Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetsz, ha munkaidőn...

Mit tehetsz, ha munkaidőn kívül is dolgoztatna a főnököd?

Figyelt kérdés

Egy jó cégnél dolgozom, de a főnököm kikészít. Állandóan a munkaidő vége előtt fél órával áraszt el feladatokkal, éjjel az emailjeire ébredek, hétvégén is irogat és ha nem válaszolok, nem csinálom meg azonnal, amit kér, cirkuszol.

Még a szabadságom alatt is szinte naponta irogatott.

Mit tehetnék? Hiába mondtam, hogy este nem érek rá, a családdal vagyok, hétvégén is turázni járunk, nem ülök a gép előtt, mégis zaklat. Nem érdekli, hogy 8-16-ig szól a munkaidőm.


2021. jún. 13. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Megmondod neki rohogve, hogy nem, esetleg el is kuldod a p*csaba


2. Felmondasz


Bar mind a ketto ugyanoda fog vezetni elobb utobb.


Mondanam hogy kulturaltan megbeszelni vele, de hogy hetvegen is irogat meg munka vegen omleszti a nyakadba a dolgokat, ezert ezt meg sem erdemli.

2021. jún. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak munkaidőbe dolgozz/reagálj. Ha cirkuszol, akkor mond neki, hogy majd ha fizetik a túlórát, akkor fogsz munkaidő vége után is dolgozni.

Esetleg panaszkodhatsz a főnököd főnökénél is.

Ha ez nem oldja meg, akkor keress új munkahelyet.

2021. jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Munkaidöben dolgozz, ha késön hoz valami munkát, akkor másnap lecsúsztatod, annyival késöbb mégy be.

Éjjel, hét végén, szabadság alatt meg nem reagálok, söt legtöbbször a telefon sincs bekapcsolva.

2021. jún. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én velem is ez volt. Hiába szóltam neki, hogy minden nap délután fél 5-kor lejár a munkaidőm, és hétvégén nincs meló, nem érdekelte. Nekem elegem lett a hisztijéből. Pénteken rákérdeztem, hogy fizeti a túlórát? Nem, akkor minden nap fél 5-kor telefon teljesen kikapcs, és csak reggel munkakezdéskor lesz bekapcsolva. Pénteken munka után kikapcs, és hétfőn reggel leszek elérhető. Szabadság alatt meg teljesen kikapcsolom. Amióta ezt csinálom már nem zaklat. Tapasztalatból mondom: Azzal tudják csinálni ezt aki hagyja magát. Én is hagytam magam, de már nem.
2021. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
16. után , meg persze hétvégén és szabadságon ne írj vissza. Előtte mond meg neki, hogy a munkaidő lejárta után nem vagy elérhető. Hozzá szokott, hogy mindig megcsinálod később is a feladatokat így biztos, hogy eleinte keresni fog, de ha kitartasz és nem reagálsz, megérti, hogy komolyan mondtad és tartod magad a munkaidőhöz.
2021. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Próbáltam jó fej lenni, de rájöttem, hogy ez a nő nagyon önző és azt hiszi, az egész világ érte van, neki dolgozik.

Elmondtam szépen, de nem vette figyelembe. Nem csak velem, más kollégákkal is ezt csinálja, hétvégén, karácsonykor is kér, követel. Hozzáteszem, idősebb, magányos nő, neki a munka az élete, de azért van egy határ.

2021. jún. 13. 20:19
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan 5-ös írja.

Miután hazamentél, legyél elérhetetlen másnap reggelig. Hétvégén, szabadságon úgyszintén.

Őrjöng másnap reggel? Tegye csak, majd megunja.


Amúgy az ilyen főnök magával tol ki, mert ha szökőévente egyszer tényleg jó lenne, ha el tudna érni, akkor sem fog.

2021. jún. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Telefon kikapcs és viszonlátás
2021. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira fontos, akkor megkérem, hogy engedélyezze a túlórát, ami után ugyanúgy fizetést kapok, mintha a rendes munkaidőben dolgoznék. Mivel azután kap prémiumot, minél kevesebb a túlóra, nem is szokta túl gyakran kijátszani ezt a kártyát, csak ha tényleg nagyon fontos dologról van szó.

Egyébként céges telefonon akkor vagyok elérhető munkaidőn kívül, amikor ügyeletes vagyok, amire szintén jár pótlék, különben némítva van, aztán akkor hívom vissza, amikor nekem alkalmas.

Hozzáteszem, nem is szoktak hülyeségek miatt hivogatni, ha felhívnak, akkor általában tényleg baj van.

2021. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szia! Ugyanez... nekem KOTELEZO whatsapp, viber es tarsain elerhetonek lenni es ha ir valaszolni. Ha nem olvasom el fel oran belul jon a hiszti. Nem szakadunk bele a munkaba szoval nalam direkt csinalja, konkretan zaklat. A munkaidom 5ig tart de nehezmenyezi ha 5kor elmerek menni meg ha nincs munka akkor is. Parom csaladom nincs, es ha igy folytatodik nem is lesz. Nagyon jol fizet, mondhatni kiemelkedoen de mit er a penz ha mellette eletem, boldogsagom nincs?! Tobbszor kertem hha munka van es napkozben nincs az irodaban nw potyoresszen, hivjon fel v reggel irja le az aznapi teendom ill megkertem h ne zaklasson munkaidon kivul. Nem erti meg. Volt h letiltottam hetvegere viberrol, ugy legalabb nem tudott irni. hat kaptam is szepen h megis ezt h merem. En felfogok mondani. Nem minden a penz.
2021. jún. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!