Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jól döntöttem ?

Jól döntöttem ?

Figyelt kérdés

25N vagyok

Raktárban dolgozok mint kommisiózó + targoncázok is.


1 éve vagyok itt,a fizetés egy szar,minimálbér nettó 140 kapok,de ez kb 2 hétre elég és vége,elfogy,folyton a párom segít ki.


A munka szar, állandóan ide gyere,oda gyere ezt csináld azt csináld,ide kellesz...

Folyton engem ugráltatnak mindenért,nem lenne ezzel bajom ha azt látnám,hogy a többi kolléga is kivenné a részét és csapatmunka lenne,de nem,ők inkább kijárkálnak cigire, kávéra,elmennek ide oda pletyizni,utálok itt lenni, mindig,minden nap, csak a kibeszélés,pletykálás megy, amibe én nem veszek részt,ezért a többiek kiutáltak,hogy én nem pletykálom ki xy,inkább férfi kollégákkal beszélgetek,mert ők nem foglalkoznak ilyenekkel,hogy ki,mikor,hol,mit csinál,mit nem csinál.


Szóval nem könnyű itt, párom azt kérte,hogy csak akkor mondjak fel itt, ha van már máshol új helyem,ahova mehetnék dolgozni.

Ezzel egy problémám volt,senki nem várta volna meg a felmondási időmet,

állandóan ezen ment a vita otthon,hogy ez így nem fog működni,mert a másik hely nem fog várni, inkább felvesz mást.


2 hónapig próbáltam úgy csinálni ahogy a párom mondta,nem jött be.

Én meg már egyre nehezebben bírtam, ezért inkább úgy döntöttem felmondok,és az utolsó heteket amiket itt töltök, majd akkor kezdek el új munkát keresni,mert így talán nagyobb eséllyel vesz át egy másik cég.

Jelentkeztem raktáros targoncavezetőnek,legalább 10 helyre beadtam a jelentkezésem, ebből 6 helyen voltam interjún,de semmi.

Kezdek aggódni,hogy biztos,hogy jó döntést hoztam-e, nem tudom miért,de lelkiismeret furdalásom is van.


Azt tudom csinálni,ha nem vesz fel senki,akkor elmegyek 3 hónap munkanélkülire,mégse maradjak pénz nélkül,és tovább próbálkozok.


Lehet azért van bennem rossz érzés, mert félig meddig hazudtam a páromnak,mert ő úgy tudja,hogy nagy építkezések vannak a cégnél, bővül a raktár, egy nagy központot szeretnének csinálni,ami igaz is, tényleg elkezdték.

csak a másik felét a sztorinak én találtam ki,hogy pár embert elküldenek,mert nagy átcsoportosítás lesz és nem szükséges ennyi targoncás se kommisiózó.


Úgy érzem nem kellett volna felmondanom. Elég rosszul érzem magam már napok óta,állandóan ezen kattogok,hogy biztos jó döntést hoztam-e.



2021. jún. 4. 05:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Itt igazából két probléma van, az egyik az, hogy hazudtál a barátodnak. Illetve nem csak hazudtál, hanem kérése ellenére felmondtál, úgy, hogy nincs semmi opció a továbbiakra.


A másik pedig az, hogy ha az embernek nincsen tartaléka, akkor nem teheti meg azt, hogy egyik napról a másikra femond. Ezt mindenkinek saját magának kell mérlegelni. A leírásod alapján nem is jössz ki a fizetésedből, tehát sok tartalékod nincs.

Ha eddig hónapok óta nem találtál új munkát (nem a 30 napos felmondási idő miatt van, az normális helyen nem jelent problémát), akkor nem valószínű, hogy a következő hónapokban fogsz.

Oké, írtad az álláskeresési járadékot. Dolgozol folyamatosan 3 éve? Akkor jár csak 3 havi. És kevesebb lesz, mint a fizetésed.

Nagyon optimista hozzáállás, hogy majd utolsó héten kezdesz munkát keresni.

