Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem értem a "háztartásbeli"...

Nem értem a "háztartásbeli" fogalmát. Mit is jelent ez pontosan, és hogy tölt ki egy egész napot?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, mindenkinek a döntéseit, életmódját tiszteletben tartom és elfogadom, csak kíváncsi kérdéseim vannak, amik nem negatív érzésből, hanem tudatlanságból adódnak.

Szóval van egy háztartásbeli. Mos-főz-takarít, ellátja a gyerekeket. De más ember (vagy pár) ugyanezt megcsinálja, a ""rendes"" munkája mellett. Néha kitakarítani és főzni miért munka? És aki azt csinálja "főállásban", ami másnak heti szinten 8 órát se vesz igénybe, annak hogy telik a napja? Persze, a gyerekekkel foglalkozás más, de hát ők is suliznak vagy oviban vannak.

Szerintem értitek mit nem értek.



2021. aug. 2. 06:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
2021. aug. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
15%
Háztartásbeli az, aki nem ért semmihez, a munkaerőpiac nem vevő rá vagy lusta dolgozni, inkább otthon vezeti a háztartást.
2021. aug. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért én újra számolnám..Ha valaki dolgozik munkahelyen 8 órát meg még hozzávesszük a különböző házi teendőket is ,akkor szerintem könnyen kijön akár napi 12 óra munka is.
2021. aug. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%
A Viktor ezt is munkának nevezi,hisz munkaalapú a társadalom. Lesz kb. 1-7 gyereke, űket-, és a házat látja el, közben minden állami támogatást karvaly módon felvesz.
2021. aug. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

2. Ez hülyeség, nekem magasan képzett barátaim vannak jelenleg otthon (orvos és gyógyszerész). Mindketten keresettek a munkaerőpiacon, de nem akarnak visszamenni, mert akkor jóval kevesebb idő jut a gyerekekre és mivel anyagilag nem gond inkább otthon maradnak.

Nyilván minden családnak vezetni kell a háztartást és foglalkozni a gyerekekkel, de sokkal több minőségi idő jut a gyerekre, ha nem dolgozol mellette.

Egy másik orvos barátnőm most ment vissza részmunkaidőben dolgozni, 3 éves gyerek mellett, de így is pánikban volt a férje hónapokig, hogy mi lesz így a gyerekkel, kevesebb idő jut rá stb.

Ezen az oldalon mindig mindenki ingyenélőnek meg élősködőnek nevezi ezeket az anyukákat, közben legtöbbször a férj is nagyon szeretné, hogy az anyuka tovább otthon maradjon.

2021. aug. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
36%

Háló 5 perc

Beágyazni

Port törölni

Porszívózni

Kivinni a tányért poharat, üdítős üveget

Kivinni a szemetet


Nappali 7 perc

Port törölni

Össze szedni a kutya játékát

Kivinni a szemetet

Porszívozni


Konyha 13perc.

Mosogatni,törölni

Tűzhelyt és mikrot takarítani


Előszoba, wc,fürdő 10 perc

Bedobni a szennyest

Tekergetni

Kádat síkálni


Szemetet levinni kutyát sétáltatni 15 perc


Főzni attól függ,hogy mit,de a leggyorsabb kaja is 30 perc

Ma nem kell,mert tegnapról maradt kaja

Holnap főzök


Ma 1 óra volt a házi munka

Amivel most végeztem,mert a párom 6.20 ment el és akkor álltam neki mindennek.


És igen nekünk minden helységben van egy kis szemetes kuka

De amit most csináltam az nem minden napos


Kádat síkálni heti 2x

Teregetés heti 2x

Szemetet levinni heti 2x

Felmosni heti 1x


Háló nappali konyha az minden nap szoktam

És azért porszívózok minden nap mert kell a kutya miatt,mert hullik a szőre


Bolt,bank,posta, vásárlást,csekk fizetést online intézem

Sokkal könnyebb

2021. aug. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

#6

Azt hozzá kell tegyem nem vagyok háztartás beli

Épp a szabadságomat töltöm és lestopperoltam kíváncsiságból mi mennyi ideig tart


Képzeld el,hogy meló után 6-14 dolgozok

14.20 érek haza

15ig pihenek

15.10 kutyával vagyok lent

Felérek,pihenek


Nekiállok a hálónak,nappalinak

Főzök


Párom mosogat és leviszi este a kutyát

2021. aug. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
én meg azt nem értem, hogy ez másokat miért zavar? aki megteheti, hogy otthon marad, az megteheti és kész, talán irigyek vagytok? :)
2021. aug. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Estel.19 ***** válasza:
90%

Simán kitölt 8 órát, ha van legalább 1 gyereked, ha több akkor meg bőven!


2-3 naponta azért a legtöbb háztartásban főznek! Levest és főételt is, ha pl magunkat veszem.

Ha otthon vagy, nem rohansz munkába. Belefér, hogy normálisabb reggelit üss össze a családnak.


