Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azonnali hatállyal szeretnék...

Azonnali hatállyal szeretnék felmondani a munkahelyemen. Lehetséges ez az alábbi indokok szerint?

Figyelt kérdés
Eladóként dolgozok. A munkaszerződésemben foglalt órabér már nem teljesül. Ezt azzal indokolta a főnök hogy átmeneti, mert visszaesett a forgalom, viszont már jópár hónap eltelt és még csak láthatáron sincs a fizetés visszaállítása. Ezen felül nap mint nap suttyó módon beszél a kollégákkal (Viber csoportba), én már nem is nagyon merek semmit írni. Az egyik kollégám azért rúgta ki (aki napi bejelentéssel dolgozott), mert megkérdezte hogy ha esetleg eléri a 90 napot, akkor hogyan tovább. Valamint a nyitvatartás is teljesen más mint a szerződésben (ráadásul 1 órával több, amit nem is fizet ki). Szerintetek megállja a helyét ez/ezek az indok/indokok? Köszönöm előre is a segítséget!

2021. jún. 8. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ha gcizik, akkor legyen bizonyítékod a leirtakra és munkajogasszal beszeljel. Van ingyenes anonim jogsegely a neten, chaten. Nekem ők segitettek hasonló szituban. Hajrá!
2021. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, remélem hamar válaszolnak. Most szeretnék a közeljövőben felmondani. A viber csoportba ott van hogy néhány emberrel hogy beszél, és a jelenléti ívemen is látszik hogy nem az a munkaidőm, ami a szerződésbe van. A fizetés pedig nyílván a banki kivonaton ott lesz. Úgy terveztem, hogy elsőnek csak közlöm a HR-esekkel a szándékom, mert a főnök nem igazán tekinti a dolgozóit embernek, hátha elenged minden macera nélkül. Csak gondoltam biztos ami biztos, előkészülök ha esetleg bírósági ügy lenne belőle.
2021. jún. 8. 14:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy azonnali hatállyal 15 napon belül lehet felmondani, az ok tudomásodra jutásától fogva. Jobban jársz egy közös megegyezéssel.
2021. jún. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy 2 indokom is hosszabb távú. A nyitvatartás és a fizu megvonás. Ebből baj lehet?
2021. jún. 8. 14:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ki lehet azért azt játszani. Felszólítod írásban, hogy válaszolja meg hét végéig, hogy pontosan mikor áll vissza a szerződés szerintire a rend. Jó eséllyel nem fog válaszolni, tájékoztatási kötelezettségének nem tett eleget, felmondasz.
2021. jún. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De amúgy ezek a fillérba..ó gyökerek nem szoktak perelni, pláne ha tudja is hogy saras.
2021. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És ha egy semmilyen választ ad, mint például "nem tudom" vagy hasonló? Azzal mennyire tesz ennek a kötelezettségnek eleget?
2021. jún. 8. 15:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát azt nem tudom sajna :)
2021. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!