máj. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Viszont így nem tudom mit mondjak majd rokonomnak“



Azt mondjad, amit itt leírtál. Ha a rokonod is ott dolgozik és céges ajánlási programon keresztül vettek fel oda, akkor érthető, hogy miért ragaszkodik ahhoz, hogy maradjál.


Tedd azt, ami neked jó és ne azt, ami a rokonnak jó

2021. máj. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt bármikor felmondhatsz. Nem olyan bonyolult ez.
2021. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

felmondtam gond nélkül :)

senki nem evett meg

2021. máj. 12. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!