Nézzünk lebontva egy napot, ahol apa mondjuk dolgozni jár.. 8-ra és a gyereket viszed oviba, pl..


6:00 ébredés

Elkészíted magadat alap hangon, mert nem vagy igénytelen, reggelit készítesz, hogy ne üres gyomorral induljatok el otthonról.

7:00 megpróbálod felkelteni a gyerekedet (akik szülők tudják, hogy ez nem mindig egyszerű) Összekészíted kb 30 perc alatt, majd észleled, hogy lassan késésben lesztek.

7:30 irány ovi, suli, apa is megy otthonról. A ház a sietésben csatatérré változik és még csak 7:30!

7:45 lerakod a gyereket oviban vagy suliban és rájössz, hogy oops boltba kellene menni! Figyelsz az árakra.. így nem feltétlen egy boltba mész be. Átsétálsz másikba is, így spóroltok valamennyit!

9:30 jobb esetben haza érsz, hisz biciklivel vagy busszal közlekedtek a gyerekkel, ezzel is spórolva, meg amúgy is otthon vagy, ráérsz, belefér.

Elkezded előkészíteni az ebédet, közben rendet raksz, mosol, porszívózól (gyerek és férfi mellett kb minden nap lehet porszívózni) Kitakarítasz egy helyiséget (általában egy háztartás áll fürdőből, min 2 szobából, konyhából esetleg nappaliból stb.) Ha minden nap normálisan kitakarítod az egyiket, mire minden helyiség kész.. kezdheted elölről << legalábbis nekem ez a tapasztalatom.. és hoops délután 1-2 óra alsóhangon van.

Szóval 14:00 Rendbe teszed a konyhát is gyorsan.. és marad kb 30-60 perced magadra.

15:00 indulni kellene a gyerekért, hisz itthon vagyok neki is jobb, ha hamarabb elhozom.

15:30 a gyerek már nálam irány a játszótér << hisz van időm rá figyelni normálisan. Vagy haza megyünk. Tegyük fel játszózunk, fagyizunk. stb. De ha haza megyünk is vele játszol, foglalkozol vele, hisz ezért vagy otthon.

17:00 induljunk haza! Hisz már apa is haza ért! Nekilátsz a vacsorának.. Hisz a meleg vacsora mindenkinek jobban esik.

18:00-18:30 vacsi kész. Leülünk enni.

19:30.. mosogatsz, rendet raksz a konyhában. Elkezdesz rendet rakni a többiek után, mert bizony sok férfi egy nagy gyerekkel ér fel.

20:00 Fürdetés idő! De a gyerek nem akar lefeküdni utána egyből.. Miért is akarna?!

21:00-21:30.. csak ráveszed magad, hogy aludnia kellene.. esti mese, bújci.. stb .

22:00 elaludt VÉGRE!


Most gondold el ugyanezt úgy, hogy délután 4ig dolgozol.. haza érsz 16:30-17:00.. és akkor látsz neki pl ebédet készíteni másnapra, mert mindketten hordjátok a kaját ezzel is spórolva.. közben ügyeskedsz valami vacsora szerűt.. majd közben mosol.. rendet raksz.. majd jön egy iszonyú bűntudat, hogy a gyereket megint lekoptattad, hogy haladj a többi dologgal.. És minden napod állandó rohanás, amint haza érsz.. semmire és senkire nincs normálisan időd. A hétvégéket takarítással és főzéssel töltöd.


Úgy, hogy tökéletesen megértem azokat, akik otthon maradnak inkább. És kordában tartják napközben a háztartás minden négyzetcentiméterét.. és pl hétvégén van idejük kirándulni és csak a családdal foglalkozni. Én is szívesen lennék háztartásbeli. De anyagilag nem engedhetjük meg magunknak.


Minden háztartás más. Ez több gyereknél összetettebb, ha több helyre viszed őket és veszed fel délután.

A kb időbeosztást abból merítettem, amikor otthon voltam a törpénkkel 2 éves koráig. De bölcsibe kellett vinni (hitel, kiadások stb). Szerencsére nem is viselte meg. De jobb lett volna 3 éves koráig otthon lenni vele.

2021. aug. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Estel.19 ***** válasza:
100%

A 9-es vagyok. Hozzá tenném, számomra nem büdös a munka.. szeretek dolgozni járni (vagyok ilyen beteg.. ) és tudom, hogy ez a normális, dolgozni. Csak látom a saját életünkön, hogy mennyire rohanás az egész.. és nincs időnk egymásra normálisan.

Azt is tudom, hogy mindenkinek arra van ideje, amire szeretné! Van, amikor megállok.. és leülök a gyermekünkkel játszani, foglalkozni. De jobb lenne, ha a délutánok az övék lehetnének .. naponta másfél-2 óra. Érzem is rajta, hogy igényelné.


Szokták ilyenkor mondani, hogy "nekünk is ugyanez volt, mégis felnőttünk.." Igen, igaz! De a saját gyerekeddel átélni ugyanezt.. mégis más. A szívem hasad meg néha.

2021. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!