Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álláskeresés - ez még normális...

Álláskeresés - ez még normális, vagy valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
3 hónapja keresek aktívan munkát. Kb 100-120 helyre adtam be a jelentkezésemet (irodai munkák főként). Ebből behívtak 8 helyre állásinterjúra, és mégsem vettek fel sehova. 42 éves nő vagyok egyébként. Ezek még normális arányok, vagy valamit nagyon elrontok, hogy még nem vettek fel egyik helyre sem?
2021. jún. 30. 11:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

És mi az az irodai munka, mennyire voltál alkalmas a hirdetés alapján? Vagy csak hátha összejön alapon mindenre elküldted az önéletrajzod, ami nem fizikai?

Egyébként nagy általánosságban elfogadható ez a szint

2021. jún. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Nekem 5-600 jelentkezés, kb 20 interjú és másfél év után lett egy olyan állásom, ami csak minimálisan érinti a szakterületemet, és utálom is.


Szóval tapasztalataim szerint még elég sok vissza van neked, hogy felvegyenek legalább egy 💩 állásba. Jóban meg ne is reménykedj...

2021. jún. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Manapság ha nincs ismerősöd nehéz munkát találni. Ahova könnyebb bekerülni az gyár meg pizzériák vagy gyorséttermek. Én is álláskereső vagyok nekem még nincs a szakmámmal kapcsolatban gyakorlatom, mert sajnos a tanfolyam 1 nap gyakorlatot nem adott. Én is voltam pár állásinterjún és volt ahova olyan embert vettek fel akinek nem volt képzettsége de gyakorlata volt. Meg itt ahol én lakok nagyon a külsőt nézik ha nem vagy cicababa akkor kevés az esélyed.
2021. jún. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
1: olyan hirdetésekre jelentkezem, ahol megfelelek a követelményeknek. Egyedül abban teszek kivételt, hogy ha azt írják, hogy "fiatalos csapat", arra a hirdetésre is szoktam jelentkezni, minden mindegy alapon...
2021. jún. 30. 12:25
 5/18 A kérdező kommentje:
2: ezt elég elkeserítő volt olvasni. Remélem azért nagyobb szerencsém lesz, mint neked...
2021. jún. 30. 12:29
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Az se mindegy, hogy ugyanazt az önéletrajzot küldöd mindenhova, vagy mindig az adott cégre szabod? A legtöbb tucat cv-t kiszórják.
2021. jún. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Én sosem küldtem be ennyi helyre a jelentkezésem, max 30 helyre. Járvány alatt nehezebben, de találtam munkát.

Szerintem ami fontos első körben, az az önéletrajz. Max 2 oldalas, könnyen áttekinthető legyen, pontokba szedve az életed állomásai. Senki sem szereti bogarászni a dolgokat, főleg most, mikor 10x annyian jelentkeznek egy adott munkakörre. Nekem az első oldalon egy előnyös kép van rólam, mellette az alapadataim szoktak szerepelni röviden, alatta az iskoláim, majd a legutóbbi munkahelyemtől sorolom a szakmai tapasztalatom. A tapasztalataimnál is a főbb feladataimat röviden, pontokba foglalva gyűjtöm. A lényegtelen munkahelyeim kihagyom. A végére írom le a nyelvismeretet, egyéb tudásom, majd pár szó az érdeklődési körömről (pl gasztronómia, atlétika). Így mindig sok helyről keresnek. Amit még fontosnak tartok, hogy ne ugyan azt az önéletrajzot küldd el mindenhova. Picit mindig a hirdetésre kell formálni a CV-t. Külön mappába gyűjtöm a hirdetéseket, mellé az önéletrajzot is lementem, amit elküldtem. Ha telefonálnak, gyors ki tudom keresni a hirdetést és ha kérdezik, hogy mi tetszett meg, nem csak hebegek-habogok, hanem egy sort a hirdetésből kiemelek a saját szavaimmal. Itt el is jutottam ahhoz, hogy felkészülök a HR-es fura kérdéseire. Általában ugyan azokat szokták, ezekre megvannak a saját válaszaim. A többiben csak magamat adom. Ha behívnak interjúra és nekem is tetszik a hely, felkészülök a cégből. A megjelenést is fontosnak tartom, ápoltan szoktam menni, csinos, nem hétköznapi utcai ruhában.

Diákmunkás korom óta így keresek munkát, eddig nekem bejött. Mindenkinek kitartást és remélem, hamar sikerrel jártok! :)

2021. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
7, neked akkor szerencséd volt eddig, vagy valamilyen hiányszakmában vagy. Nincs ismerősöm, aki így talált volna munkát.
2021. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Katona Dius ***** válasza:
41%
Szerintem függ a régiótól is. Meg a város méretétől. Én egy kb közepes méretű városban élek és dolgozok. Eddig akármikor kerestem munkát, az első helyre felvettek. Pedig nem hiányszakma, könyvelő vagyok.
2021. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%

7. vagyok. Nem hiányszakma és sehol egy ismerős aki be tudna ajánlani. Szóval nem nevezném ezt szerencsének, hanem inkább félkészültségnek.

Mielőtt beküldöm valahova a jelentkezésem, alapinfókat azért megnézek a cégről, hogy ne legyen zsákbamacska (pl. a bérköltségekből lehet következtetni arra, hogy milyen sávban tudok mozogni fizetés terén és nem töltök órákat feleslegesen egy interjúra való készüléssel+az interjúval, ha tudom hogy annyit úgy se fognak adni amennyit szeretnék) és jegyzetelek, majd gépre is lementek dolgokat. Hirdetésre szabom a CV-t, átnézek szakmai dolgokat, hogy friss, naprakész tudásom legyen, felkészülök angol/német rövid telefonos interjúkra, amihez még a szakszavakat is átnézem, nehogy az egó miatt (,mert úgy is használom minden nap) valami alap szó ne jusson eszembe. Aztán ha kölcsönösen szimpatikus volt a telefonos beszélgetés és megbeszéltünk egy személyes interjút, elolvasom párszor a cég sztoriját, memorizálom a fontosabb adatait, dolgait, hogy ne üljek kukán mikor megkérdezik, mit tudok a cégről. Nincs időm sajnos 100 céggel ennyit foglalkozni. Örülök, ha ennyit észben tudok tartani, viszont eddig ez a taktika nekem bevált.

Még az is fontos infó lehet, hogy Budapesten élek, nincs gyerekem.

2021. jún. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!