Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Multikban a külföldi munkatárs...

Multikban a külföldi munkatársaknál ti is tapasztaljátok, hogy elvannak a magyarokkal, de sosem alakul ki baráti kapcsolat köztük és a magyarok között?

Figyelt kérdés
2021. júl. 22. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Magyar és magyar közt is sokszor csak álbarátság van, szóval nem mindegy ? Ők legalább nem játszák meg ennyire magukat
2021. júl. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Amikor én először mentem multihoz, hamar megtapasztaltam a külföldieknél, hogy egymással elvannak, mert ugyanazon mennek át, tudják milyen az, amikor a másikat nem fogadják el a magyarok (le lehet pontozni, de a dohányboltban meg a péknél meg egyéb helyen nagyon tudja forgatni az eladó a szemét, ha bemegy egy küldöldi, sőt az eladó még jól meg is mondja a magáét a magyar vevőnek utána...), sőt, ha egy helyről származnak, visszakapnak a hazájukból.


Én próbálkoztam barátkozni velük, de mindig ugyanaz lett a vége, 1-2 hétig jól elvoltunk aztán szépen elkezdtek leépíteni, utána a beszélgetéseink is csak a kaján, italon, népszokásokon ragadtak meg, elég felszínes kapcsolat lett, de persze akkor nagyon szerettek engem, amikor a beosztásukat századszorra is elcserélhették velem. :)


Amúgy egyszer volt egy lány, akivel egy irodában dolgoztam, angolul beszéltünk és még együtt is mentünk ide-oda és elég sokáig tartott.


Aztán szépen kezdtek feltöltődni a helyek és bejött két kolléga akik az anyanyelvén beszéltek. Onnantól kezdve én meg se szólaltam már ha valami munkán kívüli dologról beszéltek, mert az egyik új ember csak az anyanyelvén volt hajlandó beszélni ha meg a kolléganő velem beszélt, az illető becsatlakozott hozzánk, majd hirtelen átváltott az anyanyelvére.


Persze, hogy egy ember jobban szeret azokkal lenni, akik szintén külföldiek, mint ő, de az, hogy az anyanyelvén beszéljen, nem egy szempont. A mostohatesóm amikor külföldön élt például oroszokkal barátkozott pedig volt magyarul beszélő osztálytársa, de elmondta, hogy ki nem állhatta őt.

2021. júl. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amúgy volt egy fiatal nő az egyik helyen, talán pár évvel volt nálam idősebb. Azon a munkahelyen azok a magyarok voltak a külföldiekkel barátságban, akik házasok voltak egy külföldivel, általában ezek a külföldiek rokonságban álltak- pl Pedro jóban van a kollegina Orsikával, mert Orsika a sógórnője.


Szóval ez a nő nagyon próbált volna barátkozni a külföldiekkel, úgy, hogy semmilyen rokoni kapcsolat nem volt, és mindig beült közéjük, próbált beszélgetni velük, hívta őket erre-arra, ment velük a szünetre.


Én kívülállóként azt láttam, hogy a külföldiek nem nagyon keresték az ő társaságát meg mindig félbeszakították, igazából két külföldi jól eldumált és néha úgy tettek mintha a nő ott se lenne.


Aztán, később pár magyar kolléganővel lógott és nagyon gyorsan befogadták őt.

2021. júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én még csak egyetemen tapasztaltam ezt. A szakomon együtt tanulunk a külföldiekkel, tehát az összes óránk közös három éven át. Viszont ehhez képest a legtöbb külföldi teljesen elkülönül tőlünk és inkább csak a “sajátjaikkal” vannak. Szóval nálunk még talán annyira az sem gyakori, hogy a külföldiek összeverődnek, hanem mindenki a saját országából érkezőkkel vagy az egy nyelvet beszélőkkel van együtt. Úgyhogy így van pl. egy arab klikk, egy kínai klikk, de nem nagyon van keveredés. Ők általában együtt mennek mindenhova, egymás mellé ülnek le, együtt csinálják a csoportos feladatokat stb.. Még más külföldiekkel csak csak, de velünk magyarokkal nem igazán kommunikálnak stb., max. ha egyedül van külföldiként egy magyar csoportban, de még akkor sem feltétlenül.
2021. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4%
Lattal mar kivulrol magyarokat? Te sem baratkoznal veluk.
2021. júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!