Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szeretitek a home officet?

Szeretitek a home officet?

Figyelt kérdés
Az elmúlt évben sokan megtapasztalták, hogy milyen a home office, van aki kedveli, mások viszont soha többé nem szeretnék. Kérem, hogy a válasznál a home officera vonatkozzon én ne az általános lezárásokra.

2021. júl. 14. 09:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Én korábban is dolgoztam home office-ban, de heti 1-2 napot. Nekem az lenne az ideális, mert szeretek emberekkel találkozni, és úgy érzem, hogy vannak olyan munkafolyamatok, amiket hatékonyabban végzek irodai környezetben... de jó, ha van vagy 1-2 nap "kötelező" home office, vagy ha van lehetőség pár napra random elmenni home office-ra... főleg az ilyenek miatt, hogy jön a szerelő, jön a kéményseprő, hoznak egy csomagot, amit máshogy nem lehet átvenni, mert csak házhozszállítás van.
2021. júl. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is örültem eleinet, aztán erőt vett rajtam a zoom-fáradtság. Most heti 2-3 nap HO van nekem így teljesen megfelel.
2021. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%

Én egyetemista vagyok, utálom az online oktatást. Volt szerencsém hozzá gimiben is érettségi előtt, bár akkor épp jól jött a plusz idő. De csak pár hétig élveztem.

Most viszont homeoffice-ban dolgozok nyáron, és ez tetszik. Nem maradok le a nyaralásokról, akárhonnan végezhetem.

2021. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

"Nem maradok le a nyaralásokról, akárhonnan végezhetem."


Ez majd akkor lesz jó, ha lesz gyereked és ahelyett, hogy vele foglalkoznál majd a gépet bújod mindig.

2021. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Én sokkal sokkal kényelmesebbnek érzem otthon, s emiatt jobban is teljesítek. Nem aggódom semmi miatt, szabadabb az egész.
2021. júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt vele bajom, de sok dolgot személyesen tudok csak intézni a munkahelyemen, plusz beosztottakkal sem árt a kontakt. Amúgy az, hogy a jelentéseket, táblázatokat, kimutatásokat, statisztikákat, e-mailezést egy irodában vagy otthon csinálom, tök mindegy, csak megúszom az oda-visszautat, és ing helyett alsógatyába lehetek. Kényelmesebb.
2021. júl. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Imádom a home officet.


Nincsen a munkahelyi ablak-függöny-légkondi-villany harc.


Nincsen korán kelés, a zsúfolt tömegközlekedésen bemenetel, hazajövetel meg, amikor magamnál se vagyok, nem kell az udvarias bájcsevelyt folytatni a munkatárssal, akivel összetalálkoztam a tömegközlekedési eszközön.


A munkát jobban ellátom, sőt, sokkal többet dolgozok, mert jobban megy a koncentrálas, nincs a kuckuc, hapci, egészségedre, orrfújás, pisilnem kell, éhes vagyok, menjünk cigizni, krákogás, pletyi, stb.


Nem beszélve arról, hogy az alapzajokon túl néhány munkatárs nem tudja észrevenni, hogy idegesítő, mint pl az, aki állandóan csapkodja az asztalt, úgy, hogy szívrohamot kapsz, vagy olyan hangosan tüsszent, hogy leáll a szíved vagy félbeszakít folyton a hülyeségeivel.


És ami a legjobb, ebédszünetben otthon tudod csinálni a főzést, mosást, takarítást, míg az irodában addig csak a falat bámulod, ha megebédeltél.


Amíg bejártam én a munka után használhatatlan voltam, nem álltam neki suvickolni a lakást vagy főzőcskézni, az hogy boltba menjek az meg mindig egy terv volt, de általában hazafele csak vártam hogy érjek már haza. Mindig a hétvégémből ment el egy nap a takarítás-mosás-bevásárlás-kajára.


Na itthon nincs ilyen gond, ha akarom, online bevásárolok, plusz, ahogy írtam, ebédszünetben, tudok takarítani.


És, ami a legjobb, nem érzem magam nem kipihentnek.


Régen a hétvégét úgy éreztem, hogy nem elég semmire, hulla fáradt voltam, mire eljött, egy nap el is ment a háztartásta és, mire végre elkezdtem feltöltődni, jött is a hétfő.


Most nincs rossz érzésemvasárnap este, holnap hétfő lesz, de nem érzem úgy magam, mintakit megvertek.

2021. júl. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Sok lusta ember b+ Nem is értem a középkorban miért nem home officeban dolgoztak a parasztok
2021. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

18, mi abban a lustaság, amiket leírtunk?


Én a 17. Válaszoló vagyok, olyanokat írtam le, hogy jobb, hogy otthonról dolgozok és jobb munkát végzek és nem zavar meg a külső zajongás, meg, hogy nincs azzal gond, hogy, ha fel akarnám nyomni a villanyt vagy ablakot akarnék nyitni.


Nem azt, hogy de jó a home office, mert egész nap aludhatok. :D


Azért, aki home officeozik egy komolyabb munkahelyen tudja, hogy ugyanúgy van munka és ugyanúgy órákra ott ragadsz a gép előtt. Nem úgy néz ki, hogy benyomod a gépet, aztán elmész a boltba, takarítani, főzni, aludni és néha ránézel a munkára. :D ha így lenne, akkor kb délután ötre már toronyban állna a munka, amit mem végeztem el. :D


Ráadásul amióta home officeban vagyok, tényleg sokkal több munkát tudok elvégezni és tényleg jobban teljesítek.

2021. júl. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

18: te okostojás, nyilván van olyan munka, amit nem lehet home office-ban végezni. Én speciel irodai munkát végzek, ugyanúgy meg tudom csinálni itthon is, mint az irodában, annyi a különbség, hogy nem az irodai eszközöket használom és nem kell bebumliznom az irodába. Ugyanúgy dolgozom, néha még túlórázom is úgy, hogy nem várják el. A lustaság nem azon múlik, hogy ki utazik el a melóhelyre. A melóhelyen is lehet lazsálni (elég megnézni azokat az építkezéseket, ahol 10 dolgozóból 9 támasztja az ásót és iszik munka helyett).

Amúgy meg egyértelmű, hogy pl. aki gyárban dolgozik szalagnál, vagy aki orvos, az nem fogja tudni hazavinni a munkát, mert nincs rá lehetőség.

2021. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!