2021. jún. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen dolgoztam folyamatosan 3 éve
2021. jún. 4. 06:14
 3/18 A kérdező kommentje:

Van tartalékom,de nem sok kb 2 hónapra való

Havonta 10.ezer Ft elrakok a fizetésből,hogy ha valami gond van akkor tudjak valamiből hozzányúlni



Hát május 31 kezdtem munkákat nézni

Juni 15 vagyok

2021. jún. 4. 06:15
 4/18 A kérdező kommentje:

Hát ezek nem várják meg a 31 napot, pedig normális hely

Még a fizetés is 240 nettó

2021. jún. 4. 06:15
 5/18 anonim ***** válasza:
Ez a fizetés tényleg a legalja, de egyes régiókban sajnos ennyi az annyi. Többműszakos munkával, sok túlórával kereshetsz többet, de ezt nem tudom hogy a párod mennyire tolerálná. Az a rossz hírem hogy a munkahelyi közeg a legtöbb helyen elég hasonló az általad leírtakhoz. Az embernek meg kell harcolni a megbecsülésért és ez többéves folyamat minden esetben. A pletykafészkek, mindenkit kibeszélők társaságát el kell kerülni, ha kiutálnak maguk közül az sem gond. Hosszú távon azzal jársz jól ha a saját értékrendednek megfelelő emberek társaságát keresed, ebben nem kell kompromisszumot kötni. Így az évek alatt azért csak összejön egy kisebb, összetartó közösség aminek jó a részének lenni. A pároddal üljetek le, valld be hogy hazudtál neki és nagyon bánt a dolog. Sokkal jobb így mintha máshonnan tudná meg hogy átbasztad a kamu sztoriddal. Mindannyian követünk el hibákat az életben, máskor legyél okosabb.
2021. jún. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem jól döntöttél.Igenis változtatni kell ha az ember úgy érzi.

Ha maradtál volna akkor meg azon őrlődnél.Lépni kell gyorsan,nem kell gondolkozni.Olyan még nem volt,hogy sehogy ne lett volna.

2021. jún. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Szóltam páromnak

Nem örült hogy nem mondtam igazat,de megérti

És szerinte Jol döntöttem

Ne aggódjak fiatal vagyok találok másikat

2021. jún. 4. 09:28
 8/18 A kérdező kommentje:

Az a rossz hírem hogy a munkahelyi közeg a legtöbb helyen elég hasonló az általad leírtakhoz



Ezeket el kell kerülni


Én mind elkerülok,nem foglalkozok velük,de nagyon rossz bemenni egy olyan munkahelyre és ott lenni 8-9 órát ahol két szót nem szólnak hozzád


Amúgy Veszprémről van szó.

2021. jún. 4. 16:21
 9/18 anonim ***** válasza:
#8 Az még a jobbik eset ha két szót nem szólnak hozzád. Az a rosszabbik eset amikor szaréletű, irígy fa$zfejek áskálódásai, fúrásai, beszólogatásai keserítik meg a napodat. Tudnék mit mesélni hidd el. Mondjuk amikor tavaly bejött a covid akkor ezek az emberek mentek a levesbe mind. Ezek a g.cik mindig kompenzálni akarnak a viselkedésükkel mert amúgy a munkaerőpiaci értékük egy darab szaréval egyenértékű. Ezt jegyezd meg és ennek megfelelően viszonyulj hozzájuk,miközben te magadat fejleszd, képezd hogy egyre hasznosabb tagja legyél a kollektívának. Ez kifizetődik hosszabb távon. Ne aggódj, fogsz találni állást, a termelés felfutásával megint létszámhiány lesz sok helyen. Ne stresszeld magad a dolgon, jól döntöttél hogy leszámoltál, nem érdemes beleragadni a posványba, mindig keresni kell a lehetőséget a feljebb lépésre.
2021. jún. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Sajnos igazad van,semmit nem érnek a munkahelyen,csak benyaltak magukat a főnöknek aztán a főnök elnéző velük,és nem zavarja az,hogy más kidolgozza szorgalmasan magát,amíg ők fél óránként tartanak 20 perces cigiszunetet,elmennek 2x kávézni fél órára, át mennek pletyizni


Értem én,hogy szar a fizetés és senki nem fog ennyiért dolgozni,de amit művelnek azok pár ember szemét szúrják... Aztán csodálkoznak,hogy egy fiatal nem marad meg ennél a cégnél

2021. jún. 4. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!