Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi alapján döntitek el, hogy...

Mi alapján döntitek el, hogy eljött-e a felmondás ideje?

Figyelt kérdés

Még soha nem voltam ilyen helyzetben, eddig csak kevés helyen dolgoztam, ott is mindig határozott idejű szerződéssel.


Most viszont úgy érzem, egyszerre imádom és gyűlölöm a munkahelyem. Egyszerre érzem azt hogy szívesen mennék innen nyugdíjba, és azt hogy már ezt a hetet se bírom ki, otthagyom azonnal az egészet. Fogalmam sincs, hogy hogyan tovább.

Felírtam az előnyeit és a hátrányait, nagyjából ugyanannyi gyűlt össze mindkettőből. Itt elakadtam.

Megpróbáltam azt is, hogy "körülnézek, találok-e jobbat", de őszintén szólva fogalmam sincs. Pl. a mostani fizetésem jó, minden hirdetésben csak annyit írnak hogy "Versenyképes", ezt nem tudom eldönteni hogy jobb-e vagy sem. Vagy most állami fenntartónk van, ez óriási szívás, de nyilván nem fogom tudni eldönteni más magáncéges munkahelyről, amíg nem dolgozok ott legalább néhány hónapot, hogy ott milyen. Szóval fogalmam sincs, hogy jobbat vagy rosszabbat találnék...


Ti hogy szoktátok ezt eldönteni? Hogyan "kell" választani ilyenkor? Honnan tudhatnám, hogy eljött-e már az a pont, amikor érdemesebb váltani?



2021. jún. 9. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a főszempont a társaság. Ha jó a kollektíva, a legnehezebb munka is könnyebben elviselhető. Pont emiatt hagytam ott az előző munkahelyem. Magát a munkát nagyon szerettem, de a kollégákkal nem találtam a közös hangot. Minden nap gyomorideggel mentem dolgozni, mert alig volt olyan munkatársam, akivel jól kijöttem, és nyugodtan tudtam végezni a munkám.
2021. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha már a felmondáson gondolkodsz akkor belsőleg már felmondtál. Az már csak hónapok kérdése, hogy mikor írod le papírra és adod be.
2021. jún. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó jól mondja. A másik, hogy sztem ha csak nem élet-halál kérdése, akkor 2 esetben kell felmondani függetlenül attól, hogy van-e munkád vagy nincs:

1. Illegális dolgok folynak a melóhelyen

2. Úgy érzed, hogy romlik az egészéged (ebbe nem csak a fizikai, hanem a lelki és mentális állapotod is beletartozik).

2021. jún. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!