Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szeretitek a home officet?

Szeretitek a home officet?

Figyelt kérdés
Az elmúlt évben sokan megtapasztalták, hogy milyen a home office, van aki kedveli, mások viszont soha többé nem szeretnék. Kérem, hogy a válasznál a home officera vonatkozzon én ne az általános lezárásokra.

2021. júl. 14. 09:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

#18

Téged sem lopnak el az eszedért. :D

2021. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
18, a legtöbb esetben a home office-ban dolgozók óraszámban nézve többet dolgoznak, mint a bejárósok. Többet túlóráztatják őket, nagyobb eséllyel kapnak plusz melót, mert "ennyi biztos belefér neked, hiszen úgyis otthon vagy". Legalábbis a saját munkahelyemen is ezt tapasztaltam, és az összes home office-os ismerőstől is ezt hallom. Szóval ennyit a lustaságról.
2021. júl. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100 év és az emberek 80%a home officeban lesz.
2021. júl. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Én mindennél jobban szeretem!

Nekünk jelenleg havi 8 van, járvány alatt opcionális 100% HO volt.


Mondjuk a 100% ho nem feltétlen lenne jó hosszútávon, mert nem ismeri meg egymát a csapat. Viszont szívem szerint heti 3-4 nap lennék home office-ban.


Mindennél többet jelent az, hogy az ember megspórolja az utazás és a készülődés nagy részének idejét.

Mindennél többet jelent az elegendő vagy közel elegendő alvás. (Az én definícióm szerint akkor kipihent az ember, ha nulla koffeinnel sem álmos és ebéd után se az, hacsak nem ette túl magát. Vagy maximum picit álmos, ami kis sétától pl el is múlik.)


Ezen kívül számomra még számos előnye van.


Csend van, nincs járkálás mögöttem. Ha zavar a félhomály, kapcsolhatok villanyt, ha melegem van, bekapcsolhatom a klímát, télen kinyithatom az ablakot.

Ha nem főztem, ezer helyről rendelhetek és nem abba az egy sz_r kajáldába kell menni minden nap, mert a többiek azt szeretik valamiért.


Amikor szünetet tartanék, akkor otthon locsolhatok, végezhetek apróbb házimunkákat, stb. Munkahelyen sokszor már csak kínomban is az automatás csokit, forrócsokit választom, amikor otthon nem az evés lenne a töltelék tevékenységem. Vagy ha mégis, otthon seperc alatt összeütöm a xillittel édesített zabpelyhet, ugyanez bent harmadik forrócsoki vagy negyedik automatás csoki lenne.



Én mindenképp a több, mint 50% home office-szal lennék elégedett.

Szocializálódni elegendő heti 1-2 nap, amúgy azt alapvetően nem az irodában kell, hanem szabadidőben, amiből HO alatt csak több van.

2021. júl. